פחות מדקה אל תוך הפרק הראשון של המזח ועירום מרומז כבר תוקף אותך בלי הכנה. עד שנרגעת מסצנת הסקס הלוהטת שמציע פרק הפתיחה של המזח, אתה כבר נתקל חזיתית באיבר מינו של הפרופסור (אלברו מורטה), שנחשף במלוא הדרו בפרק השני של הסדרה.

הדרמה החדשה והמדוברת של אלכס פינה, יוצר בית הנייר, היא הכל חוץ מבית הנייר; הקצב הוא לא אותו קצב והדרמה מתעלה על המתח שמסתתר מאחורי לא מעט סצינות עירום על רקע נופים יפים. אם הפרק הראשון של בית הנייר הוא אירוע שלא נותן לחזור לחייך הרגילים בלי להמשיך לפחות לעוד שלושה פרקים, אז אל תצפו לזה מהמזח שהולכת על פרק פתיחה מנומנם למדי. אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם, שני פרקים פנימה אתם כבר עמוק בתוך הבינג' ולא תצאו ממנו עד שתסיימו. למרות סצנת סקס שנמשכת שתי דקות מלאות, הפרק הראשון מתחיל בקצב מנומנם למדי אבל אל תתנו לזה להטעות אתכם, כל זה הולך להשתנות. 

המזח סובבת סביב אלחנדרה (ורוניקה סאנצ'ז, South from Granada), אדריכלית מצליחה שמתמודדת עם טרגדיה בחייה האישיים - התאבדותו של בעלה אוסקר (מורטה). אחרי מותו, מגלה אלחנדרה שאוסקר חי חיים כפולים עם אישה אחרת, ורוניקה (איירין ארקוס, אליטה), והיא מחליטה להתקרב אליה בזהות בדויה כדי לגלות מדוע האיש שאהבה בחר לשקר לה ומה באמת קרה בלילה שבו שם קץ לחייו.

אחרי שפרק הפתיחה מטרתו בעיקר לגולל את האקספוזיציה הנדרשת, הפרק השני מקפיץ את הסדרה לקצב המותח שילווה אותה לכל אורכה. נכון, סיפור בגידה וחיים כפולים כמו זה שמוצג בסדרה זה משהו שראינו בעשרות סדרות אחרות, שלא לומר במציאות, אבל כשהכל קורה בשפה הכי יפה בעולם ועם אחד השחקנים הכי טובים ומדוברים היום באירופה - אין דרך להוריד את העיניים ממה שקורה על המסך. המזח, כמו שיגידו מתנגדיה הגדולים של בית הנייר, היא בהחלט סוג של טלנובלה אבל המתח, בחירת השחקנים ואלברו מורטה אחד, הופכים אותה לדרמה הרבה יותר איכותית מהטלנובלה הממוצעת. 

אי אפשר רק לדבר על מורטה בלי לדבר גם על ורוניקה, המאהבת איתה בוגד אוסקר, שמגלמת דמות נשית מסתורית ומלאת תשוקה, שקל להבין איך אוסקר נפל בקסמה למרות מערכת היחסים היציבה שכביכול החזיק. למרות היותו גבר בוגד ששיקר והונה את בת זוגו, קשה שלא להזדהות עם אוסקר. אולי זו הכריזמה של מורטה, אולי זה הסיפור המפתה - אבל לאורך כל הסדרה לא הצלחנו להבין את מי אוסקר באמת אהב יותר - האישה או המאהבת וכאן טמון לב לבה של הסדרה, הבלבול העצום שגורם לך ללחוץ מיד על פרק נוסף.

אלברו מורטה מתוך "המזח" (צילום: צילום מסך, יוטיוב)
מכתב אהבה פתוח. אלברו מורטה | צילום: צילום מסך, יוטיוב

המזח משודרת ישירות כבינג', החלטה נהדרת של אנשי הוט. מדובר בסדרה שעשויה על פי כל הכללים שפינה כתב לעצמו ולמרות שאין דרך להשוות אותה לסדרה "ההיא" - אפשר בקלות להבחין בטביעת ידו של הבמאי הספרדי הנהדר הזה; הפסקול מופלא, סצינות הסקס לא מרגישות מאולצות מדי ומכניסות את הצופה לתשוקה המופרעת שאחראית לכל קו העלילה המותח, הצילום המבריק ובעיקר הבחירה במורטה כשחקן הראשי. כן, שוב הוא - מה אני אעשה? גם אני מאוהב. עכשיו תורכם.

 המזח זמינה במלואה ב-HOT VOD וב-NEXT TV