תשכחו מכל מה שאתם רגילים לראות בטלוויזיה שלכם כשאתם מתעוררים בבוקר כי החל מיום ראשון הקרוב את יואב ומיכל מ"הבוקר של קשת", יחליף ניב רסקין שיגיש את "חדשות הבוקר" בקשת, ובקרוב בקשת 12. בכל בוקר בין 07:00 ל-08:30 יגיש רסקין יחד עם צוות פרשנים את מהדורת חדשות הבוקר של ישראל, שתביא את לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתחיל את היום.

לוח שידורים קשת 12. כל הפרטים

לקראת המהדורה הראשונה ביום ראשון הקרוב, אספנו עבורכם כמה פרטים על תוכניות חדשות בוקר מסביב לעולם. כך למשל מתברר, שכבר ב-1950 עלתה תכנית כזו לראשונה על המסך בפילדלפיה. היא נקראה "Three To Get Ready" ודיווחה על חדשות, מזג אוויר וקטעים קומיים.

חדשות בוקר בשידור חי של ממש, עלו לראשונה בעולם בתכנית The Today Show האמריקנית, המשודרת ברשת NBC מאז ועד היום. התכנית הוותיקה הפכה למוסד של ממש בארה"ב ונחשבה במשך שנים לנצפית ביותר בקטגוריה שלה. מי שמוביל את התכנית מאז שנת 1995 הוא מאט לאואר, שנחשב למנחה תכניות הבוקר בעל השכר הכי גבוה בתחום. ב-2012 דווח באמריקה כי לאואר חתם על חוזה לחמש שנים עם הרשת, תמורת סכום של לא פחות מ-25 מיליון דולר. בקטגוריה של תכניות הבוקר הוא שני רק לג'ודית שינדלין, המוכרת כ"השופטת ג'ודי", לה יוחס תלוש זניח של יותר מ-45 מיליון דולר לשנה.

המגישה שפוטרה בשידור חי

בשנים האחרונות, לא הכל ורוד מאחורי הקלעים של The Today Show, כך למשל באמריקה דיווחו על טלנובלה של ממש במסדרונות הערוץ. הסיבה: עמדת המגישה לצדו של מאט לאואר סובלת מחוסר יציבות. הצהובונים בארה"ב מגוללים סיפורים על תככים ומזימות של ממש מצד הנהלת הרשת כלפיי המגישות השונות, רצף אירועים שהגיע לשיא, כשהמגישה אן קורי הודיעה בדמעות כי היא הודחה מתפקידה, בשידור חי כמובן.

בין הקטעים הבולטים ששודרו בתוכנית אפשר למצוא את הראיון עם השחקן צ'ארלי שין, שחשף בשידור חי את היותו נשא HIV, לצד ראיונות של לאואר עם המועמדים לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון ודונלד טרמאפ. לאואר ספג לא מעט ביקורת על הראיונות הללו, כשהפעם הטענות ל"פייק ניוז" היו דווקא מכיוונה של קלינטון. המצדדים במועמדת, טענו כי המראיין החמיר עם קלינטון בנושאים כמו פרשת האימיילים שלה ומנגד, לא עימת את טראמפ עם אמירות שנויות במחלוקת שלו. 

התוכנית שנתניהו לא מוותר על ראיון בו

קצת קשה לדמיין את ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, נותן ראיון בתכנית מקומית שכזו, אך בהיותו ידיד של לא מעט אמריקאים לא מפתיע שלתוכנית בוקר בארה"ב הוא דווקא נעתר בשמחה. ראיון כזה, נתן לאחרונה נתניהו ביום ראשון השבוע, ובו תמך כהרגלו בעמדות של הנשיא טראמפ. את התוכנית אליה התראיין, "Sunday Morning Futures" של רשת פוקס ניוז, מנחה מריה ברטירומו, שזכתה בעבר לכינוי "The money honey".

קמים לשירת ההמנון

בקצה השני של העולם, באזרבייג'ן שבאסיה למשל, שידורי הבוקר שומרים על פטריוטיות מוחלטת. השידורים נפתחים מדי בוקר בשעה 06:00, עם השמעת ההמנון הלאומי של המדינה על רקע הדגל. רק בסיום נגינת ההמנון, נפתחת התוכנית עם מבזק חדשות. אם אתם לא קולטים את שידורי אזרבייג'ן ומעדיפים חדשות בעברית, לא תצטרכו לקום בשש בבוקר, אלא החל מיום ראשון הקרוב תוכלו לכוון את השעון ל-07:00 בדיוק, ולצפות במהדרות חדשות הבוקר של ישראל, עם ניב רסקין. 

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין: ראשון עד חמישי ב-07:00 בקשת, ובקרוב בקשת 12