פרקי הסיום של "בשבילה גיבורים עפים" כבשו את טבלאות הרייטינג בסוף השבוע, ועזרו לקבע אותה כאחת מסדרות הדרמה המצליחות שנראו בתקופה האחרונה (בעיקר אחרי פיצול הערוצים). הפרק הראשון ששודר אמש הגיע לרייטינג של 20.5% עם 535 אלף צופים, והפרק השני הצליח גם הוא עם 19.5% רייטינג ו 510 אלף צופים. מדובר בנתוני הרייטינג הגבוהים ביותר שסדרת דרמה קיבלה מאז הפיצול, וההישג מתחזק מהעובדה שהפרקים שודרו במקביל לתכנית "האח הגדול", שמשכה 16.2% מהצופים.

כצפוי, גם הרשתות החברתיות לא נותרו אדישות לתופעה, כשהגולשים הספידו את את התכנית האהובה ודיברו על החיבור המיוחד של היצירה לחוויה הישראלית. לאחר שידור הפרק כתבה הגולשת אדווה עזר: "'בשבילה גיבורים עפים' פתחה שוב את הפצע שכמעט והגליד אבל הוא שוב מדמם ושובר את הלב. כל אחד מאיתנו איבד מישהו, איבד משהו... משפחה, חבר... ולעיתים קרובות את עצמו... כל שנותר לי לומר ליוצר הסדרה המבריק, עומרי גבעון, תודה... תודה גדולה!!!".

״בשבילה גיבורים עפים״ ומה אם הכל היה קורה אחרת...בעולם בלי מלחמות, בלי כאב, בלי ילדים שחוזרים בארונות, בלי אנשים שמאבדים את עצמם לדעת, בלי לחפש ריגושים ביערות, בלי לאבד זהויות... ״בשבילה גיבורים עפים״ פתחה שוב את הפצע שכמעט והגליד אבל הוא שוב מדמם ושובר את הלב כל אחד מאיתנו איבד מישהו, איבד משהו...משפחה, חבר...ולעיתים קרובות את עצמו. בסדרה, אביב (תומר קפון) בוחר לא לשנות את תסריט העבר של חייו אלא להתמודד מולו וזו משימה קשה! שמוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו. כל שנותר לי לומר ליוצר הסדרה המבריק, עומרי גבעון, תודה...תודה גדולה!!! תודה על האמת, תודה על הרגישות, תודה שאתה חי בתוך עמנו... #בשבילהגיבוריםעפים

A post shared by Adva Azar (@advaazar) on

 הצייצן הדר סגל כינה את הסדרה "יצירת מופת ישראלית" -


ליאת אלון קראה ל"בשבילה" "תמהיל מושלם של ישראליות".הגולש אבישי יצחק חגג את השינוי בנוף הטלוויזיה הישראלית: "אפשר גם בלי ריאליטי. אם רוצים אפשר גם לייצר דרמות איכותית".


דרור אל-על לעומתם, התעסק בשאלה לא פחות מעניינת, בואך השאלה החשובה ביותר בתולדות הטלוויזיה:


 גם בפייסבוק זכה הפרק למאות תגובות נלהבות.

לצד השבחים, היו מי שתהו מדוע בכל מקום בעולם ניתן למצוא ישראלים מקומבנים.