בשבוע שעבר ב"מטומטמת": עלילת "יונה המתה" נסגרה והשאירה את נתנאלה ולירוי המעורערים להחליט להביא יחדיו לעולם ילדים, תמר ומוריס התחילו ברומן לוהט מתשוקה (עד כמה שרומן בין גבר מקריח לאישה נשואה יכול להיות לוהט), ושירי המשיכה ללהטט בעבודת היום שלה כסמויה משטרתית לבין עבודת הלילה שלה כסוחרת סמים, ולאט לאט התקרבה לביתו ולליבו של אסף.

השבוע, "מטומטמת" (א'-ג', 22:15, HOT3) הייתה בסימן רווח והפסד: הדברים שאנו עושים על מנת להשיג את המטרות שלנו, והדברים אותם נאבד בדרך. הוא גם עסק באובדן; רומנטי, כלכלי, פיזי ונפשי. כמו כן, מישהו דחף לטאה לתחת.

נתחיל הפעם בקו העלילה המשונה של לירוי ונתנאלה. הבוקר שאחרי טריפ הסמים הגיע ואיתו הפרק האהוב עליי בתוכנית הראליטי "אופס, עכשיו אתם זוג!". נתנאלה לקחה את הבטחת הילד מאוד רחוק וכנראה כבר התחילה לתכנן מה יגישו בקבלת פנים לחתונה שלהם, בזמן שלירוי המתפתל נאלץ לזרום עם החברה הכי טובה שלו, שפתאום חושבת שהיא בת הזוג שלו. לא ברור מה עובר לנתנאלה בראש, הבחור הזה כל כך הומו ש"מירוץ הדראג של רופול" היה מסרב לקבל אותו כי הוא נשית מדי. ברגע שנתנאלה מבינה שהחופה התבטלה היא מוצאת נחמה בזרועותיו של ניסו, ואז... שוכבת איתו? מה נסגר לעזאזל? משולש האהבה הזה הוא הדבר ההזוי ביותר בפרקי השבוע, והשבוע מישהו דחף לטאה לתחת. 

מטומטמת עונה 2 פרק 10-12
זאת לטאה במכנסיים שלך או שאתה סתם שמח לראות אותי? | צילום: באדיבות HOT

נעבור למוריס ותמר, הזוג היחיד בתוכנית הזאת שאני לא נגעל מהמחשבה עליהם (כי ניסו ולירוי לא יקרו בזמן הקרוב). מה שהתחיל כניצוץ עדין הפך ללהבה די לוהטת, ואולי בעצם זה הגיוני ששתי הדמויות השפויות האחרונות בסדרה ימצאו את עצמם יחדיו. ככל שתמר מתקרבת למוריס כך היא מתרחקת מדודי, שלא בדיוק עוזר לעצמו להישאר כאופציה רומנטית כשהוא שר בזיופים את "מכה אפורה". בסופו של דבר, תמר עשתה את הבחירה שלה ואמרה "בוא נהיה חברים" לדודי. בשלב הזה, יחידת המשטרה של מוריס מזכירה לי קצת את "ימים של אהבה". 

גם לפרנסיסקו הייתה מיני עלילה השבוע, והיא אפילו לא הייתה מורכבת רק מ"פרנסיסקו מסתובב כמו איש זקן, מכין סמים כל היום ומתלונן". הפעם הוא חטף מכות רצח מעמוס לאחר שהחומר שלו התחיל לצוץ בידיים של "יחיאל". כמובן ששניהם לא יודעים מי המאסטרמיינד מאחורי כל זה, אבל הם יכולים להירגע, כי המאסטרמיינד הזה הוא שירי והיא ידועה בכישרונה לפשל.

>> בפרק הקודם של "מטומטמת": בייבי בום

אז בואו באמת נדבר על שירי אזוגי, מנכ"לית חברת "כישלון בע"מ". השבוע היא נעה בין מספר קווי עלילה, כשהראשון שבהם הוא הפיכתה לסוחר הסמים המפוברק "יחיאל". את הסמים הגנובים ממחסן ההפתעות של פרנסיסקו היא הביאה לריבי, ויחדיו הן התחילו לשווק אותו לכל מיני תל אביביות היפסטריות עם דדי אישיוז (ככה לפחות הלקוחה שלהן נראתה, יכול להיות שזה סתם ניחוש). 

מטומטמת עונה 2 פרק 10-12
כן, לא נראה לנו שזה יגמר טוב | צילום: באדיבות HOT

גם לירוי, שלאחר ה"בגידה" מצד נתנאלה מצא את עצמו בדירתה של שירי, הצטרף לצוות. מטרתו? להשיג ראיות מפלילות על השוטר הארוניסט ערן על מנת ששירי תשיג עליו כוח ודרכו היא תחסל את המתחרים. זאת תוכנית מאוד ארוכה ומסוכנת, וכמובן שהיא מתפוצצת לכולם בפנים אבל בקרוב נגיע לזה כי יש פיל בחדר שצריך לדבר עליו: ערן גרם ללירוי להחדיר לעצמו לטאה לתחת. זאת לא מטאפורה. בת חן סבג היקרה, את מוכשרת ואני מת עלייך אבל תעברי בדיקה פסיכיאטרית דחוף. 

אבל בחזרה לתלם - התוכנית הזאת הלכה מושלם עד שערן פלט מול ויקטור את האמת על שירי, שעד עכשיו חשב באמת ובתמים שהיא טרנסקסואל עם דימיון לאורלנדו בלום. שירי מוצאת את עצמה מותקפת על ידו וגומרת בבית החולים, שם היא מגלה שהתינוק שלה הופל. אסף מוצא אותה ולוקח אותה בחזרה לביתו, שם הם ממשיכים לפלרטט באווירה שכולה מתח מיני אחד גדול. אסף, יקיר המדור, יקבל הפעם נקודת זכות על כך שהוא באמת מנסה לא לשכב עם ה"נערה בת 16" הזו, אם כי נראה עד מתי זה יחזיק. 

מטומטמת עונה 2 פרק 10-12
מכל רע יוצא טוב? | צילום: באדיבות HOT

תחזיות לשבוע הבא: אסף מנשק את שירי, מתחרט וחוזר חלילה; לירוי וניסו מבינים שאין באמת מיניות אחת והכל גם ככה פלואיד והלטאה בתחת של ערן עוברת מסע אפי בתוך מערכת העיכול שלו עד שהיא בורחת לחופשי. 

TVbee בפייסבוק