בתחילת הדרך היה קל מאד להבין מה אנחנו מוצאים ב"אנטומיה". קודם כל, רופאים צעירים ומושכים שעוסקים בסבכים רומנטיים לצד פרשיות רפואיות מרתקות הם מתכון טלוויזיוני מצליח כבר הרבה מאוד שנים. לכך יש להוסיף את המגע הגאוני של שונדה ריימס שהכניסה לעולמנו נשים חזקות, אנוכיות ולא מתנצלות. עוד מסודותיה של שונדה: חיפצון גברים בלי עכבות ובלי בושה, גיוון אתני וגיבורות שחורגות מהמראה ההוליוודי הסטנדרטי. על התבשיל הממכר הזה שונדה בזקה בנדיבות שפע דרמה ורומנטיקה והגישה אותו לצופים המתלהבים.

אחרי אי אילו עונות חוקי המתמטיקה וההסתברות עשו את שלהם וכולם כבר היו עם כולן. הצירופים פשוט נגמרו וזה היה האות של שונדה לנסיקה מדהימה למחוזות הטלנובלה. תאונות תמוהות ותקיפות אלימות, פצצות ולידות חירום, התרסקויות בכל כלי רכב אפשרי ועוד כהנה וכהנה וכיוצא בזה. האם זה גרם לנו להפסיק לצפות בסדרה? אולי לחלקנו. גם צוות השחקנים התחלף - חלקו נמלט מהיקום של האנטומיה כל עוד רוחו בו ובאחרים שונדה טבחה ללא רחמים. מפה לשם נשארנו רק עם מרדית' ואלכס, אבל אנחנו תמיד מוכנים להתאהב ברופאים חתיכים חדשים.

איך קרה שדוקטור דרק שפרד הגדול נמלט מהיקום של האנטומיה אבל אנחנו עדיין תקועים כאן מול המסך? לקראת העונה ה-14 (החל מה2.10 בימי שני, 21:15 ב-yes Drama  וב-yesVOD), קבלו עשר סיבות לפנים:

1. כי אנחנו מחכים לראות מה עוד יקרה למרדית'

כרגע נראה שיכולת הספיגה שלה היא אינסופית. עוד מהלומה ועוד אתגר - אבל ד"ר גריי קמה כל בוקר ישירות למרתון של ניתוחי חירום. אלמנה, קורבן של תקיפות אלימות מגוונות ומבחר מכובד של תאונות והתעללות הורית – ועדיין, לנצח, לוחמת. אנחנו צופים במרדית' מגדלת את שלל ילדיה ופותחת את ליבה לאהבות חדשות רק כדי לחטוף עוד סטירה, ולבבנו מתרחב. אם היא ממשיכה לקום בבוקר, כולנו יכולים.

2. כי אנחנו מאמינים בג'קסון ובאפריל

נכון, הוא מיליונר, רופא מחונן בעל שרירי בטן מפלדה ומבט הורס. נכון, היא צפצפנית, היסטרית, בכיינית ונראית רע בלי איפור. אפריל וג'קסון מגלמים את הפנטזיה הנשית האולטימטיבית – שהחתיך הכי מגניב בחדר יבחר את הבחורה הכי רגילה ויזהה שהיא האחת והיחידה. בחיים, כמובן, השחקן עזב את אשתו השגרתית לטובת יורשת מיליונים טובת מראה, אבל אנחנו יכולות להמשיך להתעלם מזה בנחישות.

3. כי התמכרנו לדרמה

בלי להיכנס לספוילרים, אבל, וואו! משחקי הכס יכולים לקחת שיעורים אצל שונדה לגבי כל התרחישים ההזויים והמטורפים שאפשר להכניס לתוך סדרה אחת בלבד. כשהאנטומיה סוגרת פרק עם קליף האנגר אנחנו תלויים באוויר, פשוטו כמשמעו, ומפרפרים במשך שבוע שלם - או פגרה שלמה - עד שהגיבורים נחלצים מהמצב (או מתים).

4. כי התמכרנו לרומנטיקה

הגיעו מתמחים חדשים? יש! אנחנו מקפצים על הספה בהתרגשות. מי יתאהב במי, מי יפלרטט עם מי ומה ייגמר בחתונה? הצופים של האנטומיה אוהבים סיפור אהבה טוב, ולא אכפת להם לדמוע מול קטעים שחוקים כמו גניבת הכלה מול כנסייה מלאה.

5. כי אנחנו מאוהבים באלכס קרב

עברנו דרך עם הבחור הזה. אלכס הוא ילד נטוש, גבר בלתי נשלט ורופא ילדים רחום – הכל בתוך גוף מסוקס יחיד. זו עסקת החבילה המושלמת לאנשים שאוהבים לאהוב.

6. כי אנחנו חולמים על כריסטינה בלילות

ברוב רחמיה, שונדה לא הרגה את כריסטינה. מרדית' התמודדה עם חייה רוויי התלאות ובכל משבר ומשבר התפללנו וקיווינו - יכול להיות שכריסטינה יאנג תופיע, תפעיל את המוזיקה ותתחיל לרקוד? זה עדיין לא קרה אבל... הי, זה עוד יכול לקרות!

7. כי זה עולם בלי כביסה וחיתולים

חלק מהדמויות אולי מגדלות ילדים, אבל הם משמשים בסדרה בעיקר כאביזר דקורטיבי. מכיוון שמדובר ברופאים ורופאות שמצילים חיים כל היום וכל הלילה, אי אפשר לצפות מהם להתעסק בענייני יומיום סתמיים. בזמן שאנחנו נאבקים בוואצאפ של הכיתה ואופים עוגות ללא גלוטן, הרופאים של האנטומיה יוצאים לעוד דייט לוהט. כי יש להם זמן! מה יש?

8. כי הדרמות הרפואיות מעניינות באמת

לסדרה הזו יש תסריטאים טובים ושחקנים שנותנים עבודה, וכשהם מחליטים להביא אותה בפרק חזק – הוא תמיד יהיה מוצלח ומרתק. לא היינו שורדים בלי זה, חברים!

9. כי לא עוזבים משפחה

כשמרדית' וכריסטינה כרתו ברית עולם גם אנחנו כרתנו בליבנו ברית עולם עם האנטומיה (חייבים לציין שכריסטינה לא עמדה בעסקה הזו מי יודע מה, אבל לא משנה). הם האנשים שלנו, ואנחנו שלהם לעד.

10. כי כבר נשארנו עד כאן

בזבזנו על הסדרה הזו כל כך הרבה שעות חיים – אפשר להגיד שהשקענו באנטומיה שש שנים מלאות של התמחות רפואית. מעבר לידע הרפואי המגוון שרכשנו, אנחנו פשוט חייבים לדעת מה יקרה עם כולם.