משפחת ג'מסטון היא לא סתם סדרה חדשה של HBO, היא קודם כל סדרה של דני מקברייד. מעטים האנשים שמכירים את שמו של מקברייד, אבל הסדרות הקודמות שלו ב-HBO זכו למעמד של קאלט. אם לשאול את הנרטיב הדתי מהסדרה - מקברייד הוא מנהיג רוחני שהעוקבים שלו הולכים אחריו באמונה מלאה מאז על הפנים (Eastbound & Down), ששודרה ב-HBO מ-2009 ועד 2013.

אחרי שנכנס אל חיינו עם על הפנים וסגני מנהל. מקברייד חוזר עם משפחת ג'מסטון. סדרה קומית ואפלה שמתמקדת במשפחה של כמרים שהפכו את הכנסייה לעסק מרוויח מאוד. איליי (ג'ון גודמן) הוא אב המשפחה, שהקים את האימפריה יחד עם אשתו שהלכה לעולמה, והוא לא מצליח להיפטר מהגעגועים אליה. ג'סי וקלווין (מקברייד ואדם דווין) הם שני הבנים שלו שעובדים לצדו. לג'סי יש אישה שנהנית מאוד מהמעמד והכסף שהכנסייה מביאה איתה, וגם שני בנים - אחד לא מאמין באלוהים והשני ברח מהבית וכל איזכור של שמו גורם רק לכאב. יש להם גם אחות, ג'ודי, שבגלל שלא בורכה באיבר מין גברי, משמשת כמזכירה שלהם, למרות שיש לה שאיפות אחרות.

אי אפשר להישאר אדישים מול עבודותיו של מקברייד, יש מי שחושבים שמדובר בטירלול מוחלט, בעוד אחרים חושבים שמדובר בגאונות. כדרכן של סדרות קאלט - אין כל כך דעות באמצע. התוצאה היא שמשפחת ג'מסטון עולה לאוויר עם כל משקל הציפיות של הקהל הנאמן של מקברייד. מצד אחד, הם ילכו איתו לכל מקום. מצד שני, אם משפחת ג'מסטון לא תעמוד בציפיות - האכזבה תהיה קשה.

אמנם קשה להכריע אחרי פרק אחד בלבד, אבל נראה שאחרי שסגני המנהל לא שיחזרה את ההצלחה של על הפנים, מקברייד מוציא כאן את כל התותחים הכבדים. זה מתחיל עם הליהוק של גודמן ודווין - שמות הרבה יותר גדולים מהשחקנים שהוא ליהק בעבר, וממשיך עם הנושא הטעון והאקטואלי.

הפרק הראשון של משפחת ג'מסטון, שלמרבה ההפתעה אורכו שעה שלמה, מתחיל לחשוף את הצדדים האפלים והמתבקשים, כמו בכל סיפור על כסף וכוח. שני אלמונים בתחפושות של שטן סוחטים את ג'סי עם צילומים שלו מתנהג באופן לא כל כך אלוהי, ומכאן הדברים הולכים ומסתבכים. ההומור הוא בדיוק מה שהקהל של מקברייד התרגל לקבל - הוא משונה, נע בין המופרך למעודן ולעתים אפל מאוד. אחרי עליית הפרק הראשון, הרשתות החברתיות התמלאו תגובות על כך שהסדרה אפלה יותר ממה שציפו, אבל האמת היא שמקברייד תמיד הוסיף פן רגשי כבד לדמויות שלו. הגברים שהוא מגלם תמיד קצת מסכנים, ולמרות שהם פועלים בדרכים פסולות מוסרית, קל לראות שהם גם קורבנות - הם שבויים בכלא של הפחדים והתסביכים שלהם, ולא מאושרים מהחיים, גם אם הם מעמידים פנים שהם כאלה.

בינתיים, נראה שמשפחת ג'מסטון היא הפרויקט הכי שאפתני של מקברייד, ושהוא מתכנן להגיד איתה משהו גדול יותר על דת, אמונה, משפחה והתנהגות אנושית בכלל. מה יהיו האמירות האלה? קשה לשפוט מהפרק הראשון, אבל מקברייד הוא עדיין אחד המוחות הכי מסקרנים בהוליווד, וכל הזדמנות להציץ בו היא מבורכת.