בסוף העונה הראשונה של יורשים, השארנו את קנדל רוי במצב מסובך משהו. אחרי שלרגע חשב שסוף סוף ידו על העליונה והתוכנית הזדונית שלו למכור את קונצרן התקשורת המשפחתי עומדת לצאת לפועל, ההתמכרות המחודשת שלו לסמים מובילה אותו לדרך אחרת. כזאת שמסתיימת במותו של אחד המלצרים בחתונה של אחותו שיבון (שיב, אם אתם כבר ביחסים כאלה עם המשפחה).

עכשיו, הוא מקבל הצעה לעזרה מאביו, שמוכן לגרום לכל הסיפור להיעלם, אבל לא בדיוק מטוב לבו או מתוך אהבת אב - המחיר שקנדל צריך לשלם הוא לסגת מהעסקה המפוקפקת ולהודות בשידור חי שהוא עשה טעות. בשביל זה, מוציאים אותו ממוסד הגמילה היוקרתי שהוא נמצא בו לאחר 48 שעות בלבד. לא בדיוק מפתיע שהסמים חוזרים לחייו ממש באותו הפרק.

אם עבור משפחות מן המניין הסיפור הזה נשמע משוגע, אצל משפחת רוי מדובר בעוד יום שגרתי. יוצר הסדרה ג'סי ארמסטרונג כתב את בני משפחת רוי - והם אכן ברובם בנים - ממש באופן בו הייתם מצפים לראות גברים בעלי כוח כלכלי, פוליטי וחברתי גדול כל כך. במילים אחרות, משפחת רוי מלאה בדושבגים די רציניים, למרות שקנדל לפעמים גם מפגין צד אחר, רגיש יותר, אשם יותר ואפילו - לפרקים - נראה שהוא היה מוכן לוותר על כל הכסף בשביל להיוולד למשפחה אמריקאית פשוטה וממוצעת.

יורשים היא בוודאי לא הסדרה הראשונה להראות איך כסף וכוח משחיתים את הנפש, או הראשונה שמראה איך אלה משפיעים על יחסים משפחתיים, אבל העולם הזה, מכיוון שהוא בכל זאת רחוק מהישג היד ומעיניהם של רוב הצופים, לא מפסיק לרתק. בכל זאת, מעטים הדברים שמענג לצפות בהם כמו בחבורה של אסהולז עשירים מתעללים אחד בשני.

הפרק הראשון של העונה השנייה נכנס ישר לתוך הקלחת הזאת. לוגן נפגש עם כל אחד מבני ובנות המשפחה, משקר לחלקם, סוגר עסקאות מאחורי גבם של האחרים וממשיך להתנהל בכוחניות מרתיעה ומאיימת, כאילו לא עבר אירוע מוחי רק בעונה הקודמת. הדמויות של יורשים, באופן מכוון לחלוטין, הן לא מאוד עגולות או מורכבות. יש להן מניע אחד עיקרי - כסף. לפעמים, פה ושם, תראו אותם גם כמעט מתחננים לאהבה. זה לא בדיוק מפתיע, כי הם גדלו במשפחה שהיא למעשה עסק.

קנדל הוא כרגע הדמות היחידה שעוברת מסע נפשי כלשהו, ואם לשפוט לפי רכבת ההרים שעבר בעונה הקודמת והפרק הראשון של העונה החדשה - הוא עוד לא הגיע לתחתית שלו, ואולי גם לא לשיא שלו. זה לא יהיה מופרך אם הוא יהיה זה שיעבור אירוע רפואי מלחיץ כלשהו העונה, ולא אביו בעל הבעיות הבריאותיות הקיימות.

באשר להמשך העונה - ברור לחלוטין שקו העלילה המרכזי ימשיך להיות הניהול המשפחתי של העסק, המאבקים הפנימיים, הגורמים המאיימים מבחוץ ושלל ניגודי האינטרסים של כל אחת מהדמויות, כשכולן, בסופו של דבר, דואגות אך ורק לתחת של עצמן. אבל אפשר לקוות שנקבל הצצה מעט יותר מעמיקה לשתי דמויות מסקרנות. הראשון הוא גרג, בן הדוד הסטלן שהגיח בתחילת העונה הראשונה ועדיין לא ברור לגמרי אם הוא גאון רשע שלומד את דרכי המשפחה ועומד לסחוט את דרכו לפסגה, או בדביל תמים שנקלע לעולם הזה. השנייה היא מרשה, בגילומה של היאם עבאס. בעונה הראשונה קיבלנו רמזים לכך שיש לה עבר מסתורי במיוחד, אבל למרות כל הרמזים שהוא עומד להיחשף - נדמה שקו העלילה הזה ננטש, או לפחות נשמר על אש קטנה. כמו שאנחנו מכירים את הדמויות של יורשים, אם הוא יחשף זה יהיה בדיוק בזמן המתאים - כשלמישהו יש סיבה לסחוט אותה, סביר שעבור תפקיד בכיר בחברה שגם ככה ילך למישהו אחר, שסחט יותר בחוכמה.

גם "יורשים" זמינה לצפייה בסלקום tv