ווינטרפל, פרק הפתיחה לעונה השמינית של משחקי הכס, הצליח איכשהו לא רק לסגור שניים-שלושה קצוות מסיום העונה הקודמת, והציג גם תעלומות חדשות שילוו את העונה. ואחת התעלומות האלה קשורה לתחביב המתוק של המהלכים הלבנים ומנהיגם, מלך הלילה, שכידוע, עושים ברגעים אלה את דרכם מבעד לחומה ההרוסה בצפון ומגיעים להשמיד את אוכלוסיית בני האדם בווסטרוז. אבל לא רק. כי ככל שהעונות נוקפות, אנחנו מגלים שהאהבה האמיתית של המהלכים הלבנים היא קראפט ומלאכת יד.

לקראת סוף הפרק, יורדים טורמונד, בריק וחבורתם למרתפי בית אמבר הצפוני. הם מוצאים שם אנדרטה חולנית, שבמרכזה גופתו של הילד נד אמבר וסביבו מבנה ספירלי עשוי מאיברים כרותים. "זה מסר ממלך הלילה", הם מזהים מיד. המחווה המקאברית הבהירה לצופים מספר דברים: ראשית, שהמהלכים הלבנים פלשו כבר לצפון והצליחו לחמוק עד כה מגילוי. שנית, שהם בעלי מודעות מפותחת להפליא - הרי הם ידעו "לצוד" את הילד האציל, הרגו אותו, המירו אותו למהלך לבן וגם הניחו אותו למזכרת בידיעה שבני אדם אחרים ימצאו אותו -


וזו ממש לא הפעם הראשונה בה אנחנו רואים את הספירלה הזו של המהלכים הלבנים. בקרב בין אנשי משמר הלילה והמהלכים בעונה השלישית, המהלכים סידרו את גופותיהם של אנשי המשמר בצורה דומה: בספירלה בת שמונה זרועות, שנראית מלמעלה כמו סופת טורנדו. פעם נוספת בה היינו עדים לחיבתם של המהלכים לסידור גופות קרתה כבר בפרק הראשון של הסדרה, אז ראינו את גופות אנשי הפרא מסודרות בצורת עיגול, עם קו שעובר במרכזו. מאנס ריידר אף ציין בעונה שלוש שמלך הלילה הוא "תמיד אמן".

ואם גם זה לא מספיק, נזכיר שראינו את הצורות המסתוריות הללו בעוד שני מקומות לפחות. ילדי היער "העתיקו" את הדפוס הספירלי בסצנת הפלאשבק, שמסבירה איך נוצרו המהלכים הלבנים, בעונה השישית, והסמלים - הספירלה והעיגול עם הקו - נחרטו על המערות הקדומות בדראגונסטון, כפי שראינו כשדאינריז וג'ון סנואו ביקרו בהן בעונה 7.  

ריצ'רד דורמר, שמגלם את בריק דונדריון (נו, זה עם החרב הבוערת), התפייט על צילומי הסצנה מהפרק הראשון בעונה השמינית, ואמר להאפינגטון פוסט: "יש משמעות לספירלה. זה מה שהם משאירים בכל מקום, אז אפשר לקרוא את זה בתוך היקום. זה המבנה האוניברסלי של החיים, כמו גלקסיה ספירלית, קפה שמתערבב, זרימה של מים". לגבי פתרון ספציפי בתוך עלילת הסדרה, דורמר גילה ספקנות: "בטח לא נדע אפילו למה (המהלכים הלבנים) עושים את זה. אני חושב שזה גאוני... זה פותח בפנינו עולם חדש".

דיוויד בניוף, מהמפיקים הראשיים של משחקי הכס, התייחס גם הוא לנושא במהלך סרטון שצולם מאחורי הקלעים, ושוחרר לקראת סיום העונה השביעית. "המהלכים הלבנים לא המציאו את הדימויים האלה, הם שאבו אותם מיוצריהם, ילדי היער. אלה סמלים בעלי חשיבות מיסטית לילדי היער, ואנחנו לא באמת יודעים מה הם מסמלים, אבל סמלים ספירליים הם בעלי משמעות לתרבויות שונות מסביב לעולם, אז הגיוני שתהיה להם משמעות גם בעולם שלנו".

בהאפינגטון פוסט לא הסתפקו רק בהסברים של יוצרי הסדרה, ופנו גם למקורות חיצוניים. מירנדה אלדהאוס-גרין, ארכיאולוגית ומרצה באוניברסיטת קארדיף, סיפרה לאתר שלסמלי הספירלה והעיגול החצוי יש היסטוריה ארוכה. "מעגל עם קווים שחוצים אותו וספירלות הם סמלי פולחן מוכרים בתרבויות פרהיסטוריות  באירופה. הם מופיעים בקברים ניאוליתיים, ונראה שאלה סמלי אור בתוך החושך של המוות, ואולי הם מסמלים את החיים אחרי המוות". על הספירלות אמרה שהן מסמלות את "האור (של השמש או הירח) מבעד לשמיים, ביום או בלילה". כלומר, אלה שני דברים שאפשר לקשור בקלות למהלכים הלבנים עצמם - הם אכן חיים אחרי המוות, ואכן מושפעים מאור ומחושך.

אלדהאוס-גרין הודתה שאיננה צופה בסדרה, אבל כשכתבי האפינגטון פוסט הסבירו לה את דמויות המהלכים הלבנים, הוסיפה: "העבודה שהם חורטים ומשאירים את הסמלים האלה רומזת לי שאלה ישויות שמודיעות על נוכחותן, והם מזהים את עצמם כרוצחים ששייכים למימד מקביל. במובן הזה, הסמלים הם המהלכים הלבנים בעצמם".

העונה החדשה של משחקי הכס זמינה לצפייה בסלקום tv