כמה אכזריות, אלוהים, כמה? עד מתי? מה כבר ביקשנו - להבדיל בין הסדרות האהובות עלינו כדי לחפש אותן בגוגל ולגלות איך הכוכבים שלהן נראים היום? כדי למצוא אותן ב-IMDB ולהבין אם דמיינו או ששחקן האורח הזה באמת הופיע פעם בפרק של האנטומיה של גריי?

יוצרי הסדרות ממשיכים להתעמר בנו, ונותנים לסדרות שלהם שוב ושוב שמות שמקשים על חיפוש. רק אומרים: You בנטפליקס. תודה רבה, באמת, אני רק אחפש רגע "You" באינטרנט, זה בטח יניב תוצאות מאוד ספציפיות.

וכשאלה לא שמות שהם מילים גנריות - אלה שמות מועתקים. כלומר, יותר מדי סדרות מתהדרות בשמות שכבר שימשו בעבר סדרות וסרטים - מצב מבלבל שגורם לנו להבהיר בשיחות משרדיות "אבל הסדרה, לא הסרט. זאת אומרת הסדרה החדשה, לא הישנה". כדי לעזור לכם למצוא את הידיים והרגליים בסבך הסדרות שממחזרות שמות, יצרנו מדריך קצר אך מקיף. 

אז איך מבדילים?

לה לה לנד

האחת: דרמה מוזיקלית עם גיבורים ששרים טוב (אבל לא מדהים), ושקשה לך לאהוב כצופה מרוב האילוז' שהם שקועים בו.

השני: אותו דבר בדיוק, עם אתי לוי.

יש לה את זה

האחת: אחרי שגנבו את זהותה, בערך, גיבורה שבאה מהפח הופכת לברבור מוצלח ונערץ, וחשוב עוד יותר: לומדת איך להתלבש.

השנייה: אחרי שגנבו את זהותה, בערך, גיבורה שבאה מהפח הופכת לברבור מוצלח ונערץ, וחשוב מכך: משיגה את עוז זהבי.

כוכב נולד

האחד: נינט טייב לומדת שכדי להפוך לאמנית מוערכת ויוצרת מצליחה היא צריכה להביס את שי גבסו, לשכוח את העיר הקטנה שהגיעה ממנה ואז להיזכר בה שוב. זה נגמר טוב מאוד.

השני: ליידי גאגא לומדת שכדי להפוך להפוך לאמנית מוערכת ויוצרת מצליחה היא צריכה להביס את שפע ההתמכרויות של בראדלי קופר (שבראשן, מבטא גרוע), לשכוח את העיר הקטנה שהגיעה ממנה ואז להיזכר בה שוב. זה נגמר, אה... לא מדהים.

פוראבר

האחד: דרמה קומית שנותנת לזוג (גם המציאות) להתעלל רגשית האחד בשנייה תוך כדי שהם מגיעים לתובנות מתסכלות על זוגיות, התבגרות, וטוויסטים שלא תצליחו לחזות.

השני: גם, רק עם מאיה רודולף וופרד ארמיסן במקום לי בירן ואליאנה תדהר. 

אבודים

האחת: אנשים מכל קצוות תבל מגלים קשרים סודיים שחיברו ביניהם במשך שנים בלי ששמו לב וזה קרה להם אחרי שצופית גרנט באה לחבק אותם ולבכות להם על הכתף.

השנייה: אנשים מכל קצוות תבל מגלים קשרים סודיים שחיברו ביניהם במשך שנים בלי ששמו לב אבל זה קרה להם אחרי שהתרסקו עם מטוס על אי בודד.

לאהוב את אנה

האחת: שידוך מהיר של צבר ועולה מברית המועצות מקבל כמה וכמה הרמות גבה מהסביבה. יש הרבה צילומי חוץ, ובסופו של דבר אתם מוצאים את עצמכם מריעים לגיבורה, למרות שבהתחלה חשבתם שהיא קצת מרוחקת.

השנייה: שידוך מהיר וכו', אבל לא נעלמה יאנה גור מאז? חבל, אהבנו.

גדולה מהחיים

האחת: לא תאמינו, נשים שאינן מאוד רזות יכולות לעשות הכל - אפילו להשתחל לתחום הפמיניסטי הידוע שהוא תחרויות יופי, אבל לא לפני שיעברו תהליך וילמדו שיעור חשוב על קבלה עצמית.

השנייה: לא תאמינו, נשים שאינן מאוד רזות יכולות לעשות הכל - אפילו להיות עורכות דין מצליחות, אבל לא לפני שיעברו תהליך, ימותו, ויחזרו לחיים כנשים רזות יותר.