״בית הנייר״ - ספרד ("Casa de Papel"/"Money heist")

חבורת אנשים שאין להם מה להפסיד מתאגדת כדי לבצע את השוד הגדול ביותר בהיסטוריה. הם מתכוננים חמישה חודשים לשדוד את המטבעה המלכותית של ספרד, כך שהכסף שהם יגנבו עדיין לא שייך באופן רשמי לאף אחד, והם גם מתכננים שלא להשאיר מאחוריהם הרוגים ולהיות לא רק עשירים, אלא נערצים. לא תופתעו לגלות שזה הולך פחות חלק מהמתוכנן. למרות הנושא הקשה ולמרות שלא הכל שם שמח, מדובר בסדרה כיפית ותזזיתית עם ייצוג נשי בולט והולם.

״3%״ - ברזיל

אוהבים את משחקי הרעב? או סיפורה של שפחה? בקיצור - בעניין של דיסטופיות? אתם חייבים לצפות ב-״3%״. הסדרה מתארת עולם בו מעמד הביניים נמחק לחלוטין. 97% מאוכלוסיית העולם חיה בעוני מחריד ו-3% נמצאים באי אוטופי ונהנים ממעט העושר שבנמצא. לכולם ישנה הזדמנות שווה להגיע לאי הקסום הזה, אבל בשביל כך הם צריכים להוכיח עצמם ראויים בסדרה של מבחנים, שנערכת פעם בשנה. מכאן, הסדרה עוסקת בשלל שאלות מעניינות. למשל -  מה אנשים מוכנים לעשות בשביל לשפר את מעמדם החברתי ואת איכות החיים שלהם? והאם כל מי שעבר את המבחן ונמצא בצד השני הוא באמת אדם טוב יותר?

״אפל״ - גרמניה ("Dark")

אפל זו לא מילה. הסדרה הגרמנית הראשונה שהופקה עבור נטפליקס תערער אתכם מהרגע הראשון, עם צילום קודר, הגיגים מדכאים על משמעות הזמן וכמובן - מוות. מדובר בדרמה, מותחן וסדרת פנטזיה על-טבעית מגולגלות באחת, שקיבלה השוואות מחמיאות ל״טווין פיקס״. יש שם התאבדויות, היעלמויות, רציחות וכל מה שצריך כדי להידבק למסך ולתהות מה לעזאזל קורה שם.

״בבקשה תאהבו אותי״ - אוסטרליה ("Please Like Me")

התיאור ״קומדיה מתוקה-מרירה״ נשמע כמו קלישאה שחוקה, אבל מעטות הסדרות שהוא הולם כמו ״בבקשה תאהבו אותי״. ג׳וש הוא בחור צעיר שרק מתחיל לגלות את המיניות שלו ומוקף בחברות, חברים ובני משפחה שכל אחד מהם הוא סיבה לצפות. מדובר בסדרה מלאה בדמויות שלא תוכלו שלא לאהוב, אבל יש לה צד אפל וקשה לצפייה. אם הנפש שלכם מסוגלת לזגזג בקלות בין אושר עילאי לדיכאון קיומי, אל תפספסו את הסדרה הרגישה והמצוינת הזאת, שמלאה באהבה.

״מוגנים״ - אנגליה/צרפת ("Safe")

אם אתם חובבי דרמות או מותחני פרברים ולא קיבלתם את הפיקס שלכם מאז ״הנעדר/ת״, כדאי לכם לבדוק את העיבוד הטלוויזיוני לספר של הרלן קובן, בכיכובו של מייקל סי הול (״עמוק באדמה״, ״דקסטר״), למרות שיקחו לכם כמה רגעים להסתגל לשמוע אותו במבטא בריטי. סי הול הוא טום, אלמן עם שתי בנות ששנה לאחר מות אשתו, החיים שלו מתחילים להסתדר מחדש, למרות שהוא עדיין רדוף. עם אהבה חדשה וסיבות להיות שמח, הכל נעצר שבתו הבכורה, בת ה-16, נעלמת ואיתה גם החבר בן ה-19. מכאן, כמו בכל סדרה שמתרחשת בפרברים, מתחילים להיחשף סודות ושקרים.

״10 אחוז״ - צרפת ("Call My Agent")

קצת אזוטריה למתקדמים - אם אתם במקרה זוכרים לטובה את "Moving Wallpaper", הקומדיה הבריטית הנפלאה שמתחרשת מאחורי הקלעים של אופרת סבון, תמותו על ״10 אחוז״. כמו כל סדרה על תעשיית הבידור, גם הקומדיה הצרפתית שמתרחשת בסוכנות טאלנטים מלאה בדמויות מלאות אגו, רגעי משבר מוקצנים וליקוקי ישבנים. ניתקתם בטעות את הטלפון לכוכבת? מדובר בתקרית חמורה יותר מהפצצת מדינה אויבת. בדומה לקומדיות הצרפתיות הקולנועיות, גם היא נופלת לעתים לקלישאות של הומור, אבל בכל זאת מענגת, ונחמד לקבל מנה של דרמטיות יתר קומית שנעדרת כבר זמן מה מהקומדיות האמריקאיות שהפכו מלנכוליות.

״היבאנה: ניצוץ" - יפן ("Hibana: Spark")

התשובה היפנית לגל הקומדיות האישיות שעוסקות בקומיקאים ששוטף אותנו מאז ״לואי״ מגוללת את סיפורם של סטנדאפיסט צעיר, חסר ביטחון אך נחוש שפונה לקומיקאי מעט ותיק ממנו לקבל עצות לחיים. כיאה לסדרה יפנית, היא מעט משונה ויקח לכם זמן לחוש הזדהות כלשהי עם הדמויות. יחד עם זאת, זה הערך המוסף שלה ומה שהופך אותה למעניינת ושונה בתוך הז׳אנר. לא תאמינו מה נחשב מצחיק ביפן.