בשבועות האחרונים מסכי הטלוויזיה שלנו הפכו לקצת מעניינים יותר בזכות החזאי הצעיר מתן יעקב, שרק נכנס לתפקידו בחברת החדשות וכבר הספיק לעורר סערה קטנה בלב הצופים והצופות עם חיוכו המתוק. אך מעבר למראה המצודד ולמקצועיות המטאורולוגית, נכון לעכשיו, מעט מאוד ידוע על הכוכב החדש של תחזית מזג האוויר.

יעקב, בן ה-27, נולד בגן יבנה ונדבק בחיידק המטאורולוגיה במהלך שירותו הצבאי בחיל האוויר. כבוגר יחידת המטאורולוגיה במחלקת השליטה של החיל בהיר המדים, וכמפקד לשעבר של קורס חזאים וקציני חיזוי, יעקב הוא בעל ידע נרחב במזג האוויר, בתעופה, ובקשר בין השניים. בראיון לביטאון חיל האוויר בשנת 2012, יעקב סיפר על התפקיד החשוב שהחזאות שיחקה בפעולות חיל האוויר: "אנחנו יודעים להמליץ, בהתאם לכל הנתונים, מה הדרך הכי טובה לבצע את המשימה מבחינת מזג האוויר... אין שום משימה של חיל האוויר שמתבצעת בלי התחזית שלנו". 

מעבר לשליטה המוחלטת במערך הטיסה של חיל האוויר, מתן גם לומד מדעי הרפואה באוניברסיטת חיפה, מה שמעלה את המניות שלו לרמות מרקיעות שחקים (סליחה על זה). אז אחרי ששמענו על גבורתו בשדה הקרב של החיזוי, ובאופן כללי התאהבנו מעל הראש, עולה השאלה החשובה ביותר, האם הוא פנוי? ואם כן, האם לגיטימי למצוא אותו בפייסבוק ולשלוח לו הודעות פרטיות באמצע הלילה?

אז למרבה האכזבה, פרט לראיון יבש במיוחד למקומון גן יבנה, לא ניתן למצוא כל מידע ברשת על החזאי החמוד, או אפילו פרופיל פייסבוק הרשום על שמו. כלומר, ישנם לא מעט מתן יעקבים ברשת החברתית, אבל אף אחד מהם אינו הוא. אז מה יעשו סטוקרי וסטוקריות הארץ? 

מטעם יעקב טרם נמסרה תגובה, אך עם זאת, מקורות יודעי דבר סיפרו לנו שהוא נמצא בזוגיות מחייבת, ואינו פנוי להצעות. אבל היי, הלב שלנו כבר נשבר עשרות פעמים, אז המכה הקטנה בכנף לא תשבור אותנו ופנוי או לא - תמיד ישארו לנו החלומות.

TVbee בפייסבוק