לא רק המעריצים זועמים על הפרק החמישי בעונת הסיום של משחקי הכס, אלא גם השחקנים. מנקודה זו הכתבה מכילה ספוילרים, אל תגידו שלא אמרנו.

בפרק החמישי בעונה השמינית של משחקי הגיבורים מגיעים לעימות חזיתי עם גורלם בקרב על מעלה מלך. הפעם לא כולם חזרו מזה בשלום. לנה הידי, שמשחקת את סרסיי לאניסטר, לא הייתה בדיוק מרוצה מהדרך בה הדמות שלה נפרדה מהעולם. "רציתי שיהיה לה חלק יותר גדול בפרק, או שהיא תילחם עם מישהו", סיפרה הידי למגזין Entertainment Weekly. לאחר שדיברה על הפרק עם ניקולאי קוסטר ולדאו, שמשחק את ג'יימי לאניסטר, אחיה/אהובה בסדרה, היא התרגלה לרעיון. "ככל שדיברנו על זה יותר זה נשמע כמו הסוף המושלם. הם הגיעו אל העולם יחדיו ועכשיו הם עוזבים אותו ביחד", היא מסתייגת.

הידי נפרדה מהדמות שליוותה אותה שנים גם בחשבון האינסטגרם שלה. "הנה היא הולכת. היה כיף, ומשוגע. אני אהבתי אותה ואסירת תודה על ההזדמנות".

View this post on Instagram

There she goes. It’s been fun, and bonkers . I loved her. I am grateful for the opportunity. Massively thankful for your encouraging and supportive love along the way. And now her watch is ended (I know she’d never make it, Nights watch wouldn’t have her .. but still..)

A post shared by Lena Headey (@iamlenaheadey) on

קולנת' היל, השחקן שמאחורי לורד ואריז, נשאל בראיון לאותו המגזין מה חשב כאשר קיבל את התסריט וגילה שלורד ואריז עומד למות. "היו לי רגשות מעורבים. חלק ממני לא רצה שזה יסתיים, חלק ממני אמר 'הו, זה ממש טוב' וחלק אחר אמר 'זה גרוע'. לקחתי את הגורל של ואריז בצורה מאוד אישית, הרגשתי שזה משפיע עלי כאדם ולא כשחקן".

"שתי העונות האחרונות לא היו האהובות עלי. הרגשתי שאחרי העונה השישית נשארתי מחוץ לעניינים", הודה היל ומיד סייג: "אני לא יכול להתלונן כי היו לי גם סצנות טובות בעונות האלו, אבל הרגשתי שנחתכתי מהרגעים הגדולים והתפקיד שלי הסתכם בלמסור את דיווח מזג האוויר".

"בדיעבד, הדרך בה ואריז מת הייתה דרך טובה, אבל באותו הזמן שום דבר לא הצליח לנחם אותי", סיכם היל. "המשכתי לחשוב 'מה עשיתי רע?', לא הייתה הכנה מוקדמת. מספרים על שחקנים במשחקי שמזמינים אותם לארוחה או לפחות מטלפנים אליהם כדי להודיע שהדמות שלהם מתה. אני גיליתי את זה כשקראתי את התסריט. נכון, זה מה שעשו עם כל שחקן העונה בגלל שהיו הרבה מיתות. אבל עדיין, זה הוסיף להרגשה הרעה שהייתה לי".

הרבה מטענות המעריצים כלפי הפרק עוסקות בשינוי שעברה דאינריז כשהפכה במחי פרק למלכה משוגעת וצמאת דם.אמיליה קלארק, שמגלמת את הדמות, התייחסה לביקורת בסרטון מאחורי הקלעים שפירסמה רשת HBO והקבילה את מעשיה של דאינריז לשליטה עצמית - או חוסר שליטה עצמית - בעת אכילת עוגת שוקולד: "כל דבר הוביל אותה לנקודה הזאת, והיא הייתה לבד. בכולנו יש את החלק הזה שאומר 'אני הולך להניח את עוגת השוקלד הזאת, אני הולך ללכת מכאן'. אנחנו לא יכולים לציית לחוקי המוסר כל הזמן. אני לא אומרת שאכילת עוגת שוקולד היא לא מוסרית, תאכלו כמה עוגות שבא לכם. אבל אלו דברים שאתה נאבק בהם בתוך תוכך".

קלארק הביעה הזדהות מסוימת עם הצופים ואחרי הפרק העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה בה היא שותה בקבוק שלם של שמפניה. "זה מה שהייתי צריכה לא רק כדי לצלם את פרק 5, אלא גם כדי לצפות בו", כתבה.

View this post on Instagram

This is what it took not only to shoot ep5...but to watch it too! # @gameofthrones @hbo #soshockingitblewmywigoff # #

A post shared by @ emilia_clarke on

דיוויד בניוף, אחד מיוצרי הסדרה, אומר שהצופים היו צריכים לחזות בתפנית של דאינריז. "בסופו של דבר, היא (דאינריז) מי שהיא, וזה בת טרגריאן. היא חזרה ואמרה במשך כל העונות 'אני אקח את מה ששלי עם אש ועם דם' ובפרק הזה היא עושה זאת".