כחלק מגל הריבוטים והחידושים של סוף העשור, גם ורוניקה מארס חוזרת לחיינו, אבל הפעם מדובר בחדשות משמחות. ורוניקה מארס, למי שלא צפה בטלוויזיה בתחילת שנות ה-2000, היא הסדרה שהביאה את קירסטן בל לתודעה הציבורית, בתור טינאייג'רית שמחלטרת כבלשית פרטית במשרד החקירות של אביה, אנריקו קולנטוני. מאז ומתמיד זו הייתה סדרה בלשית שמורכבת מתעלומות ופתרונן כאשר המסתורין הוא חלק בלתי נפרד מה-DNA שלה. הנה כל הדברים החשובים שקרו בשלוש העונות שלה ובסרט הטלוויזיה המיוחד.

העונה הראשונה: מי רצח את לילי קיין?

הסדרה מתחילה כשנה לאחר שחברתה הטובה ביותר של ורוניקה, לילי, נרצחת באופן אלים וגופתה נמצאת בצד הבריכה. לילי הייתה בתם של ג'ייק וסלסט קיין, מהאנשים העשירים ביותר בעיירה נפטון בה מתרחשת העלילה. אביה של ורוניקה, קית', שהיה אז השריף המקומי מאשים את ג'ייק במות בתו. זה כמובן לא מוצא חן בעיני תושבי העיירה, שמחליטים להעיף את קית' ממשרד השריף ולבחור במקומו שריף אחר אשר מיד מוצא עדויות לכך שלילי נרצחה על ידי עובד ממורמר בחברת הטכנולוגיה של ג'ייק שאף מודה בכך. כמו כן, ורוניקה יצאה למשך תקופה עם אחיה של לילי, דנקן, שקצת לפני הרצח נפרד ממנה בנסיבות לא ברורות. וזאת, אהמ, רק האקספוזיציה.

 

ורוניקה ואביה מאמינים שהרוצח האמיתי של לילי עדיין מסתובב חופשי, וזו למעשה העלילה המרכזית שמניעה את העונה הראשונה. במהלך העונה מגלה ורוניקה שהאיש שהודה ברצח למעשה קיבל תשלום ממשפחת קיין, אשר בעצמה מאמינה שדנקן אחראי למותו של אחותו במסגרת התקף מאניה. בפועל, מי שרצח את לילי היה שחקן קולנוע מפורסם בשם אהרון אקולס, שניהל איתה רומן ואף תיעד את יחסי מין שלהם. לילי גילתה את הקלטות (כן, אז היו קלטות) ואיימה עליו שתפרסם אותן, מה שכמובן פחות נשמע לו. אבל את זה כאמור מגלים רק בסוף העונה.

אז למה דנקן נפרד מורוניקה לפני הרצח? משום שהוא גילה עדויות לכך שאביו ג'ייק היה חבר ילדות של אמה של ורוניקה, ליאן מארס, מה שהעלה אצלו את החשד שהם למעשה חצי אחים וזה גילוי עריות. ליאן היא אלכוהוליסטית שנטשה את משפחתה קצת לאחר הדחתו של קית', ובמהלך העונה היא חוזרת ומבטיחה להיגמל, אבל אז גונבת כסף ובורחת שוב ומאז לא נראתה יותר בסדרה. על כל מקרה, לא לדאוג, ורוניקה עורכת בדיקת אבהות ומתברר שקית' הוא אכן אביה הביולוגי. עלילה נוספת שזוכה לפתרון היא מי אנס את ורוניקה, שכן היא זוכרת שאיבדה את בתוליה באחת ממסיבות התיכון אבל לא זוכרת כיצד, וחושדת שמישהו השחיל לה רופי. בסוף מתברר שהרופי לא היה מיועד עבורה והיא שתתה אותו בטעות, ולאחר מכן קיימה יחסי מין עם דנקן, שהיה שיכור בעצמו, ועל כן נבהל ונפרד ממנה.

דמויות אחרות שצריך להכיר הן וואלאס (פרסי דאגס), חברה הכדורסלן של ורוניקה, מק (טינה מג'ורינו), אשר מתחברת עם ורוניקה ומסייעת לה בפריצות למחשבים, וויבל (פרנסיס קפרה), עבריין עם לב טוב שמנהיג את כנופיית האופנוענים המקומית וכמובן לוגן אקולס (ג'ייסון דורינג), חברו הטוב ביותר של דנקן ובנו של אהרון, שיצא עם לילי במקביל לכך שהיא שכבה עם אביו ללא ידיעתו. ורוניקה ולוגן לא ממש מסתדרים בתחילה אבל אתם יודעים איך זה, זוג שרב במערכה הראשונה בסוף שוכב בשלישית. כמו כן, דיק (ריאן הנסון) ואחיו ביוור (קייל גלנר) מפציעים בעונה כחברים של לוגן, רגע לפני שהם מקבלים תפקיד מרכזי יותר בעונה הבאה.

פרצופים מוכרים: כיאה לסדרת נעורים של שנות האלפיים, הרבה שחקנים שהיו אז אלמוניים שיחקו בה תפקידים קטנים, ומאז טיפסו מעלה בסולם ההוליוודי. את לילי קיין גילמה אז בפלשבקים אמנדה סייפריד, הארי המלין גילם את אהרון אקולס (וליסה רינה את אשתו, בסדרה ובמציאות) ואפילו  אלונה טל שלנו הפציעה כחברתה של ורוניקה, מג, שמתחילה לצאת עם דנקן. אליסון האניגן מאיך פגשתי את אמא לוהקה בתור אחותו הגדולה של לוגן, קן מרינו בתור בלש פרטי מתחרה בשם ויני, וכוכבים עתידיים נוספים שאיש לא ידע אז מיהם היו ג'סיקה צ'סטיין בתור שכנה של ורוניקה העוברת התעללות, ג'יין לינץ' ואדם סקוט כמורים בתיכון, לייטון מיסטר, ג'ונתן בנט ופריס הילטון כתלמידים ואהרון פול בתור חשוד ברצח סדרתי.

העונה השנייה: מי גרם לאוטובוס תלמידים להתרסק?

כדי להתחכם ולא לקפוא על השמרים, החליטה הסדרה להציג בעונה הזו שתי תעלומות גדולות במקום אחת: הראשונה הייתה קשורה ללוגן שהואשם ברצח של אופנוען מהכנופייה של וויבל, אשר בסוף התברר שקשור בכלל למאפיה האירית המקומית בנפטון. השנייה והיותר מעניינת היא שאוטובוס מלא בחבריה לכיתה של ורוניקה סטה ממסלולו באופן פתאומי, נפל מצוק והתרסק. הניצולה היחידה הייתה מג, שנכנסה בעקבות כך לתרדמת. במהלך העונה מפריכה ורוניקה אחת אחת את טענות השריף בנוגע למה בעצם קרה שם (תאונה, התאבדות של הנהג, התנקשות במורה המלווה), ולבסוף מגלה את האמת - קסידי קזבנלקס, ילד הכאפות המכונה ביוור, היה אחד מכמה תלמידים שעברו התעללות מינית בילדותם מצד מאמן ליגת הבייסבול, שבינתיים הפך לראש העיר. רובם רצו להוציא את הסיפור לאור אבל ביוור דווקא התעקש לשמור על שתיקה, ולשתול פצצה באוטובוס כדי למנוע מהשאר להתלונן. ואם זה לא מספיק, ורוניקה אף מגלה שביוור הוא זה שלמעשה אנס אותה בעונה הקודמת בעודה הייתה מסטולית מרופי. בסוף העונה היא ולוגן מתעמתים איתו על הגג והוא מחליט להתאבד בקפיצה.

כמו כן במהלך העונה, ורוניקה מתחילה לצאת שוב עם דנקן אך השניים נפרדים כשהם מגלים שמג הרדומה בהריון, ולאחר שהיא מתה והתינוק שורד, דנקן מחליט לעזוב את הסדרה ולגדל לבד את בנו. אהרון אקולס נמצא זכאי במשפט הרצח של לילי לאחר שקלטות הסקס נעלמות ממחסן העדויות, אך זוכה בשעות ספורות של חופש לפני שנרצח באמצעות מתנקש שנשלח מרחוק על ידי דנקן. ורוניקה ולוגן מתחילים לצאת באופן רשמי.

פרצופים מוכרים: טסה תומפסון בתור תלמידה עשירה שמתחילה לצאת עם וואלאס, אך מתברר שהיא בכלל אם חד הורית שנטשה את ילדה, סטיב גוטנברג בתור ראש העיר הסוטה וקריסטין ריטר בתור בתו, כריזמה קרפנטר מ"באפי" בתור אמם החורגת של ביוור ואחיו דיק. וגם הבלחות של קווין סמית' וג'וס ווידון כמוכרים פשוטים, לוסי לולס כסוכנת FBI וכוכבי משפחה בהפרעה מייקל סרה ואליה שוקאט כתלמידי הקולג' המקומי בו מבקרת ורוניקה.

העונה השלישית: מי אונס ומגלח תלמידות, ומי רצח את הדיקן?

ורוניקה, לוגן, וואלאס ומק מסיימים את התיכון והולכים ללמוד בקולג' מקומי, אבל התעלומות ממש לא מפסיקות. החקירה המרכזית של העונה למעשה החלה בעונה שעברה, בה ורוניקה ביקרה בקולג' בעיצומו של מקרה אונס שלאחריו ראשה של הקורבן גולח. העונה זה קורה לשותפה החדשה של מק, פרקר (ג'ולי גונזלו), ולשתי בחורות נוספות, כך שוורוניקה מחליטה לרדת לשורש העניין. האנסים מתבררים כצמד: מרסר, חבר חדש של לוגן, ומו, יועץ הקומה החנוני שחיפה עליו.

אך ברגע שהתעלומה הזו נסגרת נפתחת אחת חדשה: דיקן הקולג' נמצא מת בחשד להתאבדות, אבל כמובן שיש דברים אחרים בגו. ורוניקה מגלה כי אשתו ניהלה רומן עם המרצה שלה לקרימינולוגיה, אך מי שאחראי לרצח ולהפללתם של השניים הוא דווקא עוזר ההוראה של המרצה, טים, כפעולת נקם על כך שלא המליץ עליו למשרה.

אירועים אחרים: ורוניקה ולוגן נפרדים, ולוגן מתחיל לצאת עם פרקר, בעוד ורוניקה מתנחמת בזרועות שותפו לחדר של וואלאס, פיז. השריף נרצח וקית' מחליף את מקומו. ורוניקה מגלה כי משהו צילם והפיץ סרטון שלה ושל פיז מתמזמזים, ומתברר שמדובר באחוות קולג' סודית בניהולו של ג'ייק קיין. ורוניקה מתקבלת להתמחות ב-FBI, במסגרת קו עלילה שהיה אמור להכין את העונה הרביעית אך לבסוף ננטש.

פרצופים מוכרים: אד בגלי ג'וניור בתור הדיקן, כריס לואל מ-GLOW בתור פיז, לורה סאן ג'יאקומו מתהרגו אותי וזהו באיחוד רומנטי עם קולנטוני והופעות אורח של ארמי האמר כתלמיד קולג' שמישהו גנב לו את תוכנית האימונים הסודית, ופול ראד ככוכב רוק מזדקן.

הסרט

בשנת 2013 החל יוצר הסדרה, רוב תומאס, בקמפיין קיקסטארטר להפקת סרט שימשיך את עלילות הסדרה אשר בוטלה בפתאומיות. הסרט גייס יותר מ-2 מיליון דולר תוך 11 שעות, ובסופו של דבר הופק בתקציב של כ-5 מיליון דולר בנוכחות כל הכוכבים כולם, ושוחרר לצפייה אונליין ב-2014. בתחילת הסרט, ורוניקה היא עורכת דין צעירה, שמסכנת התמחות יוקרתית בניו יורק כדי לשוב לנפטון לפגישת מחזור של התיכון המקולל בו למדה, וגם לפתור על הדרך את תעלומת מותה של אחת התלמידות לשעבר. היא פוגשת בנפטון את חבריה הוותיקים, שהמשיכו הלאה בחייהם, ולמרות שברור לה שלשוב ולחקור פשעים אלימים הוא לא נתיב הקריירה הכי בריא בשבילה, היא לא מצליחה להתאפק. ריוניון עם לוגאן? יש ויש.

העונה הרביעית של "ורוניקה מארס" זמינה לצפייה כבר מהיום בסלקום tv