צ'ארלי שין - "שני גברים וחצי"

במשך שנים נודע צ'ארלי שין בתור אחד מהכוחות היותר לא יציבים בהוליווד, עם נטייה להתמכרויות לבערך הכול ובעיות עצבים שהפכו אותו לשחקן שקשה לעבוד איתו, כך שהיה נחמד לראות אותו מוצא עבודה יציבה בתור... המממ, עצמו. התפקיד שלו ב"שני גברים וחצי" נתפר למידותיו, כך שאנחנו מניחים שגם יוצר הסדרה צ'אק לורי לא הופתע מהמלטדאון שעבר שין במהלך 2011 שכלל מסיבות 24/7, כמויות סמים מפחידות והופעות פומביות מלחיצות. השיא הגיע כשהחליט שין ללכלך על לורי בראיון רדיו, שכלל ירידות אכזריות למדי וספק אנטישמיות. שין לא רק פוטר בסוף העונה השמינית, דמותו אף נהרגה. פעמיים. יאייקס.

סלמה בלייר - "סדנה לעצבים"

צ'ארלי שין הוא לא רק המפוטר, אלא גם המפטר. כשנתיים לאחר הבלגן ב"שני גברים וחצי" חזר שין עם סדרה חדשה בה הוא גילם מנהל של סדנה לשליטה בעצבים. חה! הליהוק הסרקסטי של שין התגלה כבחירה בעייתית כצפוי - הכוכב לא הפסיק להתנגש עם חבריו לצוות ובמיוחד עם כוכבת המשנה, סלמה בלייר. "TMZ" דיווחו בזמנו שהסכסוך עם בלייר החל כיוון שהיא לא התביישה לבטא את דעתה על הדרך שבה שין התנהג ועל מוסר העבודה שלו. שין בתגובה אמר למפיקים שאם היא לא תועף מהסדרה, הוא יעזוב. הפעם, שין היה זה ששרד אחרון. כלומר, עד שהסדרה בוטלה שנה אחר כך.

רוברט דאוני ג'וניור - "אלי מקביל"

רוברט דאוני ג'וניור צעד בדרך הבטוחה לקריירה מרוסקת לאחר שפיתח התמכרות לכמעט כל סם שמוכר לאדם, ונתפס ושוב ושוב. בתום כמה שנים קשות ושנה במתקן כליאה לטיפול בעבירות סמים, הוא הצטרף לקאסט של "אלי מקביל" ועזר לסדרה לחזור לימיה הפופולרים בתור מושא האהבה של הדמות הראשית. אחרי שזכה בפרס גלובוס הזהב על תפקידו, נראה היה שהצעיר המבטיח מהאייטיז סוף סוף מוצא לעצמו יציבות, אבל הסתבר שזה היה מוקדם מדי מכדי לדבר. דאוני ג'וניור חזר לדרכיו הישנות ונתפס שוב מסטול ברחובות לוס אנג'לס. לקברניטי הסדרה, שתמכו בו במהלך התקריות הראשונות, לא נותרה לבסוף ברירה אלא לפטרו. למזלו, שש שנים אחר כך הוא בנה במו ידיו את חליפת איירון מן.

איזאיה וושינגטון - "האנטומיה של גריי"

לפני שלוהק למלודרמה העדכנית של שונדה ריימס, איזאיה וושינגטון היה מוכר בעיקר כשחקן קבוע של ספייק לי, ואולי משם גם אגר את כל הזעם שהחל להתפוצץ על סט "האנטומיה" במהלך העונה השלישית והביא לפיטוריו בהמשך. וושינגטון שיחק את דמותו של ד"ר פרסטון בורק, דמות שממש לא תאמה לאדם עצמו, שעל פי הדיווחים זרק הערות הומופוביות לעבר חברו לסדרה טי.אר נייט (מי שגילם את ג'ורג' אומאלי ויצא מהארון זמן קצר לאחר מכן) ופתח בריבים חוזרים ונשנים עם פטריק דמפסי. על אף הפיטורים והריב המתוקשר שהגיע אחריהם, וושינגטון חזר כבורק בתפקיד אורח בעונה העשירית לאחר תקופה שבה הורחק באופן מעשי מהוליווד.

שאנון דוהרטי - "בוורלי הילס 90210" ו"מכושפות"

לאהרון ספלינג היו כנראה יחסי אהבה-שנאה מאוד מיוחדים עם שאנון דוהרטי, אחרת אין איך להסביר מדוע הוא ליהק ופיטר אותה (ואז שוב ליהק ופיטר אותה) משתי סדרות שהפיק. על אף שהיא זכורה עד היום כאחת הדמויות המזוהות ביותר עם הנערים העשירים מהגבהות, ברנדה וולש שרדה רק ארבע עונות. על פי הדיווחים, דוהרטי התהדרה בהתנהגות דיוותית ורבה באופן חוזר ונשנה עם חברותיה לסדרה, ובמיוחד עם ג'ני גארת'. זאת כלומר עד שטורי ספלינג, כך לפי שמועות, התקשרה לאבאל'ה אהרון כדי להלשין עליה - מה שהביא לפיטוריה. ארבע שנים לאחר מכן חזרה השחקנית לחיק הפקותיו של ספלינג עם "מכושפות", רק כדי לעוף בשנית, הפעם בשל ריבים עם אליסה מילאנו. אולי מזל שספלינג נפטר ב-2006, אחרת אולי היה ממשיך ללהק ולפטר אותה עד היום.

ליסה בונה - "משפחת קוסבי"

למשך כמה רגעים בשנות ה-80, ליסה בונה היתה מושא אהבתם של כל הנערים (ולא מעט נערות). תפקידה כדניס האקסטבל היה שובה לב וכולם התאהבו בנערה התמימה והטובה. אבל לליסה היו תכניות אחרות, למשל לצאת עם לא אחר מכוכב הרוק לני קרביץ', לשחק טופלס בסרט "ליבו של אנג'ל" ורחמנא ליצן, להיכנס להיריון. ביל קוסבי לא היה מוכן לטמא את הסדרה המשפחתית שלו עם צעירות משוחררות, וכך השחקנית הועזבה. וכן, זאת כנראה הייתה השורה הכי אירונית שכתבנו אי פעם.

סוזן סאמרס - "שלושה בדירה אחת"

לפעמים בשביל לזכות בפיטורין כל מה שצריך לעשות זה להיות במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון וכמובן, להיות אישה. סוזן סאמרס התפרסמה כיפיפייה הבלונדינית בדירת השותפים המפורסמת ביותר בסבנטיז ודרשה, בצדק, שישוו את שכרה לזה של הכוכב השני בסדרה, ג'ון ריטר. למזלה הרע, כמה חודשים מוקדם יותר שתי כוכבות הסדרה "לוורן ושירלי", ששודרה גם היא ברשת ABC, הפעילו שרירים וקבלו העלאה בשכר, כך שברגע שסאמרס דרשה את שלה, ראשי הרשת החליטו לעשות מהמקרה דוגמה ולפטר את השחקנית האומללה.

ליסה קודרו - "פרייזר"

כן, מסתבר שבמציאות אלטרנטיבית, פיבי היתה יושבת עם ד"ר פרייזר קריין בקפה נרבוזה וסובלת בשקט את הפלצן האולטימטיבי. ולשמחתנו, זה לא קרה. ליסה קודרו לוהקה לתפקיד רוז, מפיקת תכנית הרדיו של פרייזר, אך הוחלפה אחרי צילומי הפיילוט בשל חוסר התאמה. מה זה אומר חוסר התאמה? כוכב הסדרה קלסי גראמר סיפר בדיעבד שברגע שהמצלמות פעלו, היה לכולם ברור שהיא לא תמשיך איתם. זו לא היתה התנהגות ספציפית אלא האופן בו קודרו משחקת, שלא התאים בשום אופן לדמות המפיקה הנחרצת. בינינו, מזלה. יש פה מישהו שזוכר את שם השחקנית שגילמה בסוף את רוז? כן, זה מה שחשבנו.

דרייק - "דגראסי: הדור הבא"

רגע לפני שהפך לראפר המצליח בעולם, דרייק היה שחקן סביר בסדרת נעורים קנדי - ואפילו לא בזו המקורית, אלא בחידוש שלה משנות האלפיים. דרייק החזיק בדיוק 100 פרקים בסדרה לפני שמפיקיה קלטו שהוא מתחיל להיכנס לתחום המוזיקה כראפר, דבר שהחל להתנגש עם הזמינות וההשקעה שלו. הם נתנו לו אולטימטום ודרשו ממנו לוותר על המוזיקה כדי להישאר בתכנית. אתם כבר יודעים איך זה נגמר כי התחלנו מ"דגראסי" ועכשיו אנחנו פה.

TVbee בפייסבוק