סאלי, זו משם הסדרה, היא אישה בריטית שחיה את החיים הכי אפורים שאפשר לדמיין. היא נמצאת כבר עשור עם גבר שהיא לא נמשכת אליו, עובדת עם קולגות שהיא אפילו לא מחבבת ובאופן כללי נראה שהיא מתה מבפנים. אבל כשהיא פוגשת את אֵמה, החיים שלה מתעוררים לתחייה.

סתם, זה לא באמת קורה. אם היה מדובר בסדרה אמריקאית, הקלישאה הזאת כנראה הייתה נכונה, אבל הבריטים פחות מתעניינים בקלישאות. ג'וליה דיוויס, שחקנית ותסריטאית בריטית ותיקה ומוערכת (היא יצרה את קמפינג, הסדרה אותה עיבדה לינה דנהאם ל-HBO), כתבה את הסדרה וגם מככבת כאמה, האישה שאמורה הייתה להציל את סאלי מהבינוניות.

כשסאלי פוגשת את אמה לראשונה, גם היא כנראה חושבת שהחיים שלה יהפכו לסוערים יותר. אמה היא יפהפייה, צבעונית, היא מוזיקאית ושחקנית, מכירה אינספור אנשים ותמיד מוכנה לבלות בספונטניות. לעומת דיוויד, האקס הפתטי של סאלי, היא נראית ממש כמו מציאה. והסקס? טוב, הסקס מדהים. אבל מלבד סקס מדהים, נראה שלאמה אין הרבה מה להציע לסאלי. מדובר באחת הדמויות האיומות שאי פעם נראו על המסך, וזו לגמרי מחמאה לדיוויס. אמה היא שקרנית פתולוגית, נרקיסיסטית ואגוצנטרית, ואיכשהו מצליחה להפוך את סאלי לחלשה ושקטה אף יותר.

סאלי לנצח היא קומדיה בריטית במלוא מובן המילה, מה שאומר שאם אתם מחפשים רגשות, לכו לראות את החיים עצמם. כאן תקבלו בעיקר הומור ביזארי, לעתים בוטה, ואפס חיבור רגשי לדמויות. באמת, כלום. אין אפילו דמות אחת בסאלי לנצח שתצליח לגרום לכם לחבב אותה או להזדהות איתה. הן כולן מעוררות רחמים או סלידה, וזה בדיוק מה שהופך את הסדרה למצחיקה כל כך. אבל שוב, אך ורק אם אתם בטוב עם הקרירות הבריטית.

דיוויס, אגב, היא לא תסריטאית מצוינת, וישנם הרבה רגעים מתים בסדרה, אבל היא נותנת את כל כולה לדמות של אמה, וניכר שהיא מאוד נהנית לשחק אישה באמת בלתי נסבלת. אם זה סוג ההומור שאתם אוהבים, כל מילה שיוצאת לה מהפה תצחיק אתכם, בעיקר כשהיא מתחילה לשקר ללא בושה - פעם אחת חברה שלה נדרסה, בפעם אחרת היא הבת של סטנלי קובריק. סיפור אהבה מרגש בין שתי נשים לא תמצאו כאן, אבל סצנת הסקס שחותמת את הפרק הראשון הופכת לפחות אותו לצפיית חובה. מבלי לספיילר יותר מדי, רק נגיד שזו סצנת הסקס המצחיקה ביותר שראינו, והיא גם מצליחה לשלב בתוכה אמירה פמיניסטית מתריסה, שתגרום לכם לירוק את התה.

סאלי לנצח זמינה לצפייה בסלקום tv