השבוע הוכרזו המועמדים לטקס פרסי האמי, שייערך השנה בלוס אנג'לס בפעם ה-71. את עיקר המועמדויות גרפה העונה האחרונה של משחקי הכס (למרות זעם המעריצים) וזכתה ל-32 מועמדויות. בין מועמדי הסדרה בקטגוריות השונות נמצאים גוונדלין כריסטי (בריאן מטארת'), אלפי אלן (ת'יאון גרייג'וי) בקטגוריית שחקן ושחקנית המשנה בסדרת דרמה, וקאריס ואן האוטן (מליסנדרה) בקטגוריית שחקנית אורח בסדרה.

על פניו, אין שום דבר מיוחד במועמדויות האלו, שלושתם שחקנים שעבדו קשה והוכיחו את עצמם לאורך השנים ובעונה האחרונה במיוחד. אבל כשחוקרים את הנושא לעומק מגלים שבניגוד לשחקנים האחרים בסדרה, רשת HBO בכלל לא הגישה אותם כמועמדים. כל אחד מהשלושה הגיש את עצמו כמועמד ושילם 225 דולר דמי כניסה. זה לא יוצא דופן ששחקנים מגישים את עצמם כמועמדים לאמי, אבל זה כן יוצא דופן שמתחשבים בהצעות שלהם ומעמידים אותם לפרס.

במשחקי הכס יש עשרות שחקנים, לכן בלתי אפשרי ש-HBO יגישו את כולם, הצמצום חייב להיעשות. סביר להניח שההחלטה לא להגיש את אלן וכריסטי נבעה מכך ש-HBO לא רצתה לחבל בסיכויים של השחקנים החזקים בסדרה לזכות. בכל אופן, אין רגשות טינה בין המועמדים העצמאיים לבין HBO, והם יקבלו את תמיכתה המלאה.

כריסטי לא יכלה להסתיר את התרגשותה מהמועמדות לפרס כשהתראיינה למגזין וראייטי: "לא חשבתי שזה באמת יקרה. אני לא יכולה להיות יותר מאושרת, זה היום הכי טוב בחיי. זה מדהים שכל כך הרבה מאיתנו מועמדים. עבדנו על הסדרה הזאת 10 שנים וזה משמעותי עבורינו. מרגש אותי שאנשים רוצים לראות יותר דמויות יוצאות דופן של נשים".

אבל לא כולם סלחניים כמו כריסטי על כך ש-HBO לא העמידו אותה כמועמדת לפרס, המעריצים ברשת לא היססו לשתף את תחושותיהם. "HBO לא הגישו את גוונדלין כריסטי לאמי אז היא הגישה את עצמה ועכשיו היא מועמדת. תהיו המעודדים של עצמכם!", כתבה גולשת אחת. "העובדה שגוונדלין הייתה צריכה להגיש את עצמה היא פאקינג פשע", כתבה גולשת אחרת. "...אמרו לה שהיא לא תצליח כשחקנית ועכשיו היא מועמדת לאמי, אל תקשיבו למה שאנשים אומרים ותרדפו אחרי החלומות שלכם", מעריצה נוספת כתבה.
חשוב להזכיר שפרט לשלושה, מועמדים גם אמיליה קלארק (דאינריז), קית' הרינגטון (ג'ון סנואו), לנה הידי (סרסיי), מייסי וויליאמס (אריה), סופי טרנר (סאנסה), ניקולואי קוסטר - וולדאו (ג'יימי) ופיטר דינקלג' (טיריון). המועמדויות הרבות של הסדרה מוכיחות שלמרות עונה חלשה, הסדרה עדיין מעוררת עניין רב ומוערכת בקרב הקהל והמבקרים.