עברנו איתם מסע מטורף בג'ונגלים של קולומביה – בכינו איתם, צחקנו איתם וגם צחקנו (בעיקר בכל מה שקשור לפלוצים של בנדה), אבל מחר "בשבילה גיבורים עפים" תגיע לסיומה, לפחות עד העונה השנייה שהובטחה לנו. רגע לפני שנראה האם הימלר, בנדה, אביב ודובי מצליחים לחלץ את יעלי מהכת והאם בוארון, אלישע ויתר החבר'ה הרעים נתפסים, ניסינו לנחש איך לעזאזל זה הולך להסתיים.

1. בוארון מצליח לחסל את הכת – כולל את יעלי

למי מכם שלא ממש עקב אחרי הפרקים האחרונים (רוצו להשלים ב-makoTV מהר), נספר שמושיקו בוארון הוא עבריין ישראלי שהצליח להשתלט על כת היתומים בהנהגת ה"האבא החיוור", או בשמו האמיתי, אלישע. בוארון מנצל את אלישע ואנשיו, כולל יעלי, כדי לייצר סם פסידכלי מסוכן שהצליח לחדור גם לישראל ולהביא להתאבדותם של שלושה צעירים. את זה הוא עושה תוך כדי שהוא סוחט את אלישע, לוחם פוסט-טראומטי ממלחמת לבנון הראשונה בעצמו.

לאחר שצוות החקירה בהנהגת השוטרת נגה אברהמי הצליח לעלות על עקבותיו, בוארון נכנס ללחץ והורה לאנשיו לשרוף את הכת ולחסל את כל אנשיה - לא לפני שיוציאו לפועל את משלוח הסמים הגדול ביותר עד כה. בדיוק ברגע הזה, הימלר ואביב הצליחו להגיע למשכנה של הכת ולפגוש את יעלי, שהבינה כבר שהזמן שלה אוזל. התקווה היחידה שלנו בסיפור הזה נעוצה בדובי, שהצליח ליצור קשר עם מריה והחל להבעיר אש בניסיון לאותת לאנשי כוחות הביטחון על מיקומם. האם הם יצליחו למצוא אותם לפני שזה יהיה מאוחר מדי? ובכן, לצערנו יש מצב שממש לא, ובארון ייצא מכל הסיפור הזה כשידו על העליונה.

2. בוארון נעצר – יעלי ואביב חוזרים

אחרי שעברנו על התרחיש הפסימי, בואו נחשוב ברשותכם באופן קצת יותר חיובי: צוות החוקרים מצליח להגיע בזמן אל הכת, לעצור את משלוח הסמים ולעצור את בוארון. אלישע, שאיש אינו סוחט אותו יותר, מבין את רצונונה של יעלי להתאחד עם אהובה ואבי בנה ומשחרר אותה לחופשי, לא לפני שהוא מרפא את הימלר מהמחלה הסופנית שלו (טוב, פה קצת הגזמנו).

נדב נייטס בתפקיד דב "דובי" אשכנזי (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת 12)
יחזור בשאלה? דובי | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת 12

בהמשך דובי חוזר לארץ, מספר לאשתו את האמת על יחסו לדת וחוזר בשאלה, הימלר ממשיך הלאה ואילו יעלי ואביב מגדלים בנחת ובאושר את בן. לא שכחנו את בנדה, שמחלים מהפציעה וחוזר לחומוסייה עם מריה – ואפילו מציע לה נישואים. לשנה הבאה בבוגוטה הבנויה.

3. בוארון נעצר – הימלר מחלץ את יעלי, שנענית לחיזוריו

מערכת היחסים בין הימלר ליעלי אמנם הייתה קצרצרה, אך אין ספק שהיא השאירה חותם ענק בליבו של הימלר, שגם שנים אחר כך התקשה להמשיך הלאה. יעלי אמנם בחרה באביב ואפילו ילדה את בנו (רק שהוא עוד לא ממש מעודכן בכך), אבל הימלר יצא למסע הזה, גוסס וחלש, במטרה לנסות להשיב את אהובתו.

אביב VS הימלר: הקרב על יעלי (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12)
יהיו ביחד או לא? הימלר ויעלי | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12

בתרחיש הזה הימלר מצליח לחלץ את יעלי מידיו של בוארון, ומהכת בכלל. אחרי האקשן והפיצוצים הצפויים, הם מתאהבים מחדש ומגדלים יחד את בן – לצד אביב, שכמובן זוכה לבלות איתו זמן לא מבוטל. לאביב ודובי במקרה הזה ניתן שוב האפי-אנד, כי בתכל'ס, הכי מגיע להם בעולם.

הפרק האחרון של "בשבילה גיבורים עפים" ישודר ביום שבת ב-21:00 בקשת 12