יושב ראש הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, התארח היום (ו') לדיון סוער בתכנית "מה אתם אומרים" (שישי ב-19:00, ערוץ 2) ואמר לחיים אתגר כי הוא פונה לשר הפנים בבקשה לשלול את אזרחותו הישראלית של מנכ"ל 'בצלם', חגי אלעד: " לא יתכן שאזרח ישראלי ידבר במועצת הבטחון של האו"ם ויבקש להטיל סנקציות על מדינת ישראל ואזרחיה". ביטן הוסיף כי כבר בחן את האפשרות ונתקל בבעיות משפטיות, אך עדיין מתכוון לפעול בנושא.

עוד התייחס ביטן לסערת תאגיד השידור "כאן" והצעת החוק שהגיש לטובת סגירתו - מה שלטענתו יחסוך מיליארדים מתקציב המדינה. הוא חזר והדגיש כי המניע לסגירת התאגיד אינו קשור בחשש ממתקפות על השלטון: "אנחנו לא מודאגים בכלל מזה שעוד תאגיד יהיה נגדנו, התרגלנו לזה".

אתה חושב שאם יקום התאגיד הוא בהכרח יהיה נגד ממשלת הליכוד?

"אנחנו יודעים שכן, אבל זה לא מטריד אותנו. זה המצב, אתה שומע את הקולות, אתה מכיר את הרכב העיתונאים, אתה רואה מה הולך", אמר. "אני, בתור איש תקשורת, לא חושב שיש גופי עיתונות שהם באופן מובהק נגד שלטון נתניהו", אמר חיים אתגר, ולכך הגיב ביטן: "אתה מדבר ברצינות? ב'ידיעות אחרונות' אני מתחיל לקרוא מעמוד שמונה, ואתה רואה מה קורה בערוצים האחרים. זה לא מפריע לנו, התרגלנו לזה, הבוחרים שלנו התרגלו לזה וזה אפילו מוסיף לנו קולות. אנחנו מסתכלים רק על דבר אחד - עם כל הכבוד, אני לא מוכן להשקיע מיליארדי שקלים בתקשורת. יש לנו דברים יותר חשובים. אם האוצר יוכיח לי שאני טועה, אני מתחייב למשוך את ההצעה".

לשאלה על חשיפת ערוץ 10 את הרשימה המחלקת את עיתונאי התאגיד ל"טובים ורעים", לכאורה, השיב ביטן: "אני לא מאמין שיש דבר כזה,לדעתי זה הגיע מהם ואני אומר לך שזה גם מוכיח שהתאגיד עושה פוליטיקה ארגונית לעצמו כדי להתקיים. אתמול גם דווח שהם הולכים להתארגן ולפעול נגדי. לא לזה פיללנו, אבל אנחנו רואים שזה לא הולך להיות ערוץ ציבורי אמיתי".

למה?

"אתה רואה את זה. על פי החוק, זה גם אמור להיות ערוץ שמציע תכנים לכלל האוכלוסיה, וזה לא מה שהולך להיות".

היה או לא היה דיל בין כחלון לבין הליכוד - מס על דירה שלישית תמורת התאגיד?

"לא".

אז למה התנגדת להצעה של מס על דירה שלישית?

"התנגדתי ללא קשר. אתם פשוט נופלים לטעות הנפוצה - זה שזה עובר בקריאה ראשונה, זה לא אומר כלום. זה יעבור לוועדת הכספים, שם חברי הכנסת גם יביעו את דעתם, וברור שיהיה תיקון מאד משמעותי לגבי זה. התחייבתי לא לדבר על זה, אבל אני אומר כאן חד וחלק:  לא יהיה שום דיל על חוק ההסדרים שקשור לתאגיד הציבורי. אני חושב שאני אשכנע את שר האוצר, שהוא שר עם רגישות חברתית, בנחיצות של החיסכון הזה".

הערכה שלך - התאגיד לא יקום?

"זה סיכוי של חמישים אחוז".

הראיון המלא ישודר הערב ב- 17:00 ב"היום לפני" וב- 19:00 ב"מה אתם אומרים" עם חיים אתגר