פשע אמריקאי - עונות 1-3

מתי: 3.9
מי: לא במפתיע - חובבי דרמות פשע
מה: למרות שמככבים בה שמות מרשימים כמו טימותי האטון, פליסיטי האפמן ורג'ינה קינג, פשע אמריקאי הצליחה איכשהו לחמוק מתחת לרדאר, בעיקר בגלל הדמיון שלה שמה לסדרה אחרת - סיפור פשע אמריקאי של ריאן מרפי, שקיבלה הרבה יותר תשומת לב. אבל אל תפספסו אותה - ג'ון רידלי, התסריטאי זוכה האוסקר של 12 שנים של עבדות, כתב דרמה שבועטת בבטן ונכנסת ללב ומטפלת באובדן, תסכול מול בירוקרטיה והאופן בו גזע וגוון עור הם עדיין מרכיבים שעדיין משפיעים יותר מדי על מעמדם של האזרחים האמריקאיים, ובעיקר על הטיפול המשטרתי והמשפטי בהם.

 

הצמד - עונה 3

מתי: 10.9
מי: מי שעדיין מבכים את לכתה של הסמויה
מה: הצמד תוכננה מלכתחילה להיות סיפור שמסופר במהלך שלוש עונות, ועכשיו מגיעה העונה השלישית והאחרונה של הסדרה, שהיא שיתוף פעולה בין דיוויד סימון וג'ורג' פלקאנוס, שכבר הביאו לעולם סדרות איכות כמו הסמויה וטרמה, ולמקרה שפספסתם את שתי העונות הראשונות של הסדרה עטורת השבחים, זה בדיוק הזמן לעשות בינג' רטרואקטיבי. ג'יימס פרנקו ומגי ג'ילנהול המעולה מככבים, והסדרה מלווה כמה דמויות מפוקפקות יותר ופחות בזמן עליית תעשיית הפורנו בניו יורק של שנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת. זו דרמה בדיוק מהסוג שהתרגלנו לקבל מ-HBO - מושקעת מבחינה נרטיבית וויזואלית, עם משחק מצוין ותשומת לב לפרטים הקטנים.

 

חדר 104 - עונה 3

מתי: 14.9
מי: מעריצי האחים דופלס, סיפורים קצרים וטלוויזיה ביזארית
מה: חדר 104 הוא חדר במלון דרכים צנוע והדבר היחיד שמשותף בין פרקי הסדרה. בכל פרק, האורח או האורחים ששוהים בחדר חווים משהו שונה לחלוטין - תרחישים מצחיקים, מוזרים או אפילו מעוררי אימה, ומכיוון שכל פרק הוא סיפור אחר, לא תפסיקו להיות מופתעים. באופן טבעי, חלק מהפרקים טובים יותר מאחרים, אבל מדובר בסדרה שלא מפסיקה לאתגר את גבולות היצירתיות האנושית, ותהליך ההפקה הזול והמהיר שלה נותן לה תחושה ראשונית שקשה למצוא בסדרות הטלוויזיה המושקעות של ימינו.

 

המפצחת - עונה 3

מתי: 19.9
מי: אוהבי סדרות משטרה ומבטא צרפתי
מה: קלואי סן לורן היא קרימינולוגית שמומחים בבניית פרופילים ועובדת בצמוד למשטרת פריז בפענוח מקרי רצח מורכבים. אם כבר ראיתם את כל סדרות המשטרה והפשע האמריקאיות, אין שום סיבה לא לעבור לסדרה צרפתית.

מיליארדים - עונה 4

מתי: 27.9
מי: מי שדרמות חכמות וקצביות על יחסי הון שלטון מלהיבות אותם. כלומר - רובנו
מה: מיליארדים זכתה לשבחים לא רק בגלל המשחק של פול ג'יאמטי ודמיאן לואיס, או בזכות התסריט החכם, שכולל סיפור חתול ועכבר של תובע מחוזי והמילארדר שעושה לו חיים קשים. היא גם סדרת הטלוויזיה הראשונה להציג דמות עם זהות מגדרית א-בינארית. מלבד הפרט הזה, מיליארדים היא לא חדשנית, אבל היא מביאה סיפור מהסוג שאנשים מאוד נהנים לצפות בו, ועושה את זה באיכות גבוהה - כסף, שחיתות, מניפולציות ובגידות הם החלקים שמרכיבים אותה, ותמיד מעניין לצפות באנשים חזקים ועשירים הורסים לעצמם את החיים עם משחקי אגו ואובססיות שליטה.