עוד פרק של "עושות כותרות" (שעונתה החדשה משודרת ב-yes) הגיח לאוויר העולם, מה שמבשר על כך שאנחנו קרובים בעוד פרק אחד לסוף. ארבעה פרקים נותרו אבל מבחינה עלילתית זה לא מאוד מורגש, שלא נאמר לא מורגש בכלל. בין טעויות פטאליות שהפכו לסופים טובים מדי, עלילות שלמות שהן רק הכנה לאלו שהולכות לבוא ופעילות אחת לעובדים ב"סקרלט" שכוללת ריצה מטורפת לתוך ארון בגדים ענק, בו כל אחד לוקח את כל מה שהוא מצליח לשים עליו את ידו (כן, זה קרה באמת), קיבלנו פרק שקרה בו לא מעט אבל הותיר תחושה קצת אנמית. ושימו לב, ספוילרים לפרק השני בעונה החמישית מעתה והלאה (ועוד אחד קטן גם להמשך העונה), אז קראו בזהירות.

פרק חלש יחסית נרשם בגזרה של קאט, שאת חוש הצדק שלה וחיבתה המיוחדת לפרויקטים קהילתיים אנחנו כבר מכירים מקרוב. הפעם היא התמקדה בזורי, חברתה משכבר הימים שהיא גם במקרה עבריינית מורשעת. זורי שילמה את חובה לחברה, יצאה מהכלא ועכשיו לא מצליחה למצוא עבודה, בעוד קאט מתגייסת כדי לעזור לה. קאט עצמה עברה פרק די סטטי, ללא הישגים אישיים ומקצועיים או שינויים רגשיים משמעותיים - ולמרות שלרגע סיפור העבריינית המורשעת נראה כמו עוד קו עלילה שיראה לנו עד כמה היא אדם ערכי ומוסרי, מסתמן שכל זה היה רק תירוץ כדי להכניס חזרה את אדינה לסיפור. אפשר להניח שמעתה והלאה יהיה יותר אקשן בגזרה הזאת, על אף שבכנות, היה הרבה יותר משמח לראות את קאט מוצאת מישהי אחרת וחדשה שטובה בשבילה. הקלינגיות בסדרה הזאת זה משהו.

זה אולי היה הפרק הכי מעורר הזדהות של סאטון אי פעם. אובר-ת'ינקינג מוגזם בלי להצליח לצאת מהלופ ולא להצליח לעשות או לחשוב על שום דבר אחר? סאטון היא כולנו. אין אחד שלא חווה את זה. הטריגר במקרה הזה הוא התראה שריצ'רד הזמין טיסה לניו יורק ומגיע לעיר, וסאטון מחכה לרגע בו הוא יבקש להיפגש איתה. כשההודעה ממנו ממאנת לבוא, היא מחליטה לקחת שליטה על החיים שלה ולכתוב לו בעצמה, החלטה שמולידה הקלה גדולה כשהוא עונה לאותה הודעה והם קובעים להיפגש. הטוויסט האכזרי גם הוא מגיע, כשהיא פותחת את הדלת ובמקום בן זוגה היא מגלה את חברו הטוב שמבשר לה שריצ'רד רוצה להתגרש. זו הייתה סצנה מכמירת לב וכואבת במיוחד, ומייגן פהי נותנת תצוגת משחק מרשימה וכובשת. אבל מה שמעניין באמת הוא שלמרות שריצ'רד פחד לפגוש את סאטון, אנחנו יודעים שזה יקרה בהמשך העונה כי רואים אותם ביחד בטריילר. ההימור שלי? זו תהיה פגישת סגירת מעגל, ואת הסדרה הם כבר לא יסיימו ביחד.

אגב הימורים, בפרק הקודם ניחשתי שג'יין הולכת להתרסק התרסקות דרמטית. ובאמת, הטעות שלה לא איחרה לבוא, והתגלה כי דווקא בכתבה שמסכנת מאוד את המוניטין של ג'קלין, שביקשה באופן מיוחד מג'יין שתהיה חסינה מכל פגיעה, המקור העיתונאי שלה שיקרה. זאת אומרת, לא בדיוק שיקרה, כי זו בכל זאת "עושות כותרות" ולכל מי שעושה משהו רע יש סיבה ממש ממש טובה ואצילית לעשות אותו. אז אי הדיוקים בעדות התגלו בתור סיפור שלם של עובדת אחרת במגזין, שלא יכלה לסכן את העבודה שלה כי ביטוח בריאות וזה, ואותה "מקור" הקריבה את המשרה של עצמה כדי לומר את האמת על חברתה. 

אבל בעולם של "עושות כותרות" גם הטעות הכי דרמטית היא רק מעידה מזערית בדרך להצלחה מטורפת, וכל סיכון הוא תמיד אחד ששווה לקחת. אז כשג'יין בוחרת להודות בטעות שלה בכנס משקיעים סופר קריטי (וגם להרים לעצמה על הדרך שזה הדבר האמיץ לעשות ושככה מתנהגת מנהיגה אמיתית), זה עובר ללא השלכות שליליות ומוביל לכך שאותו עורך מתעלל מפוטר. וכשאלכס בוחר לצאת נגד תרבות הביטול בפודקאסט שלו הוא מקבל בתמורה תפקיד נחשק ב"פינסטרייפ" ואותו עובד מקבל את המשרה שלו בחזרה. פעם אחר פעם אנחנו מבינים עד כמה העולם של הסדרה רחוק מהמציאות. זה כנראה מה שהופך אותו לבינג' כל כך כיפי; אבל זה גם מה שמכניס אותו לקטגוריה של ה"גילטי" לצד ה"פלז'ר".