אחרי מעט מדי מדינות ויותר מדי פרקים, זה קרה: הגענו לברזיל, למדינת הגמר, לרבע הגמר, ל"מאני טיים", לאיך שלא תרצו לקרוא לזה. וזה אומר שני דברים:

1. הפרקים הקרובים עומדים להיות עמוסים בתקריבים על ישבנים חשופים ותיאורים מחפצנים.

2. כל הזוגות שנשארו לא רק רוצים, אלא גם מסוגלים לנצח. זאת אומרת, כולם חוץ מאורי ובן. ראיתם את התגובה שלהם כשהבינו שנקודת הסיום האחרונה היא נטולת הדחה? כי ההתלהבות מההצלה הייתה כל כך פושרת שאולי היה שווה לשמור את הרגע הזה לזוג עם קצת יותר אמביציה.

אז הבנים עדיין כאן (אם הם היו עפים זה בגלל היתקעות בדרכים, שזו הסיבה הכי מבאסת להדחה) ואיתם גם שאר הזוגות החזקים של העונה, שבמהלך הפרקים החולפים נדרשו לשחק מסירות בג'וקים, למיין וורדים לפי גוונים, להיות תלויים הפוך על בול עץ ולהצליח לשמוע משהו ממה שבני משפחותיהם מספרים להם מבעד לצרחות של נטע. כי לראשונה ב"המירוץ", פרק המשפחות המרגש (אני מניח) לא הסתכם בהודעות וידאו אלא כלל גם את ההגעה הפיזית של הקרובים - ובעיקר של אימהות, אם יורשה לי להתקטנן - לקצה השני של העולם. המפגשים האלה אמנם לא כללו רגעים מרתקים במיוחד, וחבל שהאורחים לא זכו להצטרף לאחת המשימות, אבל לפחות זכינו במונולוג בן חמש דקות של נטע על איך היא "תאזוק" את בן זוגה כשהם יתאחדו, ובמבטים המזועזעים של עומר בעודה מספרת את זה.

משימת הוורדים, שסגרה את הסיבוב באקוודור, הייתה אחת מהרגעים הנדירים האלה בהם יעל ויוסיאל באמת לא מצליחים לתפקד. ופייר, אפשר להבין גם למה: יעל נדרשה לשאת את כל הנטל על הכתפיים שלה, ויוסיאל, שבאמת רצה וניסה לעזור, לא היה מסוגל מחמת עיוורון צבעים, שלא השאיר לו משהו לעשות במשימה. הם אמנם הצליחו להינצל - כאמור, בזכות האוטו התקוע של אורי ובן והקטע נטול ההדחה - אבל נראה שהשניים עדיין נושאים איתם טראומה משמעותית מימי עונה 5, ובאמת ובתמים מפחדים לסיים את הדרך שלהם שוב באותו המקום. רק שאלה אחת בבקשה: למה עיוורון הצבעים של יוסיאל לא מקנה עזרה כלשהי מצד הפורמט, אבל הפציעה של שני דווקא כן? 

ולא שזו אשמת שני. קל לבוא אליה בביקורת, עוד מימי הסכסוך עם יעל ובגלל מספיק סיבות שצצו מאז, ונראה שלפעמים גם שי בעצמו מפקפק בחומרת הפציעה שלה, אבל במשימות האחרונות היא באמת שיחקה אותה. שניהם הצליחו לצמצם פער של כמה שעות טובות בזכות פוש אחרון ששני נתנה במשימת הוורדים, ובברזיל, במשימת "גיוס 20 עוברי אורח שייקברו מתחת לחול וישחקו טלפון שבור", המהלך שלה להצלת אורי ובן הוא כזה שצריך ללמד בבית הספר לריאליטי. האחים אובדֵי העצות הציעו לעזור למתחרים (בתקווה שכך הם יוכלו לדוג כמה מעוברי האורח שלהם), והם, מצדם, לא חשבו פעמיים לפני שהסכימו לעסקה.

אבל איך עושים את זה מבלי להתמקח עם הסייענים על הצורך לעבור מקבר חול אחד לאחר? כאן כבר נכנסה לתמונה הגאונות של שני (כן, טוב, גם של שי), שהסתירה מהשאר את העובדה שהצליחו במשימה, והתחננה מכל הברזילאים הפעורים לעזור "לה" רק עוד פעם אחת, בקבר אחר - כשהמרוויחים הם האחים, שלא ציפו לכזו לארג'יות מכיוונה. הם אולי לא הזוג הכי קל לעיכול, אבל שני ושי כבר לגמרי הוכיחו את עצמם בתור החכמים מכולם.

כמה קטנות

- אי אפשר, פשוט אי אפשר להמשיך לריקאפ הבא מבלי לזרוק לכאן את הפריים הזה של נטע ממשימת "עיסת האלוורה" (צר לי, מדובר בנזלת).

- אגב, אני *חייב* לצפות ב"האחד", הטלנובלה המרוקאית שהמשפחה של נטע ועומר מכורה לה.

- אסף ונתא עדיין כאן, כמובן, אם כי אחרי ההיכרות עם האימהות שלהם הן נראות לי הזיווג המסקרן באמת.

- היה קל לפספס את זה, אבל במהלך אחת השיחות עם הנהגים יעל חידדה בצורה הכי טובה שיש את סוד ההצלחה שלה ושל יוסיאל: "אאוור קומיוניקיישן איז דה בסט פרום אול דה קאפלז".