בניסיון להאריך את שלטונה ולדחות את הפרידה ממשחקי הכס, ובעיקר כמחוות כבוד למעריצים הוותיקים של הסדרה, שודר אתמול המשמרת האחרונה, סרט תיעודי של HBO על הפקת העונה השמינית והאחרונה. מי שהתיישב מול הסרט וציפה לחשיפות מסעירות ולסודות מאחורי הקלעים היה עלול להתאכזב, כיוון שהסרט הקדיש יחסית מעט תשומת לב לשחקנים או לכותבים (האנשים המוכרים והמזוהים יותר) והעדיף ללוות מספר דמויות מפתח בהפקה שרק אנשים על הסט יודעים מי הם ואפילו הם לא. אבל יש בכל זאת כמה דברים שהסרט חשף על העונה הזו. 

1. כל השחקנים התכנסו ליום אחד מרוכז של קריאת כל תסריטי העונה בזה אחר זה. הם קיבלו אותם שלושה ימים לפני אבל יכלו לבחור שלא לקרוא אותם עד המפגש. זה מה שעשה קית הרינגטון למשל, ולכן בכה ודמע מול כולם כשגילה שג'ון סנואו הורג בפרק האחרון את דיאנריז.

View this post on Instagram

A post shared by Actuación AA (@actuacionaa) on

2. העונה מן הסתם לא צולמה לפי סדר השידור אלא לפי לו"ז ההפקה. הסצנה הראשונה שצולמה: דיאנריז וג'ורה מגלים לסאם טארלי שמשפחתו נשרפה על ידי דרקון. אחת הסצנות האחרונות: ג'ון סנואו מנסה לשכנע את תולע אפור לא לשרוף את השומרים במעלה המלך. זו גם הייתה הסצנה האחרונה של קיט הרינגטון, שלאחריה פרץ בנאום חוצב בו טען: "אני אוהב את הסדרה הזו יותר מהכל, זה יהיה הדבר הכי גדול שאי פעם אעשה". הסצנה האחרונה של אמיליה קלארק דווקא לא הייתה זו שבה ג'ון סנואו דוקר אותה, אלא אחת שבה הם משוחחים לבד בשלגים של ווינטרפל.

3. מלך הלילה, למי שעוד לא ידע, גולם לא על ידי שחקן אלא על ידי מתאם הפעלולים של הסדרה, ולדימיר פורדיק, שהיה בטוח שאנשים לא מזהים אותו, ואף טען שלשחק זה הרבה יותר קשה מלהעמיד סצנות קרב. אחת הסצנות המרכזיות העונה עליהן עבד היה הקרב בין האחים קלגיין.

4. בניסיון לתעתע במדליפי השמועות וצלמי הפפראצי, במהלך צילומי סצנת האספה הגדולה של בתי שבע הממלכות בפרק האחרון, הובאו לסט הצילומים בספרד גם שחקנים שלא קשורים אליה בכלל, כמו אלה שגילמו את ג'אקן האגר, פודריק ואפילו קית הרינגטון עצמו, שהתלונן: "זה מוזר, אני פה בשביל להיות פיתיון".

5. כיוון שלאמיליה קלארק יש שיער שחור במציאות, היא נאלצה לחבוש את הפאה של דיאנריז מעל כובע-קרחת שהוצמד לקרקפת שלה בכל יום על הסט, לפעמים החל מ-3 בבוקר. ובכל זאת, היא עדיין אוהבת את הפאה הזו וטוענת שמעולם לא היה או יהיה לה שיער יפה יותר.

View this post on Instagram

A post shared by @emilia_clarke on

6. כוס הקפה של דיאנריז שצצה בטעות בפרק 4 לא הייתה כוס של סטארבקס, כפי שרבים טענו, אלא דווקא כוס גנרית של הקפיטריה המקומית על הסט, שנוהלה מתוך משאית מזון ניידת. במהלך הסרט ניתן לראות לא מעט שחקנים וניצבים שמסתובבים עם כוסות דומות בצבע בז' כשעליהן עיגול ירוק. מתברר, אגב, שכל מי שקנה בקפיטריה הזו דברים כמו קפה, טוסטים, ארטיקים, ממתקים וכו' נאלץ לשלם, ורק במזומן ובמטבעות של יורו.

7. הסצנה שבה אריה הורגת את מלך הלילה צולמה מספר רב של פעמים, מכל זווית ובכל קלוז אפ אפשרי, כאשר במאי הפרק נותן לשניים הללו הוראות תוך כדי הצילומים: עכשיו תתפוס אותה, עכשיו תפילי את הסכין, עכשיו תסתכל עליה, עכשיו תסתכל למטה, עכשיו תנעצי בו וכו'. כמו כן, מייסי וויליאמס נתלתה על חוטים כדי לבצע את הקפיצה הגדולה שלה ולמעשה ריחפה באוויר לא מעט זמן במהלך הצילומים. בתסריט, נכתב גם שאריה מזנקת לעבר מלך הלילה מערמה של גופות מתים מהלכים - הערמה הנ"ל לא הופיעה בסופו של דבר בפרק.

8. רוב הסרט עקב אחרי ניצב בשם אנדי מקליי, שגילם את אחד החיילים בצבא הצפון של משפחת סטארק החל מהעונה החמישית. מתברר שהוא זכה במהלך השנים ללא מעט קלוזאפים מבלי שאף צופה ישים לב. מקליי היה מעריץ אירי של הסדרה שזכה בסופו של דבר גם להשתתף בה, והרגע הכי מרגש מבחינתו היה הרגע בו קית הרינגטון התייחס לקיומו ואף לבש את הז'קט המיוחד שמקליי העניק לו. כיום הוא עורך סיורי אוטובוס באתרי הצילומים של הסדרה בבלפסט עבור מעריצים נלהבים.