השף יונתן רושפלד עזב את התכנית "מאסטר שף" בסוף העונה שעברה, ובאחרונה דווח כי לא ימלא את תפקיד השופט בראליטי הבישול החדש "My Kitchen Rules". אך למרות שעבר זמן מה מאז שהופיע על המסך, הבוקר פורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות" עדויות לפיהן רושפלד "התנהל כאדם מטיל אימה. אדם שהופך את סביבת העבודה לצידו לבלתי נסבלת עם הערות מיניות, התבטאויות גסות ושימוש בשפה בוטה שלעיתים מלווה בקללות".

בסוף השבוע יפורסם במוסף "7 לילות" התחקיר המלא, שלפי הידיעה יחשוף עדויות על התנהלות בעייתית בסט הצילומים של "מאסטר שף" ובמסעדות בהן עבד. בין המקרים המתוארים כוללים הפלת צלחות סרוויס על הרצפה והטחת עלבונות בגוון סקסיסטי כלפי עמיתתו מיכל אנסקי.

לפי "ידיעות אחרונות", גורם בהפקת התכנית סיפר כי "המטרה העיקרית שלו הייתה מיכל אנסקי, שהוא ממש בז לה... היא סבלה ממנו במיוחד. 'את לא מבינה כלום' או 'מי את בכלל' היו שני משפטים כמעט בסיסיים בשיח איתה". מתמודד לשעבר בתכנית סיפר גם הוא ל"ידיעות אחרונות" על המתח בין רושפלד ואנסקי: "באחד השלבים החשובים בעונה היה ריב בין השופטים על מי יעלה. שמענו צרחות וכולנו השתתקנו. שמעתי את רושפלד צורח כמו משוגע וקורא לאנסקי 'חתיכת זונה'. היא יצאה בוכה מהחדר ליד כולנו".

מיכל אנסקי - מאסטר שף (יח``צ: עדי אורני,  יחסי ציבור )
"לא היססה להתעמת עם רושפלד". מיכל אנסקי | יח``צ: עדי אורני, יחסי ציבור

סגנונו הבוטה של רושפלד היה מוכר לצופי התכנית ובא לידי ביטוי פעמים רבות בתכנית, אך ההתנהלות שמתורת בכתבה חורגת מתפקידו המוכר והמקובל של "השופט הרע". בראיון שנערך לפני חודשים ספורים במוסף "7 לילות", עמיתו של רושפלד לתכנית, השף אייל שני, התייחס גם הוא להתנהלותו של רושפלד על הסט: "היו לו התקפות זעם. זאת הסיבה שכן היה נכון לעשות את זה, כלומר להיפרד... פשוט פתאום מתעצבן על מנה ורואה דם בעיניים. הופעת זעם". בנוגע ליחס של רושפלד כלפי אנסקי אמר שני: "הוא היה לפעמים תוקף אותה באכזריות שאין לה גבול".

מהתיאורים שפורסמו ב"ידיעות אחרונות", ניתן אולי להאמין כי אנסקי הייתה קורבן פאסיבי של ההתעמרות של עמיתה, אך מקורבים לאנסקי מספרים כי בשונה ממה שתואר בכתבות, אנסקי לא היססה להתעמת עם רושפלד. "זה לצייר תמונה מעוותת", הם מספרים, "מיכל לא הייתה פגיעה וחלשה כמו שמציגים אותה, היא העמידה אותו במקום שצריך. בכל פעם שהוא תקף אותה, היא ענתה לו. גם בראיון עם אייל שני, היה נוח להציג את מיכל כאישה חלשה שסופגת הכל בשקט וזאת פשוט לא המציאות. מיכל אף פעם לא שתקה לרושפלד. גם כשהם מספרים שם שמתמודד בתכנית ראה אותה בוכה אחרי ריב איתו, זה לא דבר שקרה". עוד הם מוסיפים כי התיאורים האלו מחזקים את מצג השווא לפיו אנסקי היא קורבן חסר כוח בסיטואציה.

_OBJ

בכתבה מתוארים מקרים בהם רושפלד הסתובב בתחתונים מול עובדי ההפקה, ומעצבת האופנה פנינה טורנה, שהשתתפה בעונת ה-VIP של התכנית סיפרה: "כל בוקר בצילומים הוא דיבר על איבר המין שלו... ההתבטאות שלו הייתה בוטה ומינית בפני כולם. הוא אדם שהתחיל את הבוקר בלהצהיר שהוא אלוהים ולדבר על כמה המיניות שלו שופעת. אני התלוננתי. קמתי והלכתי. ההפקה הפסיקה את הצילומים ולא הסכימה להמשיך עד שאחזור".

רושפלד כאמור עזב את תפקידו בתכנית בסוף העונה שעברה, לפי "ידיעות אחרונות", הוא פוטר מהתכנית לאחר שבהפקת התכנית "סבלו קשות בכל עונה עד שנאלצו להיפרד ממנו". בכיר בתעשייה שהתראיין לכתבה אמר כי "שום יתרון לא הצדיק את תחושת הפחד שהוא עורר בצילומים. בסופו של דבר הבינו בקשת שהוא מייצר יותר בעיות מתועלת. הם נפרדו ממנו בדיוק בזמן".

נציגיו של רושפלד סרבו למסור תגובה.

mako תרבות בפייסבוק