רבע השעה האחרונה של הפרק של אתמול סיכמה את מה שרבים חושבים על העונה הנוכחית של "האח הגדול" - תמוהה. נתחיל מההדחה הדרמטית של גל, כי היא באמת דרמטית. זו הדחה שהכניסה את הבית להלם ולא בטוח שהיא תעשה לו טוב. הדיירים החדשים לא דומיננטיים מספיק ואין שום סיבה להדיח מתמודדת כל כך דומיננטית, מעצבנת ככל שתהיה, בשלב הזה של העונה. גל אכזבה בשבועות האחרונים, אבל יש עדיין לפחות חמישה מתמודדים שהיו יכולים ללכת לפניה, רובם שקופים בבית ופחות כריזמטיים מהדג של ג'קי מנחם.

אז למה זה קרה? בגלל משימות מוזרות ומאולצות. אם אתם מעמידים להדחה את כל מי שמקריב את עצמו לצאת החוצה במשימת ה"מלחמה" זה הכי ברור שזה מה שיהיה - שהדיירים הדומיננטיים ילכו ו"יקריבו" את עצמם. 

ההזייה של המשימה הקודמת מתגמדת, כך נראה, לעומת המשימה שהחלה עכשיו, שהיא לעבוד על ג'וזי שהגמר מחרתיים. מה? למה? מה הפואנטה שמושגת פה? הבנו, ג'וזי מצחיק כזה עם התגובות שלו כשעובדים עליו, הדיירים מבהילים אותו והוא צועק בהגזמה וכנראה גם התגובה שלו כשיגלה שהבית עשה לו "יצפאן מחופש לשוטר ועובד על אנשים ברחוב" תהיה מצחיקה, אבל מה יש בזה? ומה היו עושים אם *הוא* היה המודח ולא גל? עוד דקה נשוב.

עד שנגלה מה עומד מאחורי המתיחה המופלאה של האח הגדול, נעסוק בשאלה המעניינת יותר כרגע, כיצד יראו יחסי הכוחות אחרי ההדחה של גל. תום נראה כמו איש מת מהלך ויש לנו תחושה שהוא פחות יתחבר למסיבת הולנטיינז שערכו לדיירים. אבל אם כבודו מעוניין להישאר בבית. הוא יצטרך להתעשת מהר, ומאוד כדאי לו לעשות את זה כי יש מישהי בחוץ שהולכת לעשות הכל כדי שהוא יזכה. למישהי הזאת יש מאות אלפי עוקבים באינסטגרם והמון שעות מסך לשרוף בכל מדורי הרכילות והתוכניות של רשת. עם זאת, רוב זמן המסך שהוא קיבל היה בדברים שקשורים לזוגיות שלו עם גל, לטוב ולרע, אז יש סיכוי גדול שאנחנו חוזים כרגע בתחילת הסוף שלו בבית.

מה עוד קרה אמש? לא יותר מדי. קודם כל, הריב המגה משעמם של ג'וזי ויהודה, שהיה בעיקר ברכה לעורכי הפרומואים של הערוץ, הגיע לסיומו הצפוי והמשמים, כעת הם יוכלו לחזור ולהגיד אחד לשני "פאפי" "אחי", "פאפייייי", "אחיייי" וחוזר חלילה.

View this post on Instagram

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael)

חייבים להודות שלאחרונה יש ניסיון קצת מאולץ, שקצת נובע משעמום יתר של כל המעורבים, ליצור איזו מערבולת של חמישה צעירים מלאי הורמונים ויצרים שיש להם המון זמן פנוי ואפס רצון להיכנס לקשר זוגי אחד עם השני, אך לכל אחד בבית אינטרס שיהיה דיבור על זה. כמה מסעיר.

נועה וג'וזי משעממים את עצמם אחרי דקה ויהודה לא באמת מעוניין בקארין אבל מאוד נעים לו לאגו שמישהי שסירבה לו לפני כמה שבועות, מעוניינת בו עכשיו, כשבמקביל הוא חווה קשיים עם הבחורה שהוא באמת מרגיש כלפיה משהו בבית. לא בטוח שממישהו מהם תבוא הישועה לעניין בבית.

עם זאת, נסייג ונאמר שלריב שעוד לא קרה בין קארין לאלמוג דווקא יש לא מעט פוטנציאל. לראשונה העונה, אחרי חמידות רבה, מלכת היופי התחילה להראות למה מכרו לנו בתעודת הזהות שלה שהיא ביצ'ית. גילינו פתאום שאלמוג היא חברת ילדות שלה והיא כלל לא מקבלת ממנה יחס, והכביכול התאהבות ביהודה, נטו בגלל העניין שלו באלמוג,עוברת כרוע טהור ומשעשע לצופים. יש לי תחושה שהאקשן בגזרה הזאת יספק לא מעט חומרים עד סוף העונה.

ומה לא היה לנו בפרק הזה? סנקציות נגד רמי. האינטרנט מלא ביומיים האחרונים בציטוטים מלאי קללות ושאר דברים לא נעימים נגד יהודה, מילים לא נעימות בואכה פה ג'ורה. בעבר, בעונות המוקדמות, דיירים ננזפו על כך ועל פחות מזה. אמנם לנו אין הרבה ציפיות, רק איזה גינוי ושישקרו לנו שהוא ננזף, מה כבר ביקשנו? זה המינימום.

בזמן שמצמצתם

"לב ענק בתוך גוף של מפלצת"- דרור מצליח לתאר את יהודה במשפט, בלי להכניס אליו מכנסי שבע שמיניות.

"אמאלה יצאתי איתו"- הדיירים מעלעלים בקטלוג הדיגיטלי לבחירת בגדים למסיבה,  בפועל זה "חיים שכאלה" עם גל גברעם.

"פאפי, זה פיפי"- ג'וזי, אולי די כבר? עם הכול.