2020, מתי תסתיימי? לצד מגפה עולמית ופרידה מעוד ועוד כוכבים אהובים, השנה החולפת לקחה איתה גם לא מעט סדרות מוצלחות ואהובות שבעיני רבים עוד לא הגיעו לשיא שלהן. בניגוד לאחרות, הסדרות האלה קיבלו את הבשורה המרה רק לאחר סיום ההפקה, ואפילו לא הספיקו להיפרד כמו שצריך מהמעריצים. לקראת עונת הסתיו הקרובה בטלוויזיה האמריקאית, ועם תקווה שלא נצטרך להוסיף כאן שמות נוספים בסוף השנה, אלה הביטולים ששברו אותנו יותר מכל:

ריי דונובן

דרמת הפשע בכיכובו של ליב שרייבר אמנם זכתה לרוץ בהצלחה במשך שבע עונות, אבל פחות מחודש לאחר שידור הפרק האחרון כבר התבשרה כי לא תשוב לעונה נוספת. הכעס של הצופים עשוי דווקא להוכיח את עצמו, וימים בודדים לאחר הביטול כתב לעוקביו כי "נראה שהקולות שלכם נשמעו. מוקדם מדי לומר איך או מתי, אבל עם קצת מזל והתמיכה המתמשכת שלכם, יהיה עוד מ'ריי דונובן'". בחודשים שעברו מאז לא נחשף מידע נוסף אודות חידוש אפשרי, וסביר להניח שכל עוד הקורונה בסביבה - גם לא יהיה אחד כזה.

ילדותי

התפקיד המשמעותי הראשון של ג'ים קארי בטלוויזיה הפך לאירוע של ממש בקרב מעריציו, אך שתי עונות בלבד הספיקו עבור רשת שואוטיים - שהודיעה החודש על ביטול הסדרה. קארי, ששיתף כאן פעולה עם הבמאי מישל גונדרי (איתו גם עבד ב"שמש נצחית בראש צלול"), גילם את כוכב הילדים המעורער ג'ף פיקלס, בקאסט שכלל שחקנים מוערכים נוספים כמו קת'רין קינר ופרנק לנגלה.

תכנית אבא

הפרויקטים של כוכבי "חברים" בימים שאחרי שיא התהילה לא תמיד זוכים להצלחה, אבל למאט לה-בלאנק זה דווקא עבד לא רע. לה-בלאנק, שהגיע לסדרה לאחר סיבוב מצליח גם ב"אפיזודס" המבוססת על חייו, גילם במשך ארבע עונות את דמותו של אדם בארנס, אב משפחה שנאלץ לבלות יותר זמן עם ילדיו לאחר שאשתו יוצאת לעבודה מחוץ לבית. לפחות האיחוד המדובר של "חברים" ייתן ללה-בלאנק קצת תעסוקה.

האופה והיפה

הגרסה האמריקאית ל"להיות איתה" הישראלית של אסי עזר וקשת 12, שגם היא לא צפויה בינתיים לחזור לעונה חדשה, בוטלה בחודש שעבר לאחר שידור כל תשעת הפרקים שלה. הסדרה התמקדה בדמותו של דניאל גרסיה (ויקטור ראוסק, "חמישים גוונים של אפור") אשר עובד במאפייה המשפחתית ומתאהב בנועה המילטון (נטלי קלי), כוכבת בילנאומית ואייקון אופנה - בדיוק כפי שקרה עם נועה הולנדר (רותם סלע) ועמוס דהרי (אביב אלוש) בגרסה המקומית. בעקבות הביטול, יותר מ-150 אלף צופים חתמו על עצומה שדרשה לתת לסדרה צ'אנס נוסף, אך בינתיים לא פורסם על רשת כלשהי שהביעה בכך עניין.


הסדרות האלה, כאמור, ממש לא לבד. לרשימת הביטולים המפתיעים והמאכזבים של 2020 אפשר להוסיף גם את "אן עם הצמות" (הגרסה הטלוויזיונית ל"האסופית"), "רעבים", "נראה אותך" ו"האופנה הבאה", כולן של נטפליקס, כמו גם את הגרסה המחודשת ל"שולחן לחמישה" וסדרות המשטרה הוותיקות, "COPS" ו-"Live PD", שבוטלו בצל המחאה בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. 

בנוסף, 2020 הייתה גם השנה בה נאלצנו לומר שלום מכמה מהסדרות האהובות ביותר של העשור - כאלה שחודשו לעונה אחרונה והספיקו (או יספיקו, במקרים בהם העונה האחרונה טרם שודרה) להיפרד כמו שצריך מהקהל. בין הסדרות האלה אפשר למצוא את "משפחה מודרנית" (שהייתה אחת הקומדיות האהובות בעולם במשך 11 עונות), "Suits" (שגם ללא מייגן מרקל זכתה ל-9 עונות מוצלחות),"מחשבות פליליות" (15 עונות), "הומלנד" (8 עונות), "המדריך לרוצח" (6 עונות),  "סמוך על סול" (6 עונות), "ויקינגים" (6 עונות), "צער גידול בנות - הדור הבא" (5 עונות) "המקום הטוב" (4 עונות), "סוף הפאקינג עולם" (2 עונות) ואפילו החידוש ל"ויל גרייס", שהחזיר את הסיטקום המיתולוגי לשלוש עונות נוספות.