"כס הברזל", הפרק האחרון בהחלט במשחקי הכס שודר אתמול, והכיל את הפתרון לשאלה שליוותה את הצופים כבר מיומה הראשון של הסדרה: מי ישב בסופו של דבר על הכסא הארור הזה וימשול בווסטרוז?  בשונה מתעלומות רבות ביקום משחקי הכס, השאלה המרכזית ההיא קיבלה תשובה חד משמעית בפרק האחרון. התשובה הזו הפתיעה צופים רבים, אבל לא באמת הגיעה משום מקום, ורמזים רבים לה נשתלו במהלך הסדרה, או לכל הפחות זוהו בדיעבד על ידי צופים חדי עין שהצליחו לקשור כל מיני קצוות תסריטאיים שהושארו פרומים במהלך שבע העונות הקודמות. הכתבה מכילה התייחסות מפורשת לסיום משחקי הכס, לכן היזהרו מספוילרים.

נתחיל בפתרון שהופיע בפרק הסיום. אחרי שהחריבה את מעלה מלך עד היסוד, התייצבה דאינריז טרגריאן בפני כס הברזל והכריזה על עצמה כמושלת ווסטרוז. אולם תקופת שלטונה היתה קצרצרה, ודאינריז נהרגה על ידי אהוב ליבה, גנרל צבאה וקרוב משפחתה (חסכוני, לא?) - ג'ון סנואו. הכס נותר ללא מלך, ואחרי כינוס מועצה של אצילי ווסטרוז, העמיד טיריון את בראן סטארק לתואר המלך, וזכה להסכמת נציגי הממלכות. בראן הומלך, כינס מועצה קטנה חדשה שתייעץ לו, והעניק עצמאות לממלכת הצפון (ממנה הגיע). על פניו, מדובר בפתרון מפתיע למדי, שהרי מלבד בראן היו מועמדים רבים ומנוסים יותר למשרה. גם מבחינה טלוויזיונית מדובר בבחירה לא מובנת מאליה, שכן בעונות האחרונות של הסדרה, הבן הצעיר למשפחת סטארק הופיע בסדרה באופן לא סדיר, ובעונה החמישית הוא לא הופיע כלל.

למרות כל אלה, צפייה חוזרת בקטעים מפרקים קודמים תומכת בהמלכה של בראן, ואחרי שידור הפרק, התמלאה הרשת בכתבות שאיגדו תאוריות והסברים על הבחירה בבראן, ואלה כמה מהבולטים בהם.

1. הוא אחת הדמויות החשובות כבר בפרקיה הראשונים של הסדרה

הפרק הראשון במשחקי הכס מסתיים בדחיפתו של בראן מחלון על ידי ג'יימי לאניסטר, אחרי שהוא מגלה את סוד גילוי העריות של ג'יימי וסרסיי. מהו הכינוי של ג'יימי לאניסטר? נכון מאוד, "קוטל המלך". וג'יימי אכן הרג את המלך המשוגע, אבל לכל הפחות ניסה גם לקטול את מי שבסוף הסדרה הוכתר למלך. כמו כן, בראן הוא המספר הראשון בספר "שיר של אש וקרח" - רמז לכך שהוא דמות בעלת חשיבות גדולה. הסאגה הספרותית של ג'ורג' ר' ר' מרטין עוד לא הסתיימה, אבל הסדרה בהחלט חלקה לה כבוד בפרק הסיום, והמליכה את הדמות הראשונה שהוצגה לקוראי הספרים של מרטין.

2. הוא מסמל את ווסטרוז כולה

בראן הוא ווסטרוז - זה נאמר לצופים במפורש במהלך נאומו של טיריון בפרק הסיום. הוא נושא עמו את מלוא ההיסטוריה של היבשת, ולכן הוא הראוי ביותר להכתיב את עתידה. והעובדה שבראן מסמל את ווסטרוז הוצגה גם היא כבר בפרק הראשון: אחרי שנדחף מהמגדל, בראן הפך למוגבל בתנועתו ("שבור", התואר שהוענק לו רשמית בסיום משחקי הכס), וזה קרה לו בעקבות אלימות שהופעלה עליו בידי נציג למשפחת לאניסטר. גם ווסטרוז הגיעה לסוף הסדרה כשהיא חבולה (שתי ערים מרכזיות בה סבלו הרס וחורבן), וזה קרה בגלל קשיות הלב של משפחת לאניסטר ורצונם בכוח.

3. הוא קשור לבראן הבונה

אגב "השבור", שמו של בראן מהדהד דמות אחרת במיתולוגיית "שיר של אש וקרח", בראן הבונה. בראן ההוא השתייך לראשוני האדם, אבותיהם הקדומים של תושבי הצפון, ונודע כמי שבנה מבנים רבים ומפוארים ברחבי ווסטרוז, בהם החומה העצומה שחוצצת בין ווסטרוז לארצות הקור והפרא. במהלך הסדרה, שיערו רבים שבראן סטארק יהווה ניגוד לבראן הבונה וינפץ את החומה. אולם אחרי שהחומה נהרסה בחלקה, דווקא בראן השבור הוא זה שייאלץ לבנות אותה מחדש.

4. מראים אותו כשנד מציג את מושג המלוכה בווסטרוז

באותו פרק פתיחה, נושא נד סטארק (מי שבמהלך העונה הראשונה נתפס כגיבור הבלתי מעורער כמעט של משחקי הכס, עד מותו המפתיע) נאום פני בניו, רוב ובראן, לפני שהוא מאלץ אותם לחזות בהוצאה להורג. כשנד אומר "מלך האנדלים וראשוני האדם, מושל שבע הממלכות" וכו', המצלמה חותכת ממנו ועוברת אל בניו. מי נמצא בחזית הפריים? בראן הקטן -

5. הוא לא רצה למלוך, ולכן הוא הראוי ביותר

אחרי הקרב על ווינטרפל, עולה שמו של בראן כמושל אפשרי לבירת הצפון (אם ג'ון וסאנסה ירדו דרומה למעלה מלך) בשיחה בין ואריז וטיריון. טיריון מתנגד ואומר שבראן לא מעוניין בכוח שמגיע יחד עם משרת השליט, מה שגורם לוואריז לשאול אם לא מוטב דווקא שהמלך יהיה מי שלא רוצה למלוך. כיוון שוואריז צדק כמעט בכל נבואותיו העונה (כל השתיים שנתנו לו להגות בקול לפני שנפטרו מדמותו), סביר שהוא ידע, או שהיווה רמז תסריטאי לכך שבראן הוא המלך הראוי מכולם. זה מהדהד גם את מה שבראן עצמו אומר לפני שהוא נבחר על ידי המועצה - הוא לא מעוניין בכוח, אבל יישא בתואר ברצון.

6. הוא תמרן את המהלכים המרכזיים בעונה האחרונה

בראן הוא זה שנותן לאריה את הפגיון שעשוי מפלדה ולריאנית, ולמעשה שולח אותה להרוג את מלך הלילה, כפי שאכן עשתה בסוף הקרב על ווינטרפל. כמו כן, על פי תאוריה שהועלתה במערכת הפורומים רדיט, בזכות החיבור שלו לציר הזמן, בראן ידע לאורך כל פרקי העונה מה יעלה בגורלה של הממלכה, ומסר חלק מהמידע הזה לטיריון. בפרק החמישי, למשל, טיריון חוזה שאם ג'ון לא יצליח לשכנע את דאינריז לסגת - היא תמות, מה שאכן קרה. באותו הפרק הוא מורה לג'יימי לקחת את סרסיי ולברוח - מה שאכן קורה, והוא גם חוזה שמעלה מלך תיפול במחי יום - מה שאכן קורה. ייתכן שבראן ראה את כל האירועים האלה מבעוד מועד, ודיווח עליהם לאדם היחידי שהיה בכוחו לשנות את מהלך האירועים.