קצת לפני תחילת העונה השלישית של סיפורה של שפחה, קיבלנו הבטחה נחוצה - העונה, יהיו הרבה פחות זוועות מבעבר. אבל גלעד היא בכל זאת גלעד, וגם אם ישנן פחות זוועות - הן עדיין שם. אם בעונות הקודמות הרגעים המעיקים היו קורים בתכיפות גבוהה יותר (אונס, רצח, רצח, אונס, כריתת איבר, אונס וחוזר חלילה), הפעם הם הצטמצמו, אבל הם עדיין שם.

השבוע, קיבלנו את אחד הרגעים הקשים של העונה, כשג'ון נאלצה לקחת חלק בתלייה של המרתה של משק הבית בו בתה האנה גדלה, אחרי שהיא מנסה לעזור לה לארגן מפגש בין השתיים. מעוניינים בסיוטים בלילה? רק צפו בדמעות של האישה האומללה הזאת. ולא רק שהיא מתה - היא מתה לחינם, כי מלבד לשמוע את הצחוק של האנה מעבר לחומה ולהיצמד אליה בייסורים, ג'ון לא קיבלה הרבה מהמסע אל ברוקלין, מלבד מעט אמפתיה מגברת לורנס והצצה נוספת לנפש המעונה שלה.

היחסים של ג'ון עם גברת לורנס התפתחו באיטיות ובזהירות, אבל בפרק הזה הן כבר מבלות מספיק זמן ביחד כדי שג'ון תתחיל להבין שאולי יש לה כאן בת ברית ואוזן קשבת מהסוג שהיא לא מצאה אצל סרינה ג'וי. גברת לורנס היא אמנם אישה פחות חזקה ומשפיעה, אבל הסטטוס שלה עדיין מאפשר לה לעזור לג'ון, ונדמה שהיא באמת רוצה בכך. עד כמה היא תוכל באמת לסייע לה בהתחשב במצבה הנפשי? קשה לדעת, אבל הקשר שמתחיל להירקם ביניהם יכול לשפר את היחסים של ג'ון עם המפקד לורנס, שכבר הוכיח ביחס שלו לאמילי שהוא מסוגל להעריך שפחות כיותר מרחם להשאלה. ג'ון לא הצליחה לזכות בהערכה שלו עד כה, אבל נדמה שהמפתח ללבו היא גברת לורנס.

סרינה ג'וי (צילום: HULU)
סרינה לא מסוגלת לתת אוזן קשבת | צילום: HULU

אבל בגלעד, כשחלון הזדמנויות אחד נפתח, אחר נסגר, וג'ון מסיימת את הפרק כשהיא מאבדת את הקשר היחיד שעוד היה לה להאנה, בזכות השותפה הבלתי נסבלת שלה להליכות - שלמת'יו. אם בתחילת הפרק ההערות העוקצניות של ג'ון כלפי שלמת'יו עוד משעשעות, בסוף הפרק ג'ון מבינה שהיא צריכה לקחת אותה יותר ברצינות - מדובר באישה שמאמינה בדרך של הרפובליקה, ויכולה לגרום להרבה יותר נזק ממה שג'ון דמיינה.

בקנדה, לעומת זאת, הדברים מתפתחים באופן בלתי צפוי. אמילי, שמאוד נעים לשמוע שמתייחסים אליה עכשיו כדוקטור מאלק, עדיין לא מצליחה לחלוק עם סילביה (עוד מישהו שם לב שכל תפקיד אורח לסבי בטלוויזיה הולך לקליאה דובל?) את הזוועות שעברה, ומוצאת מפלט אצל מוירה. השתיים לא יכולות להיות שונות יותר אחת מהשנייה, אבל החוויות המשותפות שלהן מאפשרות להן להבין אחת את השנייה כמו שאף אחד אחר לא יוכל, וגם אם תצא מכאן רק חברות אמיצה, הפנטזיות שלנו כבר משתוללות. אמילי ומוירה כזוג? לא ראינו את זה בא, אבל מדובר ברעיון לוהט במיוחד, ובואו נודה בזה - הקהל של שפחה ממש צמא לקצת רומנטיקה או נחמה מכל סוג שהוא. קשה להיות שפחה? נסו להיות צופים אדוקים בסיפורה של שפחה.

סיפורה של שפחה משודרת בימי חמישי ב-22:00 ב-HOT HBO