אחרי עשר שנים, העונה השמינית של משחקי הכס הגיעה לסיומה במאי האחרון. המעריצים המושבעים של הסדרה לא היו מרוצים ומיליון וחצי מהם חתמו על עצומה הקוראת לצלם מחדש את עונת הסיום עם כותבים אחרים. עכשיו, רשת HBO מגיבה סוף סוף לדרישת המעריצים.

קייסי בלויס, בכיר ברשת HBO, התייחס לנושא באירוע התקשורת של הרשת. "יש מעט חסרונות שבאים עם סדרה פופולרית מאוד, אבל אחד מהם הוא שכשאתה מנסה לסיים את הסדרה, לאנשים יש דעות על איך היא צריכה להסתיים", אמר בלויס. "העצומה מראה הרבה התלהבות ותשוקה לסדרה, אבל לא התייחסנו אליה ברצינות".

 

"דיוויד בניוף ודי. בי. וייס הוכיחו את עצמם ככותבים חסרי יכולת כשלא היו להם ספרים להסתמך עליהם. לסדרה הזאת מגיעה עונת סיום הגיונית", נכתב בעצומה שנוצרה אחרי הפרק החמישי בעונה השמינית של משחקי הכס. אותו הפרק הכיל עלילה ששינתה באופן מהותי את דמותה של דאינריז (בגילומה של השחקנית אמיליה קלארק), שבמשך שבע שונות ושמונה שנות שידור נחשבה לאחת הדמויות האהודות ביותר. כמו כן, הפרק החמישי המדובר הגיע אחרי שורת פרקים שספגו גם הם לא מעט ביקורת מהמעריצים בגין אופן הטיפול הגס שלהם בדמויות ותיקות.

רק בשבוע שעבר, שחקנים אחדים ממשחקי הכס יצאו להגנת עונת הסיום, ואפילו האשימו את הסיקור התקשורתי השלילי בשנאת המעריצים לעונה השמינית. במהלך פאנל עם כוכבי הסדרה בקומיק-קון, נשאל קונלת' היל (לורד ואריז) על האכזבה שחוו מעריצים רבים של הסדרה מעונתה האחרונה, וענה בצחוק - "אני לא מתחרט שהתחלתי את העצומה הזו". לאחר מכן נקט טון רציני יותר: "העונה האחרונה הייתה בסימן חוסר התועלת של קונפליקטים וחוסר הפואנטה במלחמה. אם תיקחו הלאה רק משהו אחד מהסדרה, שזה יהיה זה. תראו את כמות האנשים שנמצאת כאן. אנחנו כאן כדי להודות לכם שצפיתם בנו כל השנים הללו. זו המציאות, במקום קמפיין שנאה שמובל על ידי התקשורת".

ניקולאיי קוסטר-וולדאו (ג'יימי לאניסטר) , שנכח באותו הפאנל, התייחס אף הוא לעצומת המעריצים, וקרא לה "רמת אבסורדיות מפתיעה. כן, ברור ש-HBO תשנה את כל הסיפור, כי זה הכוח של האינטרנט...". בנוסף אמר כי "ברור שכשסדרה מסתיימת היא תעצבן הרבה אנשים לא משנה מה. זה הסוף! אבל בסופו של דבר, זה לגמרי בסדר בין אם שנאתם את הסדרה או בין אם אהבתם. רק אל תקראו לאנשים בשמות".