טוב, זה היה די ברור שעונה שנפתחת עם פרק מתוקתק במערכה הראשונה תסתיים עם שבוע מרוח ב… כן, אנחנו עדיין במערכה הראשונה. ארבעה פרקים שודרו מאז בכורת "המירוץ למיליון אולסטארס", ואתמול כבר נאלצנו להתרגל לפורמט של שני שליש משימה פֵר פרק. מצד שני, כן קיבלנו השבוע הדחה - היו שלום, רבקה ורונית, כל כך נקשרנו שבכלל לא שמתם לב שטעיתי בשם ובעצם קוראים להן מיכל ורותי - אז זה יכול היה להיות נורא יותר.

היתרון במריחה הוא שיחסי הכוחות במשחק הזה כבר די ברורים, כמו גם כמה מהמגבלות הכי גדולות של כל אחד מהזוגות. בגזרת האולסטארס, למשל, מן הסתם לא נראה עוד הרבה מאורי ובן (וחבל, הם באמת מתוקים), אבל שי ושני ויעל ויוסיאל דווקא כאן בשביל להישאר. הרבה יותר מעניין לבדוק מה המצב עם הזוגות החדשים, וכאן בולטים (לצד גילי וטלי, שמפתיעים לטובה) שלושה: אש ואליס, אסף ונתא(-נאל) ואביתר וליאן.

במקרה של אש ואליס, מה שהולך כאן זה כבר באמת לא הוגן. לא רק שהשניים האלה קיבלו כל גן אפשרי של יופי, הם גם מתגלים כמתמודדים סופר-חזקים ואולטרה-מתוחכמים. זה בלט, איך לא, בעיקר במשימת הורדת הקוקוסים מהעץ (דימוי שמאוד חסר לי השבוע על המסך). בזמן שהבנים ביצעו את תורם במשימה, שני ניגשה לאליס וניסתה לכרות איתה את אחת מהבריתות שאנחנו רגילים לקבל בכל פרק פתיחה של "הישרדות". בעוד שאליס זרמה, אש דווקא הזדעזע לשמוע על העסקה שנעשתה בכזו מהירות - אבל אני בכל זאת בצד שלהם. למה? כי מה שבא אחר כך הוא לא פחות מהתקף פרנויה של שני, שעל סמך התלחששות אחת של אש החליטה שהברית מבוטלת, השמיים נפלו ועכשיו אש ואליסה הם המועמדים שלה לסיבוב הפרסה. האינסטינקטים של אש הוכיחו את עצמם, ואם לשני ושי יש מספיק אחריות, כדאי שיעצרו את ההתנהגות הזאת עוד בהתחלה, אחרת זה יתנקם בהם. 

גם אסף ונתא, כאמור, באמת אחלה, אבל אין טעם להתעכב עליהם כי הם מחמיאים לעצמם מספיק גם ככה. מי שכן זקוקים לניעור הם אביתר וליאן, שמתגלים כזוג עוצמתי, אבל גם אימפולסיבי ועם תקשורת לקויה. במשימת האיסוף העיוור של תפוחי האדמה הם איבדו יתרון משמעותי אך ורק בגלל ריב קטנוני, וכמו שהתרגלנו לצפות מזוגות בז'אנר, זו כנראה עומדת להיות עונה עמוסת פאסיב אגרסיב. אגב, לפרוטוקול, ליאן היא הצודקת כאן - ולו רק בגלל העובדה שאביתר לא מבין למה להתקטנן על "טרמינולוגיה", במשימה שכולה, אבל כולה, תלויה בהסברים המילוליים שלו.

ולבסוף, חשבון נפש קטן: הסבלנות שלי לוובה ואלה הייתה אפסית בתחילת העונה, הם יותר מהספיקו לי בסיבוב המקורי, אבל לא אשקר, אני קצת מתחיל לחבב אותם. אלה מתגלה כמלכת הוואן-ליינרים - "לא יכולתי להפסיק לבכות, אחר כך הבנתי שזה מזה שאני רעבה" או "החיוך שלהם יותר פייקי מהציצי שלי" - ו-וובה, טוב, הוא באמת נסיך. חבל לראות שגם העונה הם סומנו אוטומטית על ידי השאר כזוג שתמיד יזכה לעיכובים, אבל אפשר רק לקוות שהזוגות יתנו להם עוד צ'אנס, כמוני. אם אלה מסתדרת עם פרצוף חדש, אנחנו לגמרי נוכל לפתוח דף חדש.

כמה קטנות

- אנחנו ידענו על קעקוע הגב הזה של וובה? כי יש לי מחשבות בנושא.

- בזמן ששני מתחרפנת על סמך כלום ושום דבר, צריך לשים לב גם לערמומיות החמקמקה והנבונה של יעל. בשיא המשבר שלה ויוסיאל, כשלא נשאר להם כסף למונית (איך הגעתם למצב הזה? אני רוצה להבין), היא עדיין העדיפה להתעכב ולבקש נדבות מאנשים זרים מאשר לסמוך על תרומה מאביתר וליאן - הכל כדי לא להיות חייבת להם בשלב מתקדם יותר. מהחומר הזה מכינים מנצחים.

- "אה, אתם דוברים אנגלית? הייתי בטוחה שאתם דוברים אמהרית" - נטע, קשה לגרום לי לכעוס עלייך, אבל להגיד את זה לאש ואליס זה ממש צעד בכיוון הלא נכון.

- זוכרים את אן וירדן? צעירות, חמודות כאלה, אמא של ירדן גם השתתפה בעונה הקודמת. אני שואל כי ממש זכור לי שהן היו אמורות להיות כאן העונה, אבל זמן המסך המצטבר שלהן בשני הפרקים האחרונים הוא בערך דקה. וגם בדקה הזאת הן משתרכות מאחור, שזה מאוד לא אופייני להן. נעקוב.