הוא היה הפרשן הצבאי המוכר והמוערך ביותר בישראל ובעקבות כך גם זכה לחיקוי אהוב ובלתי נשכח ב"ארץ נהדרת". רוני דניאל נפטר אתמול (שני) בגיל 73 כתוצאה מדום לב ואנחנו כבר מתגעגעים לדמות הפרשן הלוחמני, לובש הפליז הצבאי, שאהב לעשן והשתעל בלי סוף - זה שנהג לצעוק על קיציס ולהרעיד את האולפן, אבל כמה שזה היה מצחיק.

את החיקוי הראשון של דניאל ב"ארץ נהדרת" ביצע הקומיקאי טל פרידמן. אלה היו ימי מבצע "עופרת יצוקה", דניאל לא הסתיר את התנגדותו להפסקת אש עם החמאס וגער במי שרק העז להעלות את הרעיון הזה על דל שפתיו. דניאל בגרסת פרידמן, פתח כל משפט במילים "רוצה לומר", הרכיב על החזה שרשרת כדורי רובה וכמובן, לא שכח לצבוע את עצמו בצבעי הסוואה מכף רגל עד ראש. פעם קצין - תמיד קצין.

עם עזיבתו של פרידמן את התוכנית, אודי כגן המוכשר קיבל לידיו את החיקוי של דניאל. כשהוזמן לאולפן להגיב על תופעת גיוסם של סלבס לצה"ל, התרגז ודרש להזכיר את אלה שבעיניו הם הגיבורים האמיתיים שראויים לתשומת הלב - כמו חברו "פומה", מפקד יחידת 101. בין שיעול לשיעול שיבח את "פומה" וכעס שעוסקים בנועה קירל ובמרגי במקום בחברו הגיבור.

לפני חמש שנים ב"אולפן שישי", דניאל פתח בנאום סוער וכואב בעקבות התפטרותו של בוגי יעלון ממשרד הביטחון לאור פרשת אלאור אזריה והחלפתו באביגדור ליברמן. בנאום הודה דניאל שהוא לא בטוח כי ירצה שילדיו יישארו בישראל, והאמירה הזאת שעשתה הרבה מאוד רעש זכתה להתייחסות גם ב"ארץ נהדרת" על ידי דניאל החיקוי.

לפני חודשיים, עם פרוץ מבצע שומר החומות, דניאל עשה קאמבק לאולפן "ארץ נהדרת", לוחמני מאי פעם. הוא ניסה לחקור את תופעת "טרור הטיקטוק" שפשתה באותם ימים, נענה לכמה אתגרים מפתיעים והביע, כמו תמיד, התנגדות נחרצת להפסקת אש. זו הייתה הפעם האחרונה שדמותו של דניאל הופיעה ב"ארץ נהדרת" והיום, ספד לו כגן ברשתות החברתיות: "מודל לחיקוי, בכל המובנים. תודה רוני".