"ברוקלין תשע-תשע" היא אחת הסדרות הכי מהנות שיצאו בטלוויזיה האמריקאית בשנים האחרונות, ונדמה שהאווירה הכיפית ונטולת-הדאגות שלה מתכתבת מצוין גם עם ההוויה הישראלית. ובזמן שדעת הקהל על משטרת ישראל מורכבת מתמיד (בדיוק כמו במקרה של אחותה האמריקאית), נראה שהסדרה אוהבת-האדם והקלילה הזאת יכולה להיתרגם לא רע עבור העם היושב בציון. אז עד שהתעשייה המקומית תרים את הכפפה, כך צריכה להיראות "משטרת חולון": העיבוד הישראלי שלא ידענו שאנחנו צריכים.

תמיר בר הוא קובי פריינטה (ג'ייק פראלטה)

בן להורים גרושים עם תסביך אב קשה (הופעת אורח של מאיר סוויסה, בתפקיד סא"ל יריב פריינטה, טייס קרב בדימוס). היה התלמיד הכי מוזר בשכבה שלו בתיכון קוגל בחולון, התגייס לנח"ל והבין שאין מקום שבו קל יותר לעשות שכונה מאשר בכוחות הביטחון. משם החליט להתגייס למשטרה, ולמרות שהפגין בכל הזדמנות את הימנעותו המכוונת משמירה על הכללים, מהר מאוד התברר שקובי הוא אחד הבלשים החדים ביותר במחוז מרכז. 

אנדי סמברג, תמיר בר (צילום: NBCUniversal Television Distribution; יוטיוב - כאן 11)
השטות האהובה עליו: אופרות ראפ. אנדי סמברג ותמיר בר | צילום: NBCUniversal Television Distribution; יוטיוב - כאן 11

משי קליינשטיין היא נועה גטניו (איימי סנטיאגו)

רשג"דית צופים בשבט בית הכרם בעברה, השתחררה מ-8200 בדרגת סגן, התקבלה לאדריכלות בטכניון אבל החליטה ללכת בדרכו של אביה - בלש ירושלמי אגדי מתחנת מרחב מוריה (הופעת אורח של ששון גבאי). נועה היא קפדנית, שומרת חוק אדוקה, לא אוהבת לאחר ותמיד מתקנת כשמישהו משתמש לא נכון באותיות אית"ן - מה שגורם לקובי, שמאוהב בה מהיום הראשון שלה בתחנה - לעשות זאת לידה בכוונה כל הזמן. יש לציין שלקליינשטיין, נסיכת הדיסני הרשמית של ישראל, יש ניסיון עבר מוצלח בגרסאות ישראליות ללהיטים אמריקאיים, ע"ע "בת אל הבתולה".

מליסה פומרו, משי קליינשטיין (צילום: NBCUniversal Television Distribution; אביב חופי)
התואר בטכניון עוד מחכה. מליסה פומרו ומשי קליינשטיין | צילום: NBCUniversal Television Distribution; אביב חופי

צחי הלוי הוא אביתר ג'ראפי (טרי ג'פורדס)

מ"פ בדובדבן בעברו, המשיך משם לימ"מ, אבל פרש אחרי שהתחתן כי אשתו לא הרשתה לו להמשיך בתפקיד. אחרי משטר אימונים קדחתני, אביתר הפך לשוטר הכי חטוב בתחנה, והוא אב לשלוש בנות: ירדנה, רותי ולאה. וכן, מתחת לחזות הקשוחה והקרבית מסתתר דובון אכפת-לי שאוהב לשחק עם הילדות שלו בברביות. 

טרי קרוז, צחי הלוי (צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12)
קשה בחוץ, רך בפנים. טרי קרוז וצחי הלוי | צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12

אודי כגן הוא שרון בלישה (צ'ארלס בויל)

חברו הטוב של קובי, גרוש טרי מאלינור (בגילומה של טלי אורן), אוהב את סרטי קונילמל ודוכני אוכל רחוב ניסיוניים. מפעיל בלוג אוכל חובבני בשם "החך של שרון". מתאהב בז'ניה, בעלים של מסעדת פיוז'ן עם אוריינטציה רוסית (אולה שור-סלקטר). בהמשך הסדרה הם מתחתנים ומאמצים פעוט אוקראיני בשם ניקולאי. 

ג'ו לו-טרוליו, אודי כגן (צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12)
בתפקיד הגרושה: טלי אורן. ג'ו לו-טרוליו ואודי כגן | צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12

רותי אסרסאי היא רונה אלמז (רוזה דיאז)

אנחנו לא יודעים הרבה על העבר של רונה אלמז. אנחנו יודעים שהיא מומחית בקרב מגע, שהיא יודעת בעל-פה את כל הטלנובלות הישראליות של הוט מתחילת שנות ה-2000 ושיש לה ידע רב על סכיני תקיפה. רונה גם ציינה כבדרך אגב שהייתה הלוחמת היחידה בתולדות בסיירת מטכ"ל, אלוהים יודע איך. פעם היא נטרלה מחבל באמצעות חוט דנטלי ומצית. בעונה החמישית יוצאת מהארון כביסקסואלית (בתפקיד אורח כבת הזוג שלה: רונה-לי שמעון).

סטפני ביאטריז, רותי אסרסאי (צילום: NBCUniversal Television Distribution; טל עבודי)
חכו לעונה החמישית. סטפני ביאטריז ורותי אסרסאי | צילום: NBCUniversal Television Distribution; טל עבודי

גיתית פישר היא שירה קנטי (ג'ינה לינטי)

המזכירה של התחנה - או שמא, השמש הזורחת של התחנה, הדיווה של משטרת ישראל והתשובה של כוחות הביטחון לביונסה נואלס. היא יודעת הכל על כולם, חוץ מעל העבודה של עצמה, אותה היא מעדיפה לדחות לאחרי שתסיים להגיב על כל סטורי שאביב אלוש מעלה לאינסטגרם. נוטרת טינה עד היום לירון כפכפי שלא קיבל אותה ל"השכנים של צ'יץ'". ניהלה עם בלישה רומן קצר עליו לא תסלח לעצמה לעולם.

צ'לסי פרטי, גיתית פישר (צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12)
ירון כפכפי, תקנא. צ'לסי פרטי וגיתית פישר | צילום: NBCUniversal Television Distribution; קשת 12

אלון דהן וירון ברלד הם פרימק ושמחי (היצ'קוק וסקאלי)

שני הבלשים הוותיקים ביותר בתחנה, בילו בשנים האחרונות יותר זמן בשלום פלאפל מאשר בחדר החקירות. לפרימק יש כישרון סודי: הוא זמר בחסד עליון, מה שבא לידי שימוש בפרק הספיישל המוזיקלי שעוקב אחרי תחרות הקריוקי של מרחב איילון ביום העצמאות.

סקאלי, היצ'קוק, אלון דהן, ירון ברלד (צילום: NBCUniversal Television Distribution; פייסבוק - Alon Dahan; קשת 12)
לקוחות זהב של שלום פלאפל. משמאל למעלה, בכיוון השעון: ג'ואל מקינון מילר, דירק בלוקר, דהן וברלד | צילום: NBCUniversal Television Distribution; פייסבוק - Alon Dahan; קשת 12

אורי גבריאל הוא ראודור גת (ריימונד הולט)

נקודת המוצא של "משטרת חולון" היא הגעתו של מפקד התחנה החדש, רס"ן ראודור גת. בניגוד לקפטן הקודם, שאפשר לקובי לעשות שטויות כאוות נפשו, לראודור קנה מידה קפדני וספרטני; הוא מתעב איחורים, התחצפויות או סטייה מהפרוטוקול. הוא מבוגר יותר משאר מפקדי התחנה, אדם ערכי, לא סובל אלימות משטרתית ולא מוכן לקבל מעצרים לא מוצדקים. כשרק הגיע, קובי הניח בזלזול שהגיע לתפקיד רק בגיל כזה מכיוון שהוא כה קפדן וערכי, אך בסוף הפרק הראשון מתגלה הסיבה האמיתית שעיכבה את הקידום שלו: נטייתו המינית. 

ראודור יצא מהארון כהומו בשנות התשעים, קצת אחרי גל אוחובסקי והרבה לפני אמיר פיי גוטמן. אמנם היו באמתחתו תיקים מסובכים שאיש לא הצליח לפתור, והוא לקח חלק במבצעים כל-כך מרשימים שהם היו השראה לפרקים ב"אחת אפס אפס" - אבל הממסד המשטרתי ההומופובי לא העלה אותו בדרגה במשך כל הקריירה שלו. לכן כשהוא סוף-סוף מקבל תחנה משלו, ראודור מסרב לתת לבלשים צעירים ושטותניקים כמו קובי לעשות שכונה. כל דו"ח יוגש בעברית מושלמת ועם שימוש נכון בסימני פיסוק, ואין לבוא לעבודה בטי-שירט עם כתמי טחינה. מנוי ל"הבימה" ונשוי באושר לפרופסור זאב רווה (הופעת אורח של שי אביבי), אקדמאי מאוניברסיטת תל-אביב.

אנדרה בראואר, אורי גבריאל (צילום: NBCUniversal Television Distribution; צ'ינו פפראצי)
יצא קצת אחרי אוחובסקי והרבה לפני אמיר. אנדרה בראור ואורי גבריאל | צילום: NBCUniversal Television Distribution; צ'ינו פפראצי

הצילומים בתמונה הראשית: NBCUniversal Television Distribution; אביב חופי; יוטיוב - כאן 11; צ'ינו פפראצי