לא משנה מה השנה, החודש או השעה, אם תגיעו לאחת ממדינות דרום או מרכז אמריקה, רוב הסיכויים שתתקלו במישהו דובר עברית. אבל למרות שאלפי ישראלים מגיעים לשם בכל שנה, לכל אחד מהם סיפור אחר וחוויה ששמורה רק לו. עברנו על מאות הסיפורים בפעילות "חוזרים לדרום אמריקה" - בה אפשר לזכות בכרטיס זוגי ליבשת! - ומצאנו 9 סיפורים שאתם חייבים לראות כדי להאמין.   

סלפי דוב

המיקום: ויה טונארי, בוליביה

עמית חשב שזה רעיון טוב לצלם סלפי עם דוב והוא אפילו נשאר בחיים כדי לספר לנו על זה. למרות שאנחנו ממש לא ממליצים לנסות לתפוס רגע רומנטי עם דובים, אם בכל זאת ממש בא לכם לצחוק למוות בפנים, קבלו את המדריך המלא של עמית: תבלו חודש ימים בקרבת הדוב, עד שתצברו מספיק בטחון להאמין שהוא כבר אח שלכם. ברגע הנכון תתקרבו בזהירות, שלפו את המצלמה ותתעדו את הרגע. אגב, אם הוא כן תופס אתכם (השם ישמור) מומלץ לתפוס לו בצוואר כך שהוא לא יצליח לחנוק אתכם. או לנסות לחבק אותו, השמועות אומרות שהם אוהבים חיבוקים. ראו הוזהרתם.

למצוא את החוף הנעלם

מיקום: איטה קרה, ברזיל

עדן שמעה על מקום קסום בשם "החוף הנעלם" והחליטה ללכת לחפש אחריו שזה קצת לא הגיוני כי הוא הרי נעלם. היא התקמצנה על לשכור את שירותיו של מדריך מנוסה בעבור 60 ריאל ברזילאי (כ-60 שקלים)  והחליטה לבחון את חושי הניווט שלה. התוצאה: "במקום 40 דקות זה לקח לנו שעתיים, אבל בום. הגענו לגן עדן".

איחוד משפחות

המיקום: ברילוצ'ה, ארגנטינה

איטה נסעה לטיול הגדול כמו רוב הישראלים, כדי לחפש בעיקר את עצמה. מה שהיא לא ידעה זה שהיא הולכת למצוא שם משהו הרבה יותר מרגש. כשהיא טיפסה לתצפית המדהימה והידועה - "הקילומטר ה-17" בברילוצ'ה, היא ראתה לפתע בקצה דמות שהרגישה לה מוכרת. השתיים התקרבו זו לזו ומיד זיהו אחת את השנייה. איטה פגשה את בת דודתה לאחר נתק משפחתי ארוך שנים. מאז השתיים לא נפרדות והן אפילו הפכו לפרטנריות טיולים קבועות. למקרה שתהיתם בזכות חידוש הקשר ביניהן המשפחות חזרו גם הן לקשר. מרגש.

>>רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדרום אמריקה? העלו תמונה וספרו לנו את הסיפור מאחוריה

על קצה הלשון של הר

המיקום: לה פז, בוליביה

לירון אוהבת הרפתקות ידועה וככזאת היא לא מפחדת לצעוד במקומות שרגל אדם לא דרכה בהם. השביל בתמונה הוא מעין לשון היוצאת מהר עליו טיפסה בלה פז. היא חשבה שזה יהיה מגניב להגיע לקצהו ובלי לחשוב יותר מידי התחילה לצעוד קדימה. ככל שהיא התקדמה' היא הרגישה את הפחד מחלחל לעצמותיה אבל כמו תמיד - אין שום דבר בעולם שיעצור אותה מלסיים את  מה שהתחילה. אחרי שהיא חזרה בשלום מקצה ההר היא מספרת שזה היה מאוד מפחיד והיא לא ממליצה לאף אחד לצעוד שם. גם אנחנו לא.

בטבעת זו

המיקום: שבעת האגמים, צ'ילה

מוטי לא עשה טיול אחרי צבא אבל הוא בהחלט חיפש תירוץ לצאת לאחד. כששמע שדנה, זוגתו, טסה עם חבריה לטיול שכזה, הוא קפץ על המציאה והצטרף אליה. חודש ימים בארגנטינה וצ'ילה הספיק לו בשביל להבין שהיא האחת. למרות שהוא חזר לארץ והיא המשיכה לטייל, כשהיא חזרה ארצה ציפתה לה הפתעה עגולה מזהב. היא אמרה "כן" ואנחנו אומרים: "אחלה תמונה".

לב מקרח

המיקום: פסטרורי, פרו

כל אחד מכיר חבר שנשדד במהלך הטיול ואמר לעצמו איזה כיף שזה לא אני. במקרה של עוז, כל הציוד האישי שלו כולל המצלמה נגנב כלא היה. כפי שניתן לצפות מחפצים שנעלמים ביבשת הגדולה, המצלמה שלו המשיכה להתגלגל בשווקים השונים עד שנמכרה לבסוף לתיירת אוסטרית. כשזאת פתחה את המצלמה וראתה את התמונות, היא הבינה שהמצלמה שרכשה הייתה למעשה גנובה. התמונה למטה הוכיחה לה שמדובר בצמד אנשים טובים ששווה למצוא אותם, ולאחר כמה ימים של מרדף אחרי עוז היא מצאה אותו ונתנה לו את המצלמה. סיפור מהאגדות.

הכוכבים של ספיר

המיקום: איי סן בלאס, פנמה

ארכיפלג סן בלאס הוא מהמפורסמים בעולם כולו. איים בודדים, חול מוזהב, מים טורקיז ורשת כדורעף. את האוכל מבשלים על האי וכשהוא מוכן מזמינים אתכם לשולחן על ידי הפקת צליל מיוחד הבוקע מצדף ענק. ספיר חשבה לוותר על סן בלאס ולחגוג יומולדת בשייט קריבי אבל האינטואיציות שלה משכו אותה לשם. כפי שאתם רואים נראה שזאת הייתה החלטה שנכתבה בכוכבים.

העץ הנדיב

המיקום: טולום, מקסיקו

מי לא מחכה לטוס עד סוף העולם בשביל תמונה מפורסמת עם חול צהוב, מים כחולים ועץ קוקוס עקום המסמל חופש אמיתי. נופר חיפשה כל הטיול את עץ הקוקוס העקום שלה אבל כנראה שלדברים טובים צריך לחכות. רק ביעד האחרון בהחלט הצליחה לשים את ידיה על עץ, חוף וצלם שיענה לדרישות הקפדניות שלה. אין ספק, היה שווה לחכות.

לי זה לא יקרה

המיקום: דרך המוות, בוליביה 

אחד היעדים המבוקשים והמסוכנים ביותר בדרום אמריקה הוא "דרך המוות". לרוב מי שמטייל שם יעדיף לספר על זה להורים רק בדיעבד בגלל סיפורים כמו של נועם ורם. שני חברי הילדות טסו יחד לטיול הגדול ויצאו לרכיבת אופניים בדרך המוות המפורסמת. למרות הוראות הבטיחות הקפדניות השניים חשבו ש"להם זה לא יקרה". רם ניסה לעקוף חבר נוסף, אלא שזה מעד והעיף אותו. במזל רם נבלם על סלע שהפריד בינו לבין התהום הקטלני. השניים נמלטו מהמדינה לאחר שהחברה דרכה יצאו לרכיבה ביקשה מהם 3,000 שקל עבור האופניים שעפו לתהום. בתמונה - רגעים ספורים לפני שהם נותרו עם זוג אופניים אחד.

"המשימה: אמזונס": יוצאים למסע, שבת ה-9.7