השגרה השקטה שמאפיינת משפחה אחת למרגלות הר הכרמל, מופרת ביום בהיר אחד. הדס (נועה קולר) חוזרת הביתה מהעבודה, והבת הגדולה שלה מפנה את תשומת ליבה למעטפה שנשלחה אליה. במעטפה, מוצאת הדס עמודים מיומן הפגישות בינה לבין הפסיכולוג שלה, זכר לטיפול שעברה. מאותו רגע, היא יוצאת למשימת חייה – לפענח איך קרה שהפרטים האישיים ביותר שלה, הגיעו לידיים זרות.

המסע המטלטל, שמסופר בסדרה הדרמה החדשה, "להעיר את הדב", אותה כתבה יוצרת "פלפלים צהובים", קרן מרגלית, מכניס את הזוגיות שלה עם בעלה, דרי (יוסי מרשק) לסחרור, וסוחף את כל חיי המשפחה. הדס, מורה בתיכון, עוברת יחד עם הקרובים לה ביותר חוויה רגשית ומורכבת.

את הסדרה יצרה קרן מרגלית, שעומדת מאחורי הדרמה המצליחה "פלפלים צהובים". מלבד יוסי מרשק, היוצרת מרגלית משתפת פעולה פעם נוספת גם עם השחקנית עלמה זק, שכזכור שיחקה אף היא ב"פלפלים צהובים". עוד מככבים בסדרה השחקנים אליאנה תדהר (גאליס), יעקב זדה-דניאל ("פאודה", "מטומטמת"), גבי עמרני הוותיק, ועוד. את הסדרה מפיקה חברת "יולי אוגוסט הפקות". פרק הפתיחה, שישודר בקרוב בקשת 12, יוקרן בהקרנת בכורה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין במהלך פברואר 2018.

"להעיר את הדב", סדרת דרמה חדשה. בקרוב בקשת, ערוץ 12