שבועות אחרי שהסתיימה הסדרה, משחקי הכס מוכיחה שהיא הדרקון הכי עקשן בטלוויזיה וממשיכה, עדיין, לספק לנו חדשות על בסיס יומי. אחרי שזעמנו ביחד עם המעריצים המאוכזבים שדרשו מיוצרי הסדרה לצלם מחדש את העונה השמינית, דאגנו לגורלו של קית' הרינגטון (ג'ון סנואו) שאישפז את עצמו במוסד לבריאות הנפש ונחשפנו לתאוריית קונספירציה מעניינת בחסות אניה בוקשטיין והכוהנת האדומה - מגיע אייטם נוסף, הפעם בגוון חיובי יותר: מעריצי הסדרה הצליחו לגייס סכום מטורף של כ-125 אלף דולר (כמעט חצי מיליון שקלים) לטובת קרנות הצדקה של כוכבי הסדרה אמיליה קלארק (דיאנריז) וקית' הרינגטון (סנואו).

היוזמה התחילה בפורום הפופולרי "reddit" לפני תשעה ימים, בקבוצה פעילה מאוד מעריצים שנקראת r/freefolck (לא, לא התעטשנו על המקלדת), הידועה בקרב חובבי הסדרה כ"כבשים השחורות" של הפורום. למעשה מאותה הקבוצה יצאו המעריצים שפתחו את העצומה שקוראת לכתיבה (ולצילום) מחדש של העונה האחרונה. ב-22 במאי, שלושה ימים לאחר שידור הפרק האחרון והמאוד שנוי במחלוקת, פתחה מעריצה שהזדהתה בשם "שרה" קמפיין גיוס כספים לטובת קרן בשם SameYou אותה הקימה אמיליה קלארק במטרה לגייס כספים למשתקמים מפגיעות מוחיות (קלארק הקימה את הקרן אחרי שסבלה בעצמה משתי מפרצות מוחיות במהלך צילומי הסדרה). תשעה ימים בלבד לאחר שנפתח - גיוס הכספים של שרה אסף כמאה אלף דולר לטובת הקרן.

אמיליה קלארק, ששמעה על הגיוס ההמוני והמפתיע, לא נשארה אדישה והקליטה סרטון וידיאו מוקדש אישית לאותה "שרה" מסתורית ולחברי הפורום שהצליחו לגייס כספים לקרן שלה. "אני לא מאמינה", אומרת קלארק בוידיאו שעלה מאז גם בעמוד האינסטגרם שלה. "אני כל כך נרגשת, נדהמת ואסירת תודה. תודה, תודה, תודה לכם. זה פשוט יוצא דופן מה שעשיתם", הוסיפה קלארק והתנצלה על הסרטון ה"מבולבל" שנבע ממידת התדהמה  שלה מהמחווה של מעריציה. קלארק ציינה שלא רק שקמפיין גיוס הכספים ל-SmeYou עשה לה את היום, הוא גם עשה לה את השבוע, החודש וכנראה שגם את העשור הקרוב. "אני לא יכולה לחשוב על דרך יפה יותר להיפרד מאם הדרקונים מאשר הצעד הזה שיגרום לאלה הסובלים מפגיעה מוחית, להרגיש פחות לבד".

View this post on Instagram

A post shared by @emilia_clarke on

פסטיבל הקיטש לא נגמר כאן: מובילת הקמפיין שרה, הגיבה בהתרגשות לסרטון של קלארק ואמרה: "מבחינתי מדובר במחווה של אהבה ותמיכה לקאסט כולו אבל במיוחד לאישה שנתנה את כל נשמתה לדמות וסיפקה נאומים חוצבי להבות בולריאנית ודות'ראקית כאשר בין לבין היא מטילה ספק בעצם קיומה ונתנה השראה לרבים מאיתנו במאבקם". היינו אומרים שהיא קצת נסחפה, אבל מי אנחנו מול דיאנריז. גל החיוביות שפשט בקרב מעריצי הסדרה לא הסתם בגיוס המוצלח ל-SameYou: ההצלחה נתנה השראה לקמפיין נוסף שנפתח עבור קרן בשם Mencap ששגריר הכבוד שלה הוא קית' הרינגטון. הקמפיין החשוב גייס סכום של 25 אלף דולר לטובת הקרן שתומכת באנשים שסובלים מלקויות למידה ובבני משפחותיהם. אח, כוחה של טלוויזיה.