מה עוד לא נאמר על שחר יובל מ"כמה רחוק"? שהיא מזיקה למטרה, שיש לה אמפתיה רק לחיות ולא לבני אדם, שהיא מנצלת את התכנית כדי להתפרסם, ואפילו בקהילה הטבעונית היו קולות שביקרו את התנהגותה. שחר הייתה לוכד הברקים של חציה הראשון של העונה, ולמרות שסיימה את המסע ברוח טובה וביחסים טובים עם שאר הבנות, התקריות בהן הייתה מעורבת בפרקים הראשונים, בראשן תקרית הדג ועזיבת השולחן הדרמטית, סימנו אותה כמייצגת הראשית של תופעת 'הדורסנות הטבעונית' (אם יש דבר כזה בכלל). 

טניה או שחר: ההחלטה הקשה של יונתן  (צילום: מתוך "כמה רחוק", שידורי קשת)
"חוויה של פעם בחיים, אז בואו נזרום על זה" | צילום: מתוך "כמה רחוק", שידורי קשת

הי שחר, זה איתמר מ-tvbee.

"הי איתמר מ-tvbee".

רצינו לדבר איתך קצת אחרי הפרידה, ראית את הפרק?

"לא, אני לא רואה את התכנית".

למה? את לא אוהבת את התכנית?

"לא, זה פשוט סתם קצת מוזר... כנראה עוד לא עיכלתי את זה שזה כבר קרה. אני בזמן שלי, עושה את הדברים בזמן שלי. ראיתי פרק אחד, זה היה גדול עלי ו... נראה בהמשך".

הבנתי... קיבלת תגובות על השידור?

"ברור, אבל ברגיל, אתה יודע. זה אותן תגובות כל הזמן".

לא היה שינוי לאורך העונה?

"לא, תגובות רעות ותגובות טובות שנשמעות בדיוק אותו דבר, מאז שהתכנית התחילה ועד היום".

הכל על הטבעונות?

"האמת שכן, הרוב".

אז מי שבעד, בעד, ומי שנגד, נגד? כזה?

"מי שעצבנתי אותו, אוהב לצעוק לי שעשיתי לו חשק לסטייק. ואתמול מישהי תפסה אותי ברחוב ואמרה לי 'זאת את, זאת את, יו. אני באמת מאחלת לך שמישהו יגמול לך על הדברים הטובים שאת עושה'. אז יש ויש".

מה את חושבת על ההחלטה שלך לקום מהשולחן כשהוגש הדג? זה משך הרבה אש, גם מטבעונים.

"כן, העניין עם הדג משך הרבה אש. שוב, יש טבעונים ויש טבעונים. יש את הטבעונים שיישבו בשקט ויבלעו את הצפרדע, מה שנקרא. ויש את הטבעונים שיקומו מהשולחן. עכשיו, להגיד לך שאני לא למדתי מזה שהסברתית זה לא היה רעיון טוב לקום? זה לא היה רעיון טוב לקום. אבל זה באמת... שחר, לא הייתה לה ברירה. שחר שהייתה בסיטואציה ההיא, לא הייתה לה ברירה, היא לא יכלה להמשיך לשבת בשולחן, ואני קודם כל נאמנה לעצמי, ולא למה שאנשים אחרים יגידו. אתה יודע, עשיתי מה שהרגשתי".

לי אישית היה נראה שאת לא ממש בעניין של יונתן.

"לא, יונתן הוא לא הטעם שלי, הוא לא הטיפוס שלי. זה מה שקיבלתי, וזרמתי עם זה כאקטיביסטית, קודם כל. זרמתי על זה, אתה יודע, אני גם לא פוסלת אנשים לפי אם הם הטעם שלי או לא הטעם שלי. כן, עם הזמן הבנתי שזה לא הכיוון, לא מתפתח שם שום דבר. אז פשוט זרמתי על החוויה ועל ההזדמנות לדבר".

אבל מעבר לקידום האג'נדה, ושכיף להופיע בטלוויזיה...

"מסתבר שלא כזה כיף להופיע בטלוויזיה. גם כל הזמן אומרים לי, 'את נראית יותר טוב במציאות, את נראית היום הרבה יותר טוב', אז זה לא כזה כיף גדול להופיע בטלוויזיה".

מעליב!

"לא, אם אנשים היו אומרים לי 'היית נראית יותר טוב אז', אז זה היה מעליב. אתה יודע, סבבה. באיזשהו שלב התחלתי פשוט לזרום על החוויה ועל הפאן של החוויה, ונהניתי מהבנות, היה כיף".

למי מהבנות התחברת?

"דניאל ואני חברות מאוד טובות, יצא שעד היום אנחנו חברות מאוד מאוד טובות, מדברות לפחות שלוש פעמים בשבוע. עכשיו היא עם הבחינות לשכה שלה, אז לא יוצא לנו להיפגש הרבה, אבל אנחנו כבר שתינו מחכות ליום שיסתיימו הבחינות האלה ונוכל לצאת לחגוגה".

מהמם, מה עם חופית?

"גם עם חופית היה חיבור, עם כולן היה חיבור טוב. עם חופית, יצא לנו באחד הלילות לדבר, שיחה מאוד ארוכה, להכיר. בהתחלה היה לנו אנטי, הרגשתי שיש לה אנטי אלי. אבל אחד הלילות יצא לנו לפתוח, לדבר, הייתה לנו שיחה מאוד ארוכה, גם על הטבעונות, גם על הבת שלה, יצא לנו לדבר המון. היא מקסימה וגם טניה. טניה זאת טניה, אתה יודע. היא בחורה מהממת וכיפית ובאמת, אני פשוט אוהבת אותן מאוד".

שחר יובל (צילום: שחר יובל)
"כל הזמן אומרים לי, 'את נראית יותר טוב במציאות'" | צילום: שחר יובל

יפה. אוקיי, אז אם הבנת כבר שאת לא כל כך בעניין, אבל את עדיין צריכה להתמודד עם יונתן, מה עלה לך בראש בכל שיחות 'יחסינו לאן' שעשיתם?

"תראה, אתה כן כבר שם, אתה רוצה למצות את החוויה הזו עד הסוף. אני רציתי לקבל עוד זמן לדבר על מה שיש לי להגיד. אני מאוד רציתי שיונתן יבחר באחת הבנות האחרות בסופו של דבר, כי טניה ודניאל, ראו שהן שם מהמניעים הנכונים. אז מאוד רציתי שהוא יבחר בסוף באחת מהן. אבל כן, למצות את החוויה הזאת עד הסוף, למצות את ההזדמנות הזאת עד הסוף, חוויה של פעם בחיים אז בואו נזרום על זה".

כמה זמן היית שם בסך הכל?

"שמונה ימים".

את יודעת, שמונה ימים בברצלונה, שותים, נהנים.  זה לא דיל כל כך גרוע.

"לא, זה לא דיל גרוע בכלל. ההשלכות של זה, זה שעכשיו אני בטלוויזיה, וזה קצת, אתה יודע... אני עדיין לא יודעת איך לאכול את זה. אני די אומרת, תודה לאל שזה נגמר ומאחורי. אבל זה פאן, ואני יכולה להגדיר את זה כפאן מההתחלה ועד הסוף".

הנשיקה של יונתן ושחר (צילום: מתוך "כמה רחוק", שידורי קשת)
אני לא חושבת שגרמתי לו לסבול | צילום: מתוך "כמה רחוק", שידורי קשת

את מתחרטת שהלכת להופיע בטלוויזיה?

"אני לא מתחרטת, כי התגובות הטובות שאני מקבלת, שנתתי לאנשים אומץ לקום ולעמוד מול הסביבה ומול המשפחה שלהם. אני לא יודעת אם אתה יודע או לא יודע, אבל הקושי האמיתי בטבעונות זה לא האוכל ולא החלב, זה הסביבה, איך פתאום הסביבה מסתכלת עליך, ואיך אתה מסתכל על הסביבה. ועצם העובדה שאני נתתי כוח לאנשים לקום ולהגיד למשפחה שלהם, 'שומעים, אני טבעונית מעכשיו, אוהבים את זה או לא אוהבים את זה', זה היה שווה הכל מבחינתי".

ברור, גם כל הרעיון של לדבר על 'האוכל השפוי' ועל 'האוכל המוסרי', זה ניסיון לשנות את הטרמינולוגיה סביב הנושא.

"בדיוק, בואו תראו, לא כל הטבעונים הם איזה הזויים שמצביעים מרצ. יש הרבה סוגים של טבעונים, טבעונות זה בסך הכל חמלה. יש לך חמלה בשמאל, בימין, אצל נשים, אצל גברים, מבוגרים וילדים, זה יכול לתפוס כל אחד באוכלוסיה. אז כן היה לי חשוב להראות עוד פנים לטבעונות".

אבל מעבר למטרה, לא היה לך קצת רצון להתסיס? להצית טיפה אש? אולי רצון לראות את יונתן סובל?

"מה פתאום לראות את יונתן סובל, אני לא חושבת שגרמתי לו לסבול או משהו כזה. אני הייתי מאוד פתוחה איתו מהיום הראשון, אמרתי לו, 'אם לא הטבעונות, לא הייתי כאן'. זה משהו שהיה חשוב לי שייאמר, וזהו, מפה אני מרגישה שאני נקייה, הכל בסדר".

היה מביך לשמוע את כל הדיבורים של יונתן על מידת הסקסיות שלך?

"בסדר, אני יודעת שהוא אמר את אותם דברים לכולן, ידעתי את זה גם אז. אז... אני סקסית? אני סקסית, מגניב. תודה, זה לא פעם ראשונה שאני מקבלת מחמאות".

וכשהוא אמר 'תפסיקי לעשות עם העיניים, תפסיקי לנשוך שפתיים'.

"כן, אתה יודע, זה משהו שאפילו לא הייתי מודעת אליו. זה העיד בעיקר עליו".

ברור. אז בסיכומו של דבר, נהנית עם יונתן?

"שוב, הוא לא עניין אותי כל כך ברמה... אני לא יודעת אם אתה יודע איך זה עובד, אבל יושבים עשר דקות, המצלמות נדחות, מפרידים. אסור לדבר מרגע שהמצלמה נכבית. הכל היה מהיר, נגמר נורא מהר".

יש פרטנר לצילומים, אתה פוגש אותו כמה דקות פה, כמה דקות שם.

"בדיוק, כזה".

שמעתי שיש לך חבר חדש.

"נכון, חדש וחתיך. כבר לא כזה חדש, אתה יודע, כבר שבעה חודשים".

שחר יובל (צילום: שחר יובל)
מסתכל באחורה של השמפו - שחר והחבר החדש | צילום: שחר יובל

הוא טבעוני, היה טבעוני לפני שפגש אותך?

"הוא לא טבעוני. זה שאלת היום, האם הוא טבעוני או לא טבעוני. אז הוא לא טבעוני. גם כשהגעתי לתכנית אמרתי שחשוב שיהיה בבן הזוג שלי חמלה וראש פתוח. לא חיפשתי רק מישהו שהוא טבעוני עכשיו, אני חיפשתי מישהו שיש בו את הרגישות הזו, ואת החמלה הזו, ואת האהבה הזו לבעלי חיים. טבעונות זה בסוף, בוא נגיד ככה. אם לפני חצי שנה הוא היה קונה שמפו ולא מסתכל אחורה אם יש סמל של ניסויים בבעלי חיים, היום זה אחרת".

יפה, אבל כשאתם אוכלים ביחד, הוא עדיין מכבד?

"בטח, מכבדים אחד את השני, אחרת זה לא היה מחזיק".

מהמם, את חושבת על השתתפות בתכניות טלוויזיה נוספות?

"כרגע לא, אבל אם יבוא משהו מעניין שיהיה על הפרק, נחשוב, כל מקרה לגופו נשקול. אבל לא תכניות הכרויות. עם זה סיימתי".