נראה שלגורי אלפי אין ממש בעיה לכבוש את האורחים שלו, כשאפילו קונאן אובריאן כבר הספיק ליפול בקסמיו בביקורו האחרון בארץ לפני מספר חודשים. אך ג'ים ג'פריס לקח את זה צעד אחד קדימה כשבתכנית האחרונה של "היום בלילה" הקומיקאי האוסטרלי לא החזיק את עצמו - ונישק את אלפי המופתע (רגע אחרי שכינה את תכניתו "הגרסה הכי מטורפת של טלוויזיה שמעולם השתתפתי בה, המערב הפרוע של תכניות הטלוויזיה").

הסטנדאפיסט, שמנחה תכנית לילה בארה"ב ולא מעט ספיישלים שלו מככבים בענקית הסטרימינג נטפליקס, יופיע הערב (ג') בהיכל מנורה מבטחים בתל אביב. לרגל המאורע, ג'פריס הגיע להתארח בלייט-נייט של אלפי, שם הוא סיפר כי הופתע לגלות כמה דברים על אזרחי ישראל: "בדיוק עשיתי כתבה לתכנית הטלוויזיה שלי בה דיברתי עם מוסלמי רבי ונוצרי, ומסתבר שכולכם נורא אוהבים את טראמפ. אתם חושבים שטראמפ משחק אותה", הוא אמר והסביר את זה בעובדה שאנחנו לא חיים איתו באותה מדינה ושומעים אותו קורא למדינות נחלשות "שיט הולס". 

גורי אלפי חולק נשיקה עם ג'ים ג'פריס מתוך "היום בלי (צילום: קשת 12, יחסי ציבור)
גם זה קרה | צילום: קשת 12, יחסי ציבור

כשהוא נשאל האם בעיניו אופרה ווינפרי היא התקווה של ארה"ב, בעקבות נאומה בטקס "גלובוס הזהב", הוא ענה: "אנחנו לא צריכים עוד כוכב ריאליטי שיהפוך לנשיא. אני לא רוצה את אופרה, אבל אני לא רוצה גם את דונלד טראמפ. מה דעתכם שהדבר הבא שנעשה באמריקה יהיה להביא מישהו שאשכרה עבד בפוליטיקה? ניקח מישהו שעבד קשה כדי להפוך לראש עיר, סנטור או מושל שלבסוף הופך לנשיא? אני מעדיף אותה על פני טראמפ, אבל החשש שלי לגבי אופרה הוא שהמהות שלה היא אהבה והיא תמיד אומרת שתמיד נדאג אחד לשני - ואני מסכים עם זה מכל הלב, אבל אני לא רוצה שהאדם הזה יהיה אחראי על נשק גרעיני. אתה צריך מישהו יותר קשוח ממך. זו הסיבה שאני רוצה את מרתה סטיוארט". 

ג'פריס, שזהו ביקורו השני בישראל לאחר שהופיע בארץ הקודש כבר ב-2016, התבדח על כך שבביקור הנוכחי מכר פחות כרטיסים אך מצא דרך להסביר את הביקוש הגבוה לחזרתו: "אני עושה כאן הופעה גדולה. מה שקורה הוא שאני יכול למכור המון כרטיסים, כי יש בערך עשרה קומיקאים בעולם שיכולים למכור כמות כזו של כרטיסים. פעם זה היה יותר, אבל אז לואי סי.קיי התחיל לאונן מול אנשים". 

גם ה-BDS ורוג'ר ווטרס לא התחמקו מהכוונת של הקומיקאי, שהתייחס לחרם שנעשה על ישראל: "כשאמרתי שאני הולך להופיע בישראל, אנשים אמרו שאני בטח שונא אנשים מפלסטין וכל זה, אז הרבה אנשים גינו אותי על זה שאני מופיע כאן. אישית, יש לי בעיה - זו לא הבעיה שלי, אבל אני מסתכל על זה ככה - אני מרגיש שלאנשים האלה שאני מסתכל עליהם עכשיו [בקהל] לא אכפת מכלום, אתה מבין? אני רק קומיקאי, אני מנסה לשמח אנשים".

ושלא תחשבו שהוא מגיע בלי אג'נדות, ג'פריס גם הציע פיתרון פשוט ליחסי ישראל-פלסטין: "אם כולנו נפסיק להיות מטומטמים, כולנו נהיה בסדר. יש משפט בתנ"ך 'ואהבת לרעת כמוך' - אם תעשה את זה אז לא תוכל להרוס כלום, פשוט תתייחס לאנשים יפה". וכנראה שכולנו יודעים שהוא גם צדק, כי הראיון הסתיימה בנשיקה מתוקה.

tvbee בפייסבוק