הדרמה האוסטרלית הפרבר שודרה לראשונה לפני שבע שנים, מה שנחשב לנצח במונחים של הטלוויזיה העכשווית, שממשיכה להשתנות ולהתפתח כל הזמן. ובכל זאת, הנושא שהפרבר עוסקת בו והמטרה שעומדת מאחורי הסדרה רלוונטיים גם היום. אחד השינויים המבורכים שמהפכת הסטרימינג הביאה איתה הוא מגוון הייצוגים שיש לנו על המסך הקטן. אם פעם כל הסדרות שיחזרו את אותן גרסאות של דמויות אפשריות, היום רוב הכתיבה הטלוויזיונית מוקדשת לשבירה של סטריאוטיפים וקלישאות, ומאמץ להראות את הגיוון האנושי ככל הניתן. הפרבר מתאימה בדיוק לנוף הטלוויזיוני הזה, כי היא מאירה זרקור על קבוצת מיעוטים שכמעט ולא זוכה להתייחסות - האבוריג'ינים האוסטרלים.

סביר שאם האבוריג'ינים היו אמריקאים, או אם הוליווד הייתה ממוקמת בסידני, העולם היה נחשף לעוד תכנים שקשורים לקבוצה התרבותית הייחודית הזאת, אבל כרגע הם נדירים על המסך אפילו יותר מאסייתים. הפרבר היא הזדמנות נדירה להציץ לתוך עולם ותרבות שאולי לא הכרתם, וללמוד על הסוג הייחודי של הגזענות שמופנית אליהם ואיך נראים החיים שלהם בתוך קהילה אבוריג׳ינית עירונית נורמטיבית.

הפרבר רחוקה מהוליווד לא רק גיאוגרפית (היא מתרחשת ברדפרן, פרבר אמיתי של סידני), היא מספרת את הסיפורים שלה באופן מאוד שונה. היא לא עוסקת באופן ישיר בפוליטיקת זהויות, אלא חושפת את החיים של האבוריג'ינים בפרבר דרך הסיפורים האישיים שלהם - שנעים משגרתיים במיוחד לקצת פחות. כל פרק מתמקד בסיפור שונה בתוך השכונה - אם שמחפשת איפה להשאיר את הילדים שלה כדי לצאת לחופש, ללא הצלחה; סיפור אהבה שנרקם בין מבקרת מהעיר הגדולה לצעיר בעייתי מהשכונה; או מועמד לפרס "אבוריג'יני השנה" שמסתבך במפתיע עם הרשויות. והאמת היא שהפרבר מצטיינת בעיקר ברגעים השגרתיים לחלוטין, ודווקא הטוויסטים הדרמטיים בעלילה נראים כמעט מיותרים כשהם מופיעים, כי הסיפור הקטנים והאנושיים מסתדרים יופי גם ללא גימיקים תסריטאיים.

באוסטרליה, הסדרה זכתה להצלחה מסחררת וחמישה פרסי אמי אוסטרליים, ביניהם עבור סדרת הדרמה הטובה ביותר - הישג בלתי מבוטל עבור סדרה שעוסקת באוכלוסיה שכמעט ולא מקבלת יחס בתרבות הפופולרית. יכול להיות שכשתתחילו לצפות בה, לא תבינו בדיוק למה. היא משוחקת היטב, זה ברור כבר מהפרק הראשון, אבל מכיוון שהשפה שלה היא לא השפה של הדרמות ההוליוודיות שהתרגלנו אליהן, ועלות ההפקה רחוקה מלהיות פרק של משחקי הכס, לוקח זמן להיכנס לתוך הפרבר ולהבין מה היא מנסה להגיד. אבל כשזה קורה, זה מכה בבת אחת ויגרום לכם לרצות להיכנס עמוק יותר לתוך העולם הזה, שמוכיח מה שאנחנו כבר יודעים על מיעוטים ועל הבדלים בין בני אדם. בסופו של יום, לכולנו יש תחושות דומות ורצונות דומים - להיות בעלי ערך עבור אחרים, להיות אהובים ולקבל הזדמנויות לבטא את עצמנו.

גם הפרבר זמינה לצפייה בסלקום tv