"קומיוניטי", שהסתיימה כבר לפני חמש שנים, הגיעה השנה במלואה לנטפליקס והפכה ללהיט בקרב הקהל הישראלי. ובגלל שסיטקומים מוצלחים הם מצרך נדיר בישראל, למה שלא נפנטז על "קומיוניטי" משל עצמנו? במקום גרינדייל שבקולורדו, "המכללה" תתרחש במכללת ירוק-עד שבעתלית, ותספר על קבוצת לימוד ומעלליה האקדמיים יותר ופחות. זכורים במיוחד: הפרק בו עאבד לוקח קורס בלימודי טלוויזיה מתקדמים ומתחיל לראות את הסובב אותו כדרמה יומית ישראלית משנות ה-2000, הפרק בו החבורה העליזה משקיעה במסעדת הפועלים של שרה (שירלי בגרסתה הישראלית) ונכנסת לתוך סרט בורקס קלאסי (זאב רווח בהופעת אורח), וכמובן - פרק הפיינטבול האהוב, שבנוי כמחווה ל"שעת נעילה". 

עוז זהבי הוא רפי זינגר (ג'ף ווינגר)

עורך דין חתיך, מלוקק וחד שעובד במשרד הרצוג פוקס נאמן. אחרי שמתגלה לבוסים שלו שרפי זייף את התואר, ולא סיים בהצטיינות לימודי משפטים בבינתחומי כפי שסיפר, הוא מושעה מלשכת עורכי הדין. זה מונע מכל מכללה ואוניברסיטה נחשבת בישראל לקבל אותו מלבד אחת: מכללת ירוק-עד בעתלית. כשהוא פוגש את בר, פעילת שמאל רדיקלית נאה, הוא מחליט שהיא חייבת להיות שלו וכתירוץ להתחיל איתה, הוא מקים קבוצת לימוד לשיעור מבוא לבוטניקה. מאז שהיה מ"כ בגדס"ר צנחנים רפי משוכנע שהוא מנהיג מלידה ונוהג לתת לקבוצת הלימוד נאומי רבאק שמשלהבים בעיקר אותו.

"קומיוניטי", עוז זהבי, ג'ואל מקהייל (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", עוז זהבי, ג'ואל מקהייל | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

נלי תגר היא בר פרימור (בריטה פרי)

מודל לחיקוי: סיגל מ"זבנג". בר פרשה מהתיכון בכיתה י', ניסתה להשלים בגרויות באקסטרני וויתרה על זה באמצע, ניסתה שירות לאומי בפנימייה שיקומית אבל פרשה אחרי שבועיים ומשם המשיכה להתנדב בבתי יתומים באפריקה. מיצתה את היתושים אחרי חודש, עברה לעבוד בחומוסיה של ישראלים באמסטרדם, הייתה שם שבע שנים, חזרה לארץ והתערבבה עם כמה קבוצות שמאל רדיקלי שבראשן עמדו מלא דושים שבעיקר ניסו לשכב איתה. כשהיא הרגישה שהיא מיצתה אותן החליטה שהיא רוצה להתחיל ללמוד - והמכללה היחידה בארץ שהסכימה לקבל אותה היא ירוק-עד בעתלית. לא לקח הרבה זמן עד שהיא נהייתה היו"ר (והחברה היחידה) של תא הסטודנטים של שלום עכשיו במכללה.

"קומיוניטי", נלי תגר, גיליאן ג'ייקובס (צילום: החדשות 12; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", נלי תגר, גיליאן ג'ייקובס | צילום: החדשות 12; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

אמיר שורוש הוא עאבד נדיר

בן הכפר עין-חוד, רצה ללמוד קולנוע בסם שפיגל אבל העדיף להישאר קרוב לבית. קשה לו ליצור קשרים חברתיים ואת רוב הידע שלו על התרבות הישראלית-יהודית הוא שואב מסרטי בורקס וסדרות של גיורא חמיצר ואורי גרוס. מסוגל לצטט בע"פ את "הסנדק" ועונות 1 עד 3 של "הפיג'מות". אובססיבי לפרקים ישנים של "רעואל בלש פרטי" - ספין אוף כושל (ובדיוני גם הוא) ל"חצי המנשה". למרות המגושמות החברתית שלו, מהר מאוד מובן למשתתפי קבוצת הלימוד שיש לו לב ענק ושכל עצום עוד יותר, והוא הופך לחבר האהוב ביותר בקבוצה.

"קומיוניטי", אמיר שורוש, דני פודי (צילום: סלי בן ארי; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", אמיר שורוש, דני פודי | צילום: סלי בן ארי; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

יניב זנבה הוא איתי ברהנו (טרוי בארנס)

בתיכון הוא היה הכוכב: כדורגלן עם עתיד זוהר לפניו, עד שריסק את עצם הזנב באפטר-פרום של כיתה י"ב כשעשה סלטה לתוך בריכה. בלי מים. משוכנע שיהיה מלך המכללה כשיגיע אליה, וכשזה לא לגמרי מתגשם הוא רוקם ידידות מופלאה עם עאבד, שגורמת לו להרגיש בנוח עם החנון שתמיד הסתתר בתוכו. בעונה מתקדמת הוא יתאהב בבר וזה יהיה מתיש מאוד לצפייה. 

"קומיוניטי", יניב זנבה, דונלד גלובר (צילום: מתוך "מתחילים מאפס", כאן 11; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", יניב זנבה, דונלד גלובר | צילום: מתוך "מתחילים מאפס", כאן 11; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

שירה נאור היא רוני יעקובסון (אנני אדיסון)

למדה שכבה מעל איתי בתיכון. למרות שהייתה החנונית של השכבה, ההתמכרות שלה לקונצרטה במינון בינוני גרמה לכך שייפתח לה תיק פלילי, מה שהרס את הסיכוי שלה להתקבל ליחידת מודיעין מובחרת. אה, ואל תדברו איתה בכלל על תעודת בגרות נורמלית. בתקווה לעבור בהמשך התואר לטכניון, רוני התחילה ללמוד בירוק-עד, שם היא מצאה את קבוצת הלימוד המאולתרת שנהיו לחבריה בלב ובנפש. בסוף העונה הראשונה היא תודה שהיא דלוקה על רפי.

"קומיוניטי", שירה נאור, אליסון ברי (צילום: טל עבודי; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", שירה נאור, אליסון ברי | צילום: טל עבודי; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

דב'לה גליקמן הוא פנחס בר-און (פירס הות'ורן)

בן לאצולה חיפאית, מיליונר ונהנתן לא קטן שרצה להתחיל תואר בגיל 70 בשביל ההשכלה, אבל אחרי שתי הרצאות באוניברסיטת חיפה הוא הבין שהעולם האקדמי משעמם אותו והוא בעיקר מעוניין להיות ליד אנשים צעירים, בלי כאב הראש של פרופסורים דברניים מסביבו. עדיין קורא למזרחים "פרענקים" ולנשים צעירות "מיידלע". טוען שניהל רומן עם ירדנה ארזי אחרי שיא תהילתה בשוקולד-מנטה-מסטיק שלה, אבל בהופעת האורח שלה בפרק המחזמר המיוחד לכבוד יום הסטודנט היא מבהירה שזה שקר.

"קומיוניטי", דבל'ה גליקמן, צ'ווי צ'ייס (צילום: ורד אדיר, מתוך "המנצח", באדיבות yes; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", דבל'ה גליקמן, צ'ווי צ'ייס | צילום: ורד אדיר, מתוך "המנצח", באדיבות yes; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

מרגלית צנעני היא שרה בן עטר (שירלי בנט)

אם חד-הורית מקריית-חיים, שומרת כשרות אבל לא שבת, סילקה את בעלה מהבית כשהודה שהוא בוגד בה ונרשמה למכללה כדי ללמוד מנהל עסקים ולפתוח עסק משלה. מתרגזת מההערות הגזעניות והסקסיסטיות של פנחס מחד ומהצדקנות השמאלנית-לבנה של בר מאידך. כל יום חמישי מביאה לקבוצת הלימוד שלה קובנה מעשה ידיה להתפאר.

"קומיוניטי", מרגלית צנעני, שירלי בנט (צילום: שידורי קשת; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television; מתוך "שחקן זר")
"קומיוניטי", מרגלית צנעני, שירלי בנט | צילום: שידורי קשת; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television; מתוך "שחקן זר"

טל פרידמן הוא בנימין צינרמן (בן צ'אנג)

בעל תסביך עליונות ונטייה להתפרצויות זעם. מתחיל את הסדרה כמרצה בקורס "בוטיניקה א'" ובהמשך מתגלה שהוא הונה את האוניברסיטה, הוא לא מבין כלום בתורת הצמחים ולמעשה באיזשהו שלב החל ללמד את הכיתה שלו מונחי מפתח מ"הארי פוטר". כשמגלים שתעודת ההוראה שלו מזויפת הוא מסולק מסגל ההוראה של ירוק-עד, עובר לגור בתעלות המיזוג בבניין המנהלה (אף אחד לא מוצא אותו כי אף אחד בירוק-עד לא הדליק מזגן מעודו) ובסופו של דבר מצטרף לקבוצת הלימוד כסטודנט מן המניין.

"קומיוניטי", טל פרידמן, קן ג'ונג (צילום: mako)
"קומיוניטי", טל פרידמן, קן ג'ונג | צילום: mako

ליאון שניידרובסקי הוא הדיקן קורן פרטום (דיקן קרייג פלטון)

דיקן מכללת ירוק-עד מקפיד להיות פוליטיקלי קורקט ככל האפשר אבל בדרך כלל נופל במלכודות שהוא במוצהר ניסה להימנע מהן. לא מצהיר על נטייתו המינית אבל דלוק על רפי ובאיזשהו שלב עובר לגור לידו. משקיע יותר זמן בתלבושות ססגוניות ומשחקי מילים על תפקידו כדיקן המכללה יותר מאשר בתפקידו הפדגוגי האמיתי. זכורה במיוחד הפעם שבא לספרייה לבוש כמו אורנה דץ באירוויזיון 91' וזימר "דיקן נולדתי, כאן נולדו לי ילדי".

"קומיוניטי", לאון שניידרובסקי, ג'ים ראש (צילום: יונתן בלום; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television)
"קומיוניטי", לאון שניידרובסקי, ג'ים ראש | צילום: יונתן בלום; מתוך "קומיוניטי", Sony Pictures Television

הצילומים בתמונה הראשית: קשת 12; Sony Pictures Television