אלו ימים לא קלים לכוכבת עקרות בית נואשות, פליסיטי הופמן, שעומדת בפני חודש מאסר אחרי שנמצאה אשמה במעורבות בהונאת האוניברסיטאות. בימים קשים כאלה טוב שיש חברים שבאים לעזרתה של הופמן, ויש עקרת בית מסוימת שבולטת במיוחד.

לפי דיווח של NBC News, כ-27 מחבריה של הופמן, כתבו מכתבי תמיכה וביקשו מהשופט להמתיק את עונשה. את אחד המכתבים כתבה אווה לונגוריה, שכיכבה לצידה בעקרות בית נואשות. במכתבה, לונגוריה כותבת שהופמן התיידדה איתה מהרגע הראשון בו התחילו לעבוד יחד בסדרה. הופמן הייתה היחידה שעמדה לצידה כשאחת הקולגות (שלא מוזכרת בשמה או בשמו) התעמרה בה. "קולגה אחת התנהגה אלי בבריונות", כתבה לונגוריה במכתב. "לא יכולתי לעבוד לצידה, זה היה עינוי טהור. עד שיום אחד, פליסיטי אמרה לה 'די', וזה הפסיק. פליסטי הבינה שהייתי משותקת מחרדה למרות שלא התלוננתי או דיברתי על זה עם אף אחד".

 

כעבור שנים, כשעקרות בית נואשות הצליחה. הופמן העלתה את הרעיון לפיו ארבעת השחקניות הראשיות ידרשו שכר זהה, שכן, בתחילת הצילומים לונגוריה הרוויחה פחות מהשחקניות האחרות והמנוסות יותר. "פליסטי עמדה לצידי. אמרה שהסדרה מצליחה בזכות כולנו, לא בזכות אחת מאתנו. הויכוח נמשך שבועות, אבל פליסיטי נשארה איתנה ושיכנעה את כולם שזה הדבר הנכון לעשות. זה לא היה קשור לכסף, זה היה קשור לעובדה שאני שוות ערך. כמו שפליסיטי תמיד ראתה אותי".

בנוסף, לונגוריה כתבה שהופמן היא היחידה מהקאסט של עקרות בית נואשות, שהביעה עניין בפעילות הצדקה שלה. למרות שלונגוריה ביקשה מכל כוכבות הסדרה להגיע ולהשתתף באירועים שארגנה. "ידעתי שאני לא יכולה לעשות את זה לבד, אז ביקשתי מהנשים האחרות לעזור לי. הן תמיד היו עסוקות מדי, חוץ מפליסיטי. אני לא יכולה לספור כמה פעמים היא הייתה היחידה שהגיעה לעזור לי באירועים עם ילדים חולי סרטן או בעלי צרכים מיוחדים". כנראה שהמכתב, ששימש כעדות אופי במשפט של הופמן, לא ישנה את גזר הדין שיקבע סופית במשפט שיערך ב-13 בספטמבר. אבל עדיין נעים לשמוע כמה השפעה הייתה להופמן על חייהם של אנשים רבים. 

הופמן היא לא היחידה שמואשמות בפרשיית שוחד הקבלה לאוניברסיטאות שהסעירה את האמריקאים בחודשים האחרונים, אבל בגלל הסטטוס הסלבריטאי - היא הפכה להיות הפנים של הפרשייה. לצד הופמן, נעצרה גם לורי לוקלין (צער גידול בנות), וגם עשרות הורים עשירים, שמואשמים בניסיונות הונאה כדי לעזור לילדיהם להתקבל לקולג'ים מובילים בארה"ב, כולל נתינת שוחד למכוני קבלה ולמאמני קבוצות ספורט אוניברסיטאיות.

הופמן הואשמה בכך ששילמה 15 אלף דולר על מנת שמישהי אחרת תתחזה לבתה ותבצע במקומה את בחינות הקבלה לאוניברסיטה, כשהשוחד הוסווה כתרומה לצדקה. "אני מודה באופן מלא באשמה", אמרה הופמן. "ועם חרטה ובושה עמוקה על מה שעשיתי, אני מקבלת את האחריות המלאה על המעשים שלי ואת ההשלכות שלהם".