בין כל הסערות שפקדו אותנו בחודשים האחרונים, נותרה שאלה אחת שלא נותנת מנוח לציבור הישראלי: מה קרה לשיער של פרופ' עמוס רולידר? המומחה הוותיק לטיפול התנהגותי בילדים מוזמן לעתים תכופות להופיע כמומחה בתכניות בטלוויזיה, ונראה שבכל הופעה הרעמה שעל ראשו עוברת טרנספורמציות דרמטיות. בעבר שיערו של הפרופסור האפיר, לפני כמה שנים נכנס לפאזה אדמדמה ובתקופה האחרונה קיבל צבע חום כהה ודחוס. צבע השיער לבדו כמובן לא היה מעורר תהודה, אך נראה שגם נפח ועובי השיער נתונים לתנודות. 

למיטב ידיעתנו, הזמן נוטה לצעוד קדימה בלבד (אם נשים בצד תיאוריות פיזיקליות מורכבות), ועמו גם התנוונותו האיטית של הגוף האנושי - השיער הולך ומאפיר, וההתקרחות הולכת ומעמיקה ככל שעוברות השנים. עם זאת, במקרה של פרופ' רולידר, עושה רושם שהזמן מדלג קדימה ואחורה, מקפץ לצדדים ועושה סיבוב סביב עצמו. איך מצליח המומחה המוערך להתל כך בסבא זמן היציב והקשוח? האם הוא גילה מעיין נעורים נסתר?

המלעיזים ברחבי הרשת כבר גיבשו דעה מוצקה, לדידם מדובר ללא ספק בפאה. אך למרות הפיתוי לסגור בכך את הנושא, פתרון הפאה נראה לנו פשוט מדי. פאות איכותיות כידוע הן דבר יקר, ואם לוקחים בחשבון ששיערו של הפרופסור משתנה בתדירות גבוהה ביותר, היינו חייבים להסיק שהוא מחזיק בביתו אוסף נרחב של פאות שונות, אותן הוא עוטה לחילופין לפי מצב רוחו.

פרופסור עמוס רולידר (צילום: באדיבות פרופסור עמוס רולידר)
מכופף את הזמן כמו דוקטור סטריינג'. רולידר, לפני | צילום: באדיבות פרופסור עמוס רולידר

למרבה המזל, פנייתנו לפרופ' רולידר לא הסתיימה בטריקת טלפון, והמומחה החביב הואיל בטובו לשים קץ לשמועות ולחשוף את הסוד הגדול: "לכל המתעניינים, נכון, מדובר בצביעה, ויש גם חומר - Toppik - שקצת מעבה את השיער, זה מה שאני עושה. כשמגיעים לגיל מסוים, אז אחת האופציות זה לצבוע, והמשאבים היום הם דווקא טובים".

לאחר שענה על שאלותינו החטטניות, לפרופ' רולידר הייתה גם שאלה בשבילנו: "הדבר הכי חשוב זה איך זה נראה לדעתכם? כי המשוב שאני מקבל הוא דווקא טוב...". אנחנו כמובן ענינו שהוא נראה אש, אבל רצינו גם לשאול אתכם הקוראים הלא משוחדים: מה אתם חושבים על השיער של המומחה האהוב?

 


TVbee בפייסבוק