כולנו עושים החלטות שגויות. החכמים שבנינו מסוגלים להסתכל לטווח הרחוק ולהגיד: "אוקיי, ההחלטה הזאת תנשוך אותי בישבן בסופו של דבר" ולעצור את עצמם מלעשות אותה, בעוד שרובנו פשוט זורמים עם האינטואיציה המקולקלת שלנו ומתפלאים כשהכול קורס מסביבנו. השבוע ב"מטומטמת" (א'-ג', 22:15, HOT3), שירי אזוגי הוכיחה שממש כשם הסדרה - היא לא מהחכמים. רק המחשבה לחקות את ההחלטות שהיא עשתה במהלך הסדרה הזאת עלולה להביא אדם שפוי לסטור לעצמו בחוזקה, אך לא שירי. הו, לא. שירי אימצה לליבה את ההחלטות האלה, והשבוע הן התפוצצו כולן, אחת אחרי השנייה, כמו מופע זיקוקים מפואר ומבהיל.

הערת שוליים: נתנאלה יקירתנו נעדרה השבוע, ולכן אפשר רק להניח שהיא ממשיכה לנסות להפיל את כל הגברים ההומואים בתל אביב. נעדכן בהקדם.

בואו נתחיל עם ההחלטות הגרועות של מוריס ותמי: הרומן שלהם הפך ללוהט מדי ומשך את תשומת ליבו של אסף, שעדיין בטוח שמוריס הוא סתם אפוטרופוס גרוע. התלונה שהוא מגיש למשטרה מגיעה עד הצמרת (לא סתם קוראים למפקד גוזלי!) מה שהופך לסוג של קומדיית טעויות, שבסופה מוריס מפוטר בבושת פנים ממשטרת ישראל וקונה לעצמו בקבוק ערק במכולת השכונתית. זה כמו פילם נואר ישראלי ועצוב, רק שכל הקונספירציות לא אמיתיות והדבר הכי קרוב שיש לאישה סקסית עם שמלה אדומה הוא ניסו בחלוק הרחצה שלו. מי שמחליף את מוריס הוא דודי, שסוף סוף מצא ייעוד אחר בחיים חוץ מללכת אחרי תמי ולהתבכיין. 

מתוך מטומטמת פרקים 16-18
האם הרומן הזה באמת שווה לאבד הכל? תמי ומוריס | צילום: באדיבות HOT

לירוי בילה את השבוע בטנדר שלו והיה עסוק בעיקר בלחזור על המנטרה "כוס אמא שלך שירי" (ברצינות, הוא אמר את זה בערך חמש פעמים). אין ספק ששירי, שהיא סוג של בור טובעני, התחילה לגרור אותו פנימה, אבל בסופו של דבר, כשלירוי יישבר - האדם היחיד שיידפק יהיה ערן, כי שירי כבר טבעה לחלוטין. 

ואם כבר חזרנו לשירי, בואו ניגש הישר לעלילות השבוע שכללו כל טראומה אפשרית: לאחר שנמרוד חזר היא החליטה לא להסגיר את עצמה למשטרה (החלטה גרועה מס' 1) אלא ללכת לעמוס לבקש עזרה (החלטה גרועה מס' 2) ואז לספר לו שהיא שוטרת סמויה (החלטה גרועה מס' 3) ולשכנע אותו להפחיד את נמרוד ולהיפטר ממנו (החלטה גרועה מס' 4). אני יכול להמשיך, אבל הבנתם את הפואנטה - היא תאונת דרכים מהלכת, כמו הבלונדינית בסרט האימה שבמקום לברוח מהדלת רצה לקומה השנייה ומתחבאת בארון הבגדים. 

מתוך מטומטמת פרקים 16-18
קשה מדי לצפייה. עמוס ושירי | צילום: באדיבות HOT

לירוי חתם את העסקה סופית, כשבמהלך התפרצות פומבית הוא גורם לכך שזוהר מגלה ששירי "עובדת" עם "יחיאל" (אדם פיקטיבי, כידוע) - פרט שבמהרה מגיע לעמוס ומה שקורה לאחר מכן כבר קשה מדי לצפייה. הוא אונס את שירי ואז גם מכה אותה עד זוב דם, מנסה לשבור את רוחה לחלוטין על מנת להפוך אותה לעבד שלו. ולמה כל זה? מה המטרה הסופית שלו? לנקום בפרנסיסקו אחת ולתמיד, דרך אסף. אבל עבור שירי, אסף הוא הסיבה היחידה שהיא עוד מתפקדת. נראה כי בשלב הזה אפילו עמוס לא יצליח לשבור אותה, כי הוא לא מבין שלתת לשירי להתרוצץ חופשי זה כמו לתת לילד לשחק עם אש: זה יגמר בשריפה של משהו.

ולסיום: הפתעה! זוכרים את נופר? גם אני לא. נופר, אם מישהו תוהה, היא הנערה שעמוס סימם בתחילת העונה הראשונה ומנת היתר שהיא לקחה גרמה לכל השתלשלות העניינים הזאת. אז אחרי שתי עונות היא קמה ברגע הכי מתאים: האם היא זוכרת משהו? האם היא תציל את שירי? והאם נתנאלה תחזור לחיינו עם קו עלילה יותר מעניין? אפשר רק לקוות. 

מתוך מטומטמת פרקים 16-18
נופר?! | צילום: באדיבות HOT

תחזיות לשבוע הבא: מוריס הוא בעצם ההומלס השיכור ליד דיזינגוף סנטר וזה היה סיפור המקור שלו, שירי מצליחה להסתבך עם דאע"ש והחיזבאללה ושירותי הביטחון של הפיליפינים ונמרוד הופך לנבל מרושע מלא בצלקות מעקיצות דבורים והוא יקרה לעצמו "באז" ויהיה לו צחקוק מרושע.

mako תרבות בפייסבוק