"כולם נראים בג'מייקה כמו בוב מארלי", אומרת עדי בלי להכליל, אבל נראה שכל הסביבה האותנטית, של ילדים יחפים שמתאמנים להיות יוסיין בולט הבא, מנסה לכסות על ההתעללות הרצינית שהמתמודדים נאלצים לעבור. מה יש לנו? המיתולוגיה של סיזיפוס מתעוררת לחיים עם סחיבת בול עץ בריצה בעלייה, קפיצה מיוזעת בשניים בוואנזי צפרדע ולקינוח מכות חשמל. האם למישהו שם בהפקה עוד אכפת מהמתמודדים? כלומר, אנחנו מבינים שזה משעשע לצפייה, אבל בכל זאת. 

דניאל ואליהו יוצאים לדרך במקום הראשון, אבל חוסר המזל המתמשך שלהם מביא לכך שהם עולים למונית עם נהג שמחליט לעשות עליהם קופה ולנסוע במעגלים, והם מאבדים את היתרון. מזל שמדובר במשימה פיזית שנראה שנתפרה במיוחד בשבילם ובשביל טוהר, שכבר הבנו שספורט וצפייה בספורט הם התחביבים העיקריים שלו. משימת האתלטיקה שילבה בין כוח פיזי לבין ידע די בסיסי של איפה ומתי נערכו האולימפיאדות האחרונות. אך מה שנראה (לי, לפחות) כשאלות די פשוטות לכל מי שקצת מחובר למה שקורה בעולם, התברר כאתגר לא פשוט עבור דניאל ואליהו ובעיקר לעומר ונטע, שפשוט הימרו על הזכיות של יוסי ביטון (כן, ככה הם קראו לבולט). מה שכן, חייבים להודות שנטע שיחקה אותה עם הריצה בעלייה, לא פחות משלוש פעמים. 

מי שכמעט נשברו, פיזית ונפשית, במשימת בול העץ, הן ירדן ואן, ובצדק - לא קשה לפספס שבול העץ כנראה שוקל יותר מהן. החברות הטובות ידעו את כל התשובות לשאלות, אבל הצליחו לעבור את המשימה רק בפעם השלישית, כשהן בוכות, נופלות על האדמה ומעודדות אחת את השנייה בקריאות "זינה". זה הסתיים עם טסטות למצלמה של "הכל בראש, אסור לוותר עד הסוף, ולא האמנו שאנחנו יכולות", אבל הפעם הן באמת התעלו על עצמן - וכשמגיע שאפו אז מגיע. אחרי מבחן הבר-אור שהזוגות עוברים, הם עוצרים להתרעננות בפינת התוכן השיווקי של המיצים הסחוטים שחוזרת לחיינו, אבל לפחות הפעם ההקשר שלה יחסית מוצדק.

משימת הצפרדע הקופצת הייתה בעיקר משעממת, אבל הביאה לשיא את האינטנסיביות של הקשר בין הזוגות, וכך יכולנו לחזות בריב סוער של טוהר ואוולין מיוזעים בתוך בובה. באופן כללי, חלוקת העבודה ביניהם היא שטוהר ממשיך לקחת על עצמו את רוב המשימות, בעוד שאוולין, שמאשרת שהספורט האהוב עליה הוא לשבת במרפסת בסוף היום - מתלוננת, מפיקה מגרונה צווחות של טווס (כפי שאבחנו דניאל ואליהו במשימת הרוח הרעה) או לפחות משתדלת לא להפריע. בעולם אידיאלי, מי שיכולה הייתה להיות בת הזוג המושלמת של טוהר, היא הלן, שכל המתמודדים הבינו כמה היא פייטרית, והזוכה הגדול הוא רגב, ששמקבל באהבה את הניהול שלה אותו.

פרק ההתעללות הסתיים כאמור במכות חשמל שקיבל אחד מבני הזוג בתור אמתלה של הוצאת דיבוק, מה שאיפשר לנטע ועומר להיזכר בשרלטנית משכונת גאולה בירושלים, שהייתה עושה כסף על אנשים בכך ששפכה עליהם עופרת. באופן לא מפתיע, רגב נבחר לספוג את הדקירות מהלן, שלא בדיוק סבלה מהעניין. ירדן ואן נקלעו לנקודת משבר נוספת שגם הותירה אותן בסוף הפרק במקום האחרון, לאחר שירדן רמזה שאן לא לוקחת על עצמה מספיק משימות קשות. אן נעלבה, ירדן הצליחה לפייס אותה בעזרת לא מעט "דבריי הוצאו מהקשרם", ואני אישית מקווה שצמד הזינות יעלה בחזרה על המסלול. מה שיכול לסייע לכך ולהציל אותן מהדחה הוא העצור שקיבלו (שוב) דניאל ואליהו ורגב והלן, שלאחר פרק אחד של חסד, חזרו שוב לסורם.

tvbee בפייסבוק