את פניהם של מתמודדי "המירוץ למיליון" שנוחתים בפרק השני לעונה בניו יורק מקבלת גל גדות בשלטי החוצות המקדמים את "וונדר וומן", מה שבהחלט תורם לתחושת הפמיליאריות של המתמודדים. זאת אגב, למרות שעומר (מצמד האחים עומר ונטע, הידועים גם כ"הכפילה של נועה קירל והמובטל") ממהר להכריז על ההבדל המרכזי בין ניו יורק לישראל: לאנשים בסנטרל פארק יש "פרצופים סבבה, בניגוד לישראל". תושבי ניו יורק, במקומכם הייתי מסמיקה.

במשימה הראשונה נדרשים הזוגות לסחוב "תפוח גדול", כלומר כדור אדום רנדומלי, על מתקן ברזל רעוע. מי שמתקשות במשימה הזו באופן מכמיר הן אביבית והני, הפקחיות החינניות, שמוצאות נחמה בפנייה לאל ואז בפנייה נרגשת לניו יורק עצמה ומספקות לנו את המשבר הראשון לעונה. פייר, מנשים שמתמודדות עם חולונים זועמים שזה עתה קיבלו דו"ח חנייה, הייתי מצפה לחוסן רגשי גבוה יותר. אז אמנם הכל בא על מקומו בשלום לבסוף והשתיים צולחות את המשימה אחרי לא מעט ניסיונות, אבל אתם יודעים מה אומרים: תפוח גדול שהופיע במערכה הראשונה עלול להפוך לסלט פירות רגשי בנקודת הסיום.

אבל זה כאמור, היה רק פרומו להיילייט האמיתי של הפרק: משימת ראש בראש, שהיא בעצם ניסיון אומלל להוציא קצת ג'וס מהמתמודדים. הדו קרב הראשון, בו המתמודדים נדרשים למשוך בחבל כשהם עומדים על גגות גורדי שחקים, מתקיים בין אוולין וטוהר לרגב והלן, שמספקים את הדו קרב הכי פחות מותח שנראה פה מאז נבחרת ישראל במוקדמות המונדיאל. הוא אגב, מסתיים בצלילה עמוקה, מה שעלול להצביע באופן מטאפורי גם על המשך הקריירה של רגב הוד.

ברשותכם נעבור לאהובי המדור: צמד הפסנתרנים שמפגינים חנוניות מרשימה גם בניו יורק וחושפים עבר לא מפואר במיוחד בג'ודו. למרות היתרון המפתיע, הם מפסידים לצמד הדוגמנים החטובים אליהו ודניאל, אבל בינינו, יש מצב שכל זה סתם סיפור כיסוי שנועד לחפות על העובדה שמתחת לתדמית החנונית שההפקה מתאמצת לייצר להם מסתתרים בכלל שני מאצ'ואסטים קשוחים. או שאלו רק הפנטזיות שלי.

מי שכיכבו הפרק הן ללא ספק מור ומור, שהפסידו שוב ושוב במשימת משיכת החבל, כולל לאלטר אגו שלהן, אן וירדן. זה כמובן מספק להן לא מעט הזדמנויות להזכיר את האתגרים עמם הן התמודדו בהריונות ולהצדיק את התואר הרשמי שלהן, "אמהות טריות". ובכן, למה שלא נלך על תואר אלטרנטיבי: סלב למחצה שרוצה לשדרג את מעמדה והחברה האנונימית שלה שרוצה להיות מוזמנת להשקות.

מור ומור מבקשות את מידת הרחמים מעומר ונטע כשהן מפצירות בהם, בתחרות משיכת חבל נזכיר, "לא למשוך חזק". בשלב הבא: מור ומור מבקשות לאכול רק במסעדות מישלן ולטוס בביזנס. חברות, למשחק הזה יש חוקים, ואם לא מתאים לכן - אתן מוזמנות לחזור לעשות תוכן שיווקי לחברות מוצצים באינסטגרם.

כצפוי, לא מחכה לנו נקודת סיום בסוף הפרק, כי בכל זאת משהו צריך למלא את עשרות אלפי הפרקים והלקטים שיבואו עלינו לטובה בחודשים הקרובים. מילא היו משאירים אותנו עם תחושה של עוד, אולי אפילו איזה קליף האנגר מדומה - אבל לא, נותרנו עם הפסד צורב וצפוי של אביבית והני בקרב מול מור ומור, מה שבהחלט עשוי להקטין משמעותית את הסיכויים שלהן להגיע ליעד הבא. תכלס, לאור העובדה שהן בערך הזוג היחיד עד כה שהראה סוג של רגש אמיתי, חבל.

והיו עוד כמה זוגות בפרק הזה: יוסי ואודי, שלמרבה ההפתעה לא הזילו הפעם דמעה אחת, טוהר ואוולין שהצליחו למחוק כמעט לחלוטין את תדמית הלוזרים מהפרק הקודם ומיתר ועדי, שקיבלו פחות זמן מסך מהבחור שהחזיק את המעטפה בסנטרל פארק. אבל זה עוד כלום לעומת התעלומה הגדולה ביותר של הפרק: אסף וג'סיקה, דונדה אסטס?!

TVbee בפייסבוק