אוקיי בנות. היום אני רוצה לדבר איתכן על נושא חשוב מאוד - הסטוריז של אביבית בר זוהר. בזמן האחרון אני מקבל מכן מלא הודעות: "איתמר, מה הולך עם אביבית?", "איתמר, הבחורה הזאת בסדר?", "תגיד, למה פתאום אני רואה את אביבית בר זוהר בכל פינה?". בנות, התשובה פשוטה, אביבית היא לא רק פרצוף יפה, אביבית היא לא רק עיניים כחולות זוהרות, היא לא רק גוף משופץ ומשומר. אביבית היא מעניינת ודעתנית, אביבית יודעת לדבר, אביבית יודעת לספר סיפור. בנות, תלמדו, אביבית בר זוהר היא כוכבת אמיתית.

מאז שיצאה מבית ה"אח הגדול" לפני יותר משש שנים, אביבית הייתה יקירת קהילת חובבי הסלבס הנידחים והריאליטי טראש. ההופעות התכופות שלה במדורי הרכילות הפכו אותה לרודפת פרסום מעייפת בעיני רוב הציבור אבל אצלנו בקהילה, רדיפת פרסום זאת לא מילה רעה. להיפך, זאת אחת התכונות החשובות אצל כל יוצא ריאליטי שמכבד את עצמו. בשנה האחרונה היא הגבירה את הנוכחות שלה ברשתות החברתיות, ספגה קצת אש על התורה המיזוגנית שהיא מטיפה, וטיפחה קהל עוקבים אדוק (ואני בתוכו) לסרטונים ולסטוריז שהיא מעלה בקביעות.

אביבית מייצרת תוכן מעולה ברשתות החברתיות (אסי עזר אפילו אמר שהיא המעקב הכי שווה באינסטגרם). בסרטונים שלה לא תמצאו תמונות עם פילטר של כלב, מתנות וחסויות שקיבלה או סרטונים משמימים שלה עושה כושר, כמו ברוב הפרופילים של הסלבס הישראלים. אצל אביבית כל סטורי מספר סיפור, היא תמיד מדברת למצלמה ותמיד יש לה מסר להעביר. זה יכול להיות נאום על הטרדות מיניות או הסבר מפורט על השמלה והאיפור לפני היציאה הלילית, אבל היא כל הזמן חושבת על הקהל שלה, היא לא שולחת תמונות יפות לחלל האינסטגרמי, היא מטפחת קהילת עוקבים נאמנה.

לא נמאס לך ?!??? כן אתה הגבר שצופה בי עכשיו ... נמאס לשמוע כל בוקר על הטרדה מינית אחרת , נמאס ואפילו קשה מאוד ... היכן עובר הגבול בין הטרדה מינית למחמאה ?!! והאם כל גבר שמחמיא לי בעצם מטריד אותי ?!! אז אני פה כדי לעשות סדר בין שתי המינים .., כי מצד אחד יש מלא הטרדות מיניות מידי יום ומצד שני אנחנו גם מסרסות את הגברים שלנו עד כדי פחד מלהחמיא לנו בתמימות ובאהבה ... היכן עובר הגבול !!? סרטון גם לנשים וגם לגברים ... די להטרדות המיניות גם ככה אתם מסיימים בכלא !!!!׳ הסרטון המלא נמצא בפייסבוק האישי שלי .... #stop#mens#womens#harassment #love#hate.....

A post shared by Avivit Bar Zohar אביבית (@avivitbarzohar) on

עם זאת, חייבים להודות באמת, אם כל המילים היפות שלה לא היו באות באריזה פסיכוטית שמדברת תוך כדי שהיא עושה דאק פייס אימתני (מה שגורם לקול שלה להפוך למתיילד בצורה מטרידה) ומצלמת בפתיינות משתלחת את המחשופים שלה, כנראה שהחוויה הייתה פחות מרתקת. אביבית יודעת מה היא מוכרת, וזה לא סקס. מה שאביבית מוכרת זה ביזאר, זה הצצה לעולם מקביל, מסקרן ומרתיע, קצת מעורר קנאה וקצת מגוחך ומביך.

בתקופה האחרונה, אחרי שסדנאות "העצמה הנשית דרך זה שתשכבו עם הגבר שלכן ותתאפרו" שערכה עוררו סערה קטנה, אביבית החלה להפוך מסלב נידח לאושיה מוכרת ומרכזית במרחב הבידור והרכילות הישראלי, כשהפעם זה כבר לא בגלל רומן עם שרון גל או מריו באלוטלי. בחודשים האחרונים היא הספיקה לריב עם קורין גדעון, להיפגע מעופר לוי, לבלות ברומניה עם כתב ערוץ 10, להתארח אצל אסי ורותם ב"הכוכב הבא לארוויזיון" ואפילו לקבל חיקוי חוזר ב"ארץ נהדרת". אחרי יותר משש שנים בשוליים הנידחים של עולם הסלבס, אביבית בר זוהר סוף כל סוף חודרת למיינסטרים.

בשונה מילדי אינדי שחוששים לגורל הלהקה העלומה האהובה עליהם, אני דווקא מקבל בשמחה את החיבוק המיינסטרימי החדש של אביבית. לא נראה לי שיש חשש שעודף חשיפה יקלקל את הקסם שלה כי כל כוחה נובע מהחשיפה, ואני בוטח בה שתדע לגוון ולהמשיך לייצר תוכן חדש ורענן. אפשר ממש לראות בסטוריז שלה איך כל התייחסות באמצעי התקשורת נותנת לה זריקת מרץ, גורמת לה לייצר תוכן נוסף, להמציא שערורייה חדשה. אביבית היא כדור שלג של פרסום - היא לא תיפגע ממנו, רק תתעצם.

מעבר להתפתחות דמותה הציבורית, חזרתה למסך מעלה שאלה נוספת: האם מדובר בסנונית שמבשרת את חזרת המטורללים לטלוויזיה? בתור מי שגדל על פאנל האורחים המוטרפים של "חלומות בהקיציס", על אניטה פללי והכלבה המפוחלצת שלה, חיכיתי שנים שהרגע הזה יגיע. למרות ההצלחה היחסית של התכנית, הביקורת על הנצלנות של הפריק שואו הלילי גרם לדעיכה מסוימת של הטרנד הססגוני, ותכניות האירוח החלו להתרחק מטיפוסים שמעלים חשש אמיתי לבריאותם הנפשית.

החל משנות האלפיים המוקדמות, תכניות הריאליטי התמלאו בשלל יצורים מוזרים וייחודיים, אבל המשתתפים הנורמליים יותר היו אלה שתמיד כבשו את לב הקהל, והצליחו לשמר את הפרסום גם אחרי התכנית. המשתתפים האקסצנטרים נדחקו לרוב לשולי התודעה הציבורית, והחשש מתחושת הניצול הרתיעה את התקשורת מהענקת במה מרכזית מדי לטרללת הצבעונית. התקווה שממלאת אותי כעת היא שסיפור ההצלחה של אביבית יגרום לקברניטי הטלוויזיה להחזיר למסך את שאר המטורללים הנהדרים שאיבדו לאורך השנים.

אחרי הופעות בלתי נשכחות (וקצרות מדי) בתכניות הריאליטי השונות, דמויות כובשות וצבעוניות כמו מעיין חודדה ובני גולדשטיין נעלמו מחיינו במהירות הבזק, אורנה דנינו עוד נלחמת בשארית כוחותיה על הסלבריטאות השוקעת שלה (למרבה הצער, הקרב כבר הוכרע), וכוכב פרי המושלמת כבר התפיידה לחלוטין מהבמה הציבורית. אחד אחרי השני איבדנו אותם, והנה באה לה אביבית ומצליחה לפלס את דרכה חזרה למסך שלנו.

לא קשה לאבחן מה גרם לאביבית לשרוד את גורל הפליטות האכזר: הנוכחות שלה ברשתות החברתיות אפשרה לקהל להכיר אותה מקרוב ולחזור להתעניין בה. היא הצליחה לעקוף את מנגנוני הסלבריטאות הרגילים על ידי כך שנתנה לעוקביה גישה בלתי אמצעית לחייה. אחרי שהקהל הביע עניין, הטלוויזיה לא איחרה לבוא ולטבול את רגלה במים החמימים של מופע הביזאר. החשיפה האינטנסיבית שלה ברשתות החברתיות הולמת את הדרישות הפולשניות מהסלבריטאים בימינו. איציק כרסנטי ודנינו לעומתה, לא הצליחו למנף את הפלטפורמה בצורה כזאת, בעיקר בגלל שנמנעו מחשיפת יתר וניסו לשמור על תדמית משופצת ועל מידה של פרטיות.

היכולת שלה לייצר שערוריות ועניין, תוך כדי שהיא ממשיכה לעדכן את העוקבים הנאמנים בכל פרט בחייה, גרמו לתקשורת הממוסדת להתגבר על החשש מתחושת הנצלנות שליוותה את הסיקור של מופעי ביזאר קודמים כמו אניטה פללי ואורית פוקס. החשיפה הבלתי אמצעית ברשתות החברתיות יצרה לה תדמית של עצמאות ושליטה בגורלה שהייתה חסרה לפללי ופוקס. היא לא מנוצלת, היא עושה בדיוק מה שהיא רוצה, אומרת מה שהיא חושבת ובוחרת איך היא מציגה את עצמה, עם כמה פרצופים ומחשופים שבא לה.

בסטוריז שלה אין מנחה משועשע עם חיוך מתנשא, אף אחד לא עושה עליה מניפולציה, ואם היא נתקלת במראיין שמנסה לעשות עליה סיבוב, היא יודעת בדיוק איך להעמיד אותו במקום. אתם יכולים ללעוג לה, אתם יכולים להתנשא עליה, אבל היא לא סופרת את ההייטרים, הם רק עוזרים לה לקבל עוד תשומת לב. אביבית בר זוהר לא רק רוצה להיות מפורסמת, היא צריכה להיות מפורסמת, מגיע לה להיות מפורסמת, מגיע לכולנו שהיא תהיה מפורסמת. ושמישהו יחזיר כבר את איציק כרסנטי למסך שלי, תודה.

 

אפור זה השחור החדש,שבת שלום. #carasenti#grayhair#manhaircuts #silverhair #fashion#foto#fashion#hairfashion#manstyle #manhair

A post shared by IZIK-CARASENTI (@izikcarasenti1) on

mako תרבות בפייסבוק