העבודה ככתב תרבות של mako מביאה איתה לא מעט צ'ופרים - מהקרנות עיתונאים ועד ההזדמנות לדבר עם גיבורי ילדות כמו סוזן סרנדון ודוסון מ"דוסון קריק". אבל דבר לא הכין אותי להזדמנות הנדירה שנחתה בתיבת המייל שלי: הצעה לראיין את כוכבת העונה האחרונה של התכנית האהובה עליי, "הרווקה" האמריקאית, רייצ'ל לינדסי. אך למרבה הצער, כגודל ההתרגשות שאחזה בי כשהתחננתי בפני העורכות שלי לקחת את הראיון - גודל הבושות שעשיתי לעצמי באותה שיחת הטלפון.

למרות שקהל המעריצים של התכנית בארץ אינו גדול (או לפחות מודה בכך), אנחנו מעריצים מסורים, והאישה איתה אני זוכה לדבר היא הדובדבן על הקצפת. לא צריך להכיר את כל הדמויות והתהפוכות שקרו במהלך העונה (שכבר שודרה בארץ וזמינה במלואה לצפייה ב-yes VOD) כדי להבין את מקור הפיצוץ ביני לבין מושא הערצתי, אבל כן עליי להסביר מי הם שני הגברים עליהם נסבה שיחתנו (אזהרת ספוילר למי שעוד מתכנן להשלים): בריאן ופיטר, שהגיעו למקום הראשון והשני, בהתאמה.

A post shared by Bryan Abasolo (@thebryanabasolo) on

בריאן היה גוש בוהק של סליז ממיאמי, שכבש את ליבה של רייצ'ל בזכות חלקלקותו הדון ז'ואנית ולחישותיו המפתות. הוא עשה רושם של בחור מזויף (ואף מילה על הבוטוקס), אבל הבעיה העיקרית שלו הייתה הנשיקות המגעילות שלו: בריאן לא ניגש בעדינות לנשיקה. הוא תופס את הפרצוף שלך בשתי ידיים ומזנק קדימה עם לשון שלופה, כמו כלב ים בהתקפת זעם. למרות שאני התחלחלתי רק מצפייה בבית, רייצ'ל כנראה אהבה את הסגנון שלו, ובסוף העונה הוא הוכתר כבחיר ליבה.

אבל לפני שרייצ'ל בחרה בבריאן, המתחרה שהגיע מולו לקו הסיום, פיטר, בעצם בחר בעצמו לפרוש מהמירוץ. פיטר היה נסיך דיסני די משעמם, עם שיער כסוף ומראה חלומי - אבל בלי טיפת כריזמה או חוש הומור. הוא בילה את רוב העונה בהתלבטות שקטה האם כל הסיפור מתאים לו, ובפרק האחרון נערכה שיחה קשה ולא ברורה בינו לבין רייצ'ל, בה היא ניסתה להבין אם הוא מתכוון להציע לה נישואים בסוף התכנית או לא. פיטר המשיך להתבחבש עם עצמו עד שרייצ'ל חתכה את העניין, נפרדה ממנו לשלום והמשיכה הלאה עם בריאן.

A post shared by Peter J Kraus (@peterkrauswi) on

ההתנהגות של פיטר עוררה חשד חזק שהיה לו אינטרס נסתר. גדודי המעריצות שלו, שניסו ללא הצלחה לגרום לבחירתו כרווק בעונה הבאה של "הרווק", רק אישרו את מה שהבנו לבד: פיטר לא רצה את רייצ'ל, הוא רצה להיות במקום שלה. קשה לתאר את הבוז שחשתי כלפי פיטר, שהעז לנצל את הרווקה האהובה שלנו, ולשחק בליבה העדין רק כדי להפוך לכוכב הריאליטי הגברי המקביל.

אז כשקיבלתי את ההזדמנות לדבר עם רייצ'ל, דף השאלות שלי התמלא כמעט כולו בנושא אחד ויחיד: חוצפתו האינסופית של פיטר. אבל כמו שגיליתי על בשרי, לרייצ'ל קצת נמאס לדון בפרשה בת יותר מחצי שנה, ולא הכינה את עצמה למעריץ הנלהב שהתנפל עליה בשאלות פולשניות.

כיאה לכתב מקצועי, פתחתי את השיחה בהשתפכות מגומגמת: "היי! איזה כיף לדבר איתך, אני מעריץ ענקי, את הרווקה הכי טובה אי פעם (למרות שראיתי רק שתי עונות מתוך 14), צפיתי בכל הדברים (מה זה אומר?). אנחנו מעריצים גדולים שלך, כל החברים שלנו (אין לי חברים שרואים את התכנית), את הכי טובה, באמת". אחרי הפתיחה הסטוקרית, חתכתי ישר ללב העניין: "אנחנו חייבים לדבר על פיטר! אני לא אוהב אותו. אני חושב שהוא די משעמם, אין לו חוש הומור, הוא לא מצחיק, לא כיפי. אני מאוד אנטי פיטר", בעוד רייצ'ל צוחקת מהצד השני של הקו. הבנתי שאני צריך גם לשאול שאלה, וכמו אחרונת הגרופיות, העליתי את התיאוריה הפשטנית שפיתחתי בבית: "אחרי כל מה שקרה בפינאלה ובפרידה שלכם, את חושבת שפיטר היה כן או שאת חושבת שהוא בעצם רצה להיות 'הרווק', לנצל את התכנית?".

שתיקה השתררה בצד השני של הקו, בעוד רייצ'ל מנסה להבין אם הכתב ששלחו לה הוא בן 12, לפני שענתה לשאלה הטיפשית בצורה מנומקת: "זה לא הסתדר בינינו, אבל אני כן מרגישה שהוא היה שם בשבילי. אני לא חושבת שהוא ניסה להפוך להיות 'הרווק', אני חושבת שהוא לא היה יכול להתחייב וזאת הייתה הבעיה שלו". אני כמובן סירבתי לשחרר מהתיאוריה האהובה עליי, וניסיתי שוב להוציא ממנה טינופים על פיטר: "וכל מה שהוא אמר בפרידה, את הרגשת שהוא היה כן?". רייצ'ל, שהרגע ענתה בדיוק על השאלה הזאת, שאלה בטון מבולבל: "האם אני חושבת שהוא היה כן?". אני כמובן לא היססתי: "כן, כשהוא בכה, את הרגשת ככה?".

למרות השאלה חסרת הפואנטה, רייצ'ל אספה את עצמה ומצאה שוב דרך להגיד משהו מעמיק: "אני... אני מרגישה שהוא היה מבולבל, ואני מרגישה שהוא היה שקוע בכך שזה נגמר, יותר מאשר במערכת היחסים שהייתה לנו ביחד. כי אם הוא באמת רצה אותי בצורה הזאת, אז הוא היה מנסה להשיג אותי בצורה הזאת, והוא לא עשה את זה".

התלהבתי מכך שהפגינה מעט מורת רוח מפיטר, ועברתי מיד לשיחת הפרידה המוזרה, בה הוא הבהיר כי הוא לא מתכוון להציע נישואים: "לא ממש ראינו הרבה מליל הפרידה שלכם. יש משהו שלא ראינו בתכנית שאולי יבהיר את הבלבול שאנחנו הצופים הרגשנו?". מטון הדיבור ניתן היה להרגיש שהיא מתחילה להתרגז מרצף השאלות על פיטר, אך שמרה על חביבותה המפורסמת, ואפילו חשפה פרט מפתיע: "ידעתי באותו לילה, כשבאתי להיפרד ממנו, שאני שולחת אותו הביתה, וידעתי שזה הולך להיות קשה... זה היה מאוד מבלבל, הוא כל הזמן מתחנן בפני שאשאר, ואני כל הזמן אומרת לו לא".

אז בניגוד למה שחשבנו כולנו - רייצ'ל הייתה זו שהחליטה מבעוד מועד להיפרד מפיטר, ולא ההיפך? בלי לשים לב שעבר יותר מחצי מהריאיון בדיון על פיטר, זינקתי בהתלהבות על התגלית המרעישה: "אז את אומרת עכשיו שלא משנה מה היה קורה בשיחה הזאת, היית מסיימת את זה באותו ערב? זה מה שאת אומרת?".

בשלב זה המפיקה האמריקאית הבינה שצריך לעצור את הפארסה והתערבה: "איתמר, אתה חושב שנוכל להתמקד בבריאן ורייצ'ל?". שיט, לא הכנתי אף שאלה על בריאן, למי אכפת מבריאן? בהיתי בהיסטריה בדף השאלות המקושקש שלפני, שאלה אחת ויחידה על בריאן, וגם היא כמובן על זה שהוא מנשק מגעיל.

A post shared by Bryan Abasolo (@thebryanabasolo) on

התחלתי לגמגם: "על בריאן... כן, היו לי שאלות על דין (מתחרה אחר בתכנית), היו לי שאלות על בריאן (שקר). אנחנו יכולים לדבר על דין?". רייצ'ל התערבה בשיחה, ושיחקה את עצמה כאילו לא שמעה אותי נכון: "האם אנחנו יכולים לדבר על בריאן? בוודאי!", והמפיקה הוסיפה הבהרה: "כן, בוא נדבר על בריאן, אתה יכול לשאול שאלה אחת על דין, אבל אני חושבת שאנחנו צריכים להתמקד במערכת היחסים הנפלאה שיצאה מהתכנית".

מתוך הבנה שהיא עלולה לנתק לי את השיחה בפנים, עצרתי את עצמי בכוח ("לא לשאול אם הוא מנשק מגעיל, לא לשאול אם הוא מנשק מגעיל") ומצאתי שאלה גנרית להתחיל איתה: "אז.. אז איך את? לא דיברנו... איך העניינים עם בריאן?".

A post shared by Bryan Abasolo (@thebryanabasolo) on

בזמן שרייצ'ל ענתה לשאלה המשמימה, ניסיתי לחשוב על שאלות חלופית ללא הצלחה, עד שבסוף נשברתי והלכתי על הנושא הרגיש: "יש לי שאלה, אני מקווה שהיא לא יותר מדי פולשנית... נוצר דיון ציבורי בנוגע לנשיקות של בריאן (תגובה ציבורית? באמת? היה כינוס באו"ם בנוגע לנשיקות שלו?) הקהל והאנשים בטוויטר אמרו שהוא מנשק אגרסיבי, עם הרבה לשון (אלוהים, למה אמרת לשון?!), מה את חושבת על הנשיקות של בריאן?".

רייצ'ל צחקה במבוכה, והשתררה שתיקה ארוכה לפני שענתה בקלאס אופייני: "כנראה שגם אני מנשקת אגרסיבית, כי אני ממש אוהבת את הדרך שבה בריאן מנשק. אתה יודע, הוא נכנס פנימה, וכך גם אני, וראית שהתנשקנו ככה לאורך כל העונה. אז, כנראה שגם אני מנשקת אגרסיבית, כי אני אוהבת את זה".

מכיוון שלא היה לי מה לשאול, המשכתי באותו קו: "ועל העובדה שכל הציבור מנתח את הדברים הכי אינטימיים בינך לבין בן זוגך, איך קיבלת את זה? לדוגמה, לקרוא על זה שכולם מדברים על איך בריאן מנשק אותך". היא לא האמינה שאני ממשיך לשאול על הנשיקות: "על הדרך בה אנחנו מתנשקים?". ניסיתי לתקן: "לא.. אני מתכוון דברים בסגנון הזה... פרטים אינטימיים".

רייצ'ל התעשתה וענתה בצורה שהבהירה למה השאלות על פיטר גרמו למתיחות, כשרוב הצופים חשבו שהייתה צריכה להעדיף אותו על פני בריאן: "לפעמים זה באמת קשה שאנשים מדברים על מערכת היחסים שלך בצורה שלילית, הייתה תגובת נגד כי אנשים חשבו וקיוו שזה יהיה פיטר. אז זה היה ממש קשה אחרי הפינאלה לראות כל כך הרבה התנגדות".

שמח על כך שיש לי דרך לרדת משאלת הנשיקות, עניתי בהפתעה מעושה: "את מרגישה שיש שליליות כלפי הבחירה שלך?". כלומר, אני שונא את בריאן ולא רציתי לדבר עליו, אבל עכשיו אני צריך להתחנף, אז הוספתי: "אני באופן אישי הייתי בצד של בריאן (שקר), אמרתי את זה מההתחלה, הייתי בעד הבחירה שלך". ניתן היה לשמוע את החיוך של רייצ'ל מהצד השני של הקו, וכמי שחדותה העוקצנית מפורסמת לא פחות מנחמדותה, היא ענתה: "ובכן, תודה שתמכת בבחירה שלי, גם אני אוהבת אותה".

TVbee בפייסבוק