עוד לפני שידור - ובעצם, נכון יותר לומר שלפני הזרמת - הפרק הראשון שלה, אמזון חידשה כבר את דרמת האקשן The Boys לעונה שנייה. ובעוד בישראל מכירים אותה בעיקר כסדרה החדשה והחו"לית של תומר קאפון, יש עוד כמה וכמה דברים שאפשר וצריך לומר עליה. אז למי שהסתקרן מהטריילרים וגם למי שלא שמע עליה עד כה, בואו ננסה לעשות קצת סדר ב-The Boys, שלפחות על פי הביקורות הראשונות מסתמנת כאחת מסדרות הפעולה המהנות של קיץ 2019.

The Boys החלה את דרכה כסדרת קומיקס של הוצאת Wildstorm מבית די. סי. למי שהשם הזה מוכר לו, נזכיר כמה מגיבורי העל האחרים של די. סי. כמו באטמן, וונדר וומן וסופרמן. אז אתם יודעים, ילדים רעים מבית טוב בסך הכל. הקומיקס פורסם במשך שש שנים (מ-2006 ועד 2012) והתפרש על פני 72 חוברות שהכירו לקוראים מציאות בה גיבורי על קיימים, אבל לא באופן הנעים והמוסרי בו הם מוצגים, למשל, בסרטים של מארוול. ביקום הקומיקס (והסדרה, בתורה) גיבורי העל מקבלים מעמד של סלבס. הם שחצנים וחסרי זהירות, ופעמים רבות פעולות ההצלה שלהם הופכות למעשי הרס ואכזריות. כדי להתמודד עם הנזקים שגיבורי העל גורמים להם, ה-CIA מקים חולייה סודית של לוחמי צדק קשוחים שתפקידה לנטר ולפקח על פעילותם של גיבורי העל - אלה "הבנים", The Boys מכותרת הסדרה. את הקומיקס יצרו המאייר דאריק רוברטסון והכותב גארת' אניס, שיצר גם את הקומיקס פריצ'ר - שהפך בעצמו לסדרה מוערכת.

אם הכותרת נשמעת לכם קצת בויז-קלאב (אם לא שוביניסטית, הלכה למעשה), יש לנו בשורות רעות למדי: מדובר בקומיקס שהחל את דרכו כלא מאוד ידידותי לנשים, והדמות הנשית הראשית בו מכונה The Female - הנקבה. כמו כן, הקומיקס נודע בדימויים הגרפיים שבו, בדגש על פעולות נקם אלימות מאוד, תקיפות מיניות ושלל נוזלי גוף שמותזים משלל נקבים של שלל גופות.

ועכשיו לטלוויזיה, כי בכל זאת, קומיקס זה לחנונים. בקיץ 2017 הודיעה אמזון שהיא תעבד את הקומיקס לסדרת טלוויזיה בשירות הסטרימינג שלה (שהפיק והפיץ, בין השאר, את טרנספרנט וגברת מייזל המופלאה), והזמינה עונה ראשונה בת שמונה פרקים מהמפיקים אוון גולדברג וסת' רוגן. את רוגן אתם מכירים כשחקן לפני המצלמה אבל רשימת הקרדיטים שלו כמפיק ארוכה כמעט כמו זו של תפקידי המשחק שלו והצמד גולדברג את רוגן הפיק, בין השאר, את פריצ'ר, איש העתיד ונפילות חדות. כשנה לאחר ההודעה הראשונה על הפקת הסדרה, זכינו לשמוע גם את מה שמעניין אותנו בישראל יותר מכל - שהשחקן תומר קאפון מתאג"ד ובשבילה גיבורים עפים יגלם תפקיד מרכזי בסדרה. קאפון טס לסט הצילומים בקנדה, הסתפר, הצטלם, חזר ולא הסכים לומר יותר מדי על תפקידו בסדרה כדי לא לספיילר שום דבר.

ואכן, לא הרבה ידוע על עלילת The Boys ולא ברור כמה נאמנה היא תהיה לקומיקס עליו היא מבוססת, אבל מה שידוע כבר שנתיים הוא שקאפון ישחק בה את פרנצ'י, קיצור לפרנצ'מן ("הצרפתי"), אחד מבריונֵי של הקבוצה, וגבר בעל נטיות אלימות וחיבה להכאה באמצעות אלת עץ. פרנצ'י הוא חייל לשעבר, בעל ידע נרחב על כלי נשק ובליסטיקה. כמו כן, נרמז בקומיקס שיש לו חושים על אנושיים, בדגש על חוש הריח. אהבנו, הגיוני מאוד כשמדובר בצרפתי. כמו כן, הצרפתית של פרנצ'י משובשת מיסודה והוא מתבטא בתמהיל שלה ושל אנגלית. בקומיקס נחשפת גם ההיסטוריה של פרנצ'י, שנבגד על ידי אהובתו בזמן ששירת מעבר לים, והבגידה, בשילוב הטראומה מהשירות הצבאי, הן אלה שהעבירה אותו על דעתו והפכה אותו לאלים ומסוכן יותר משהיה לפני השירות.

אבל לא רק קאפון בקאסט של The Boys. נוסף לשחקן הישראלי, משתתפים בסדרה קארל אורבן (סטאר טרק), צ'ייס קרופורד (אחת שיודעת) ואליזבת שו (לעזוב את לאס וגאס) בתפקידים ראשיים, סיימון פג (משימה בלתי אפשרית) בתפקיד אורח מתמשך, ולעונה השנייה לוהקה כבר איה קאש (הכי גרועים שיש).

The Boys (צילום: אמזון פריים)
אלימות ונוזלי גוף - "The Boys" | צילום: אמזון פריים

מבקרים שהניחו את ידיהם על עותקים מוקדמים של הסדרה, או צפו בפרק הבכורה שלה בהקרנה מיוחדת שנערכה במסגרת פסטיבל הקולנוע טרייבקה, שיבחו את הציניות של הסדרה ואת הפירוק שהיא עושה לחבורות של גיבורי על בסגנון הנוקמים ואגדות המחר. בהוליווד ריפורטר כינו אותה "ראוותנית", "מצחיקה למדי" ו"מלוהקת היטב", וכתבו גם שפרק הבכורה יותיר בצופים טעם רע - אבל שמדובר בתחושה שיוצרי הסדרה כיוונו אליה. באינדיוייר קראו לה "עוקצנית", "גרפית" ו"אפקטיבית" וב-CBR כתבו שמדובר בסדרה "מפלגת" שאיננה בהכרח קלה לצפייה. רוב הביקורות ציינו גם את הנאמנות היחסית לקומיקס המקורי והתייחסו, נכון מאוד, לאותם נוזלי גוף ותקיפות אלימות שהופכים את הסדרה לצפייה לא פשוטה עבור צופים רגישים. כך או כך, באתר הביקורות Rotten Tomatoes היא עומדת כרגע על ציון לא רע של 67% טריוּת, קרי שני שליש ממבקריה - נהנו ממנה. מה שכן, נראה שהופעתו של קאפון בפרק הראשון מצומצמת למדי, אז אם אתם ניגשים ל-The Boys רק בשם הגאווה הלאומית, שווה שתנסו גם את פרקים 2 ו-3.

העונה הראשונה של The Boys תעלה במלואה באמזון פריים ב-26.7