שנתיים בדיוק חלפו מאז ירידת העונה השנייה של "יורשים" ("Succession"), ומה לא השתנה מאז: מגפות התפרצו, חיסונים הומצאו, ממשלות התחלפו ולהיטים טלוויזיוניים חדשים נולדו - אך דבר אחד נשאר, והוא נעימת הפסנתר שמתנגנת ללא הפסקה בראשם של צופי הסדרה שהתקשו להמשיך הלאה. אבל אנחנו רק בני אדם, ובשנתיים נטולות "יורשים" צרכנו עוד עשרות סדרות אחרות, כאלה שתפסו את מקומן בזיכרון שלנו. אז רגע לפני העונה השלישית (שתשודר החל מיום שני ב-yes, HOT וסלקום tv), ריכזנו עבורכם ועבורנו את כל מה שצריך לזכור על מי שהוגדרה על ידי רבים - ובצדק - כסדרה הכי טובה כרגע על המסך. וכדי להפוך את המדריך הזה לנוח עוד יותר, הרכבנו אותו לפי הדמויות הבולטות בסדרה (שממוקמות בסדר אקראי בלבד. לא לריב בבקשה).

קנדל רוי

כבר בזמן אמת היה קשה לעקוב אחר פרשת ההטרדות המיניות בקו ספינות הנופש של תאגיד "ווייסטאר רויקו", ולמרבה המזל יש רק דבר אחד שצריך לזכור בקשר אליה: עם ההגעה לסוף העונה השנייה, מישהו מבני משפחת רוי (או ממקורביה) היה צריך להיות השעיר לעזאזל, לקחת על עצמו את האחריות, וללכת הביתה. בפרק הסיום, שהציג את כל הנוגעים בדבר במהלך שיט נטול תענוגות על יאכטה משלהם, כמעט כל שם נזרק לאוויר - ולבסוף הרולטה נעצרה על קנדל (ג'רמי סטרונג), שנבחר לתפקיד שאיש לא רצה בו. 

בנו השני והנוירוטי של לוגאן רוי, אחד משני סמנכ"לי התפעול של "ווייסטאר רויקו" (ומי שעדיין נאבק בהתמכרות), מסכים להתנדב למשימה בעיקר מתוך ייסורי מצפון על מותו של המלצר אנדרו דודס (שנהרג בתאונת דרכים מוסווית היטב, כשידיו של קנדל על ההגה). במהלך השיחה ביניהם, האבא והמנכ"ל לוגאן מסביר לקנדל ששני הסיפורים לא קשורים, כי "אף אדם חשוב" לא נהרג באותה תאונת דרכים, ומציין שמעולם לא ראה אותו כ"קילר" שמסוגל לנהל את החברה ביום מן הימים. אחרי שקנדל מודיע למשפחה על החלטתו הוא מתייצב בפני התקשורת, ובטוויסט שחותם את העונה השנייה - מחליט לחזור בו מהחלטתו, ומפיל את כל הפרשה על אביו. בשידור חי, לא פחות. 

ג'רמי סטרונג, "יורשים" (צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור)
ג'רמי סטרונג, בתור קנדל רוי, בעונה החדשה של "יורשים" | צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור

לוגאן רוי

מהצד השני של עימות האב והבן - שמן הסתם יהיה המרכיב העיקרי בעונה החדשה - נמצא לוגאן (בריאן קוקס). ובעוד שהטלת הפצצה של קנדל הצליחה להפתיע את כל הצופים, דווקא המסתבך העיקרי ממנה נצפה בעודו מגניב חיוך קטן. אולי הוא יודע משהו שאנחנו לא, ואולי הוא פשוט התרגש לגלות שהבן בו הוא מעולם לא האמין גדל להיות ממזר ותחמן, כזה שעשוי מהחומרים מהם מרכיבים מנכ"ל. חוץ מזה, שווה לציין שבשלב מסוים גם לוגאן בעצמו הציע להתנדב ולעזוב, אם כי האיש לא עצר את הרהורי הפרישה מאז מהרגע הראשון שלנו איתו.

שיב רוי

הנציגה הנשית הבולטת של "יורשים", ומי שלא מסוגלת להגיד "לא" לסוודר גולף נאה, סיימה את העונה השנייה כשהקשר היחיד שלה ל"ווייסטאר רויקו" הוא היותה בעלת מניות. ולמרות שהצופים (ואולי גם לוגאן) היו שמחים לראות את שיב (שרה סנוק) משתלטת על החברה, עיקר המגע שלה איתה מגיע דווקא באמצעות בעלה, טום. רק שהנישואים של השניים רחוקים מלהיות בשיאם, ואחרי שאת עיקר הפינאלה הם מבלים בחיפושים אחר פרטנר לשלישייה, טום מחליט לשבור את הכלים ומודיע לשיב שהוא לא מרוצה מהמצב הנוכחי, או מהיחס המשפיל שלה כלפיו.

שרה סנוק, "יורשים" (צילום: David M. Russell/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור)
שרה סנוק, בתור שיב רוי, בעונה החדשה של "יורשים" | צילום: David M. Russell/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור

רומן רוי

בזמן הקצר שבין ההודעה על עזיבת קנדל לבין היציאה למלחמת כל בכל, רומן (קיראן קאלקין) קיבל את התואר שחשק בו: סמנכ"ל התפעול היחיד של "ווייסטאר רויקו", לא בשיתוף עם אף אחד. על פניו, זה רק מתבקש שאת העונה השלישית הוא יפתח בצד של לוגאן - אבל "יורשים" כבר הוכיחה שהיא יודעת איך להפתיע את הצופים שלה. בכל מקרה, נדמה שיותר משענייניו העסקיים של רומן מעניינים מישהו, דווקא יחסיו המיניים-רומנטיים-מטרידים עם ג'רי, לשעבר המנטורית המבוגרת שלו, הם אלה שיעסיקו אותנו בזמן הקרוב.

קיראן קולקין, "יורשים" (צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור)
קיראן קולקין, בתור רומן רוי, בעונה החדשה של "יורשים" | צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור

טום וומבסגאנס וגרג הירש

הקריוס והבקטוס של "יורשים", שהם גם הכבשים השחורות של משפחת רוי, ממשיכים לתחזק קשר סימביוזי ונצלני - אבל בקרוב מאוד יצטרכו לגדל עמוד שדרה, לפחות אם יש להם רצון לשרוד. בן הדוד גרג (ניקולס בראון), למשל, מצא את עצמו מלווה את קנדל במהלך אותה מסיבת עיתונאים דרמטית, וכנראה יהיה הראשון שיתבקש לבחור באיזה מהמחנות הוא תומך. במקביל, טום (מת'יו מקפיידן) יצטרך לפתור את ענייניו עם שיב (שבעצמה נידבה אותו להיות השעיר לעזאזל המשפחתי, ואז התחרטה) ולנסות להתנהל במרחב עם אפס טעויות. על סמך ההיכרות עם השניים האלה, אפשר להיות בטוחים שהם יקבלו החלטה שרירותית לחלוטין ונטולת כל הסבר.

הדמויות המשניות

קונור (אלן ראק), בנו של לוגאן מנישואים קודמים, ממשיך להתרכז בעיקר בעצמו - ובהשלכות הכלכליות של המחזה הכושל של בת זוגו. למזלם של אזרחי ארה"ב, התנאי של לוגאן לתמיכה הכלכלית בבנו היא שקונור יסיר את המועמדות שלו לנשיאות; ג'רי (ג'יי סמית'-קמרון), מנהיגת המעגל הפנימי של לוגאן, צריכה להבין איך תבנה מחדש את מעמדה אחרי שקונור וקנדל נידבו אותה להיות זו שתעזוב, וגם מה לעזאזל קורה איתה ועם רומן; ומרשה (היאם עבאס), אשתו השנייה של לוגאן, פשוט חייבת לחזור - כי זמן המסך שלה התמעט משמעותית בעונה השנייה וזה ממש לא טוב.

אלן ראק, "יורשים" (צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור)
אלן ראק, בתור קונור רוי, בעונה החדשה של "יורשים" | צילום: Macall Polay/HBO באדיבות yes ,HOT וסלקום tv, יחסי ציבור

ומה מחכה בעונה הבאה?

ה"מה" די ברור: השלכות הצעד של קנדל, ופיצול התאגיד - והמשפחה - לשני מחנות עוינים. אבל שימו לב ל"מי", במובן של "מי מצטרף לעונה הזאת, כאילו הקאסט לא היה מספיק מכובד גם ככה": אדריאן ברודי ("הפסנתרן") יגלם אקטיביסט ומשקיע בשם ג'וש ארונסון, שיחריף את הקרע בין האחים למשפחת רוי; אלכסנדר סקארסגארד ("שקרים קטנים גדולים") יצטרף בתור לוקאס מטסון, מנכ"ל חברת הייטק שצפוי למצוא את עצמו על הכוונת של "ווייסטאר רויקו"; סאנה לאת'ן ("פגע וברח") היא עורכת הדין המנוסה ליסה ארתור, הופ דייוויס ("בטיפול") היא סנדי פורנס, בתו של איל התקשורת המתחרה (בעל אותו השם, רק באיות שונה), והרשימה עוד ממשיכה. נשמע מורכב? יופי, כי על סמך נסיון העבר - זה רק הולך להסתבך.