אחרי המזגנים והמוסכים, ייצא הערב חיים הכט לחפש טכנאי מחשבים צדיקים, בתקווה למצוא כמה וכמה כאלה. הפעם, הבעיה איתה התמודדו הטכנאים הייתה ניתוק פשוט של כבל מהחשמל, אך המעשיות והסיפורים שחלקם המציאו צריכים להדליק נורת אזהרה מעל המחשב של כולנו.

"התחום הזה לגמרי פרוץ ונשען על הבורות והפחד שלנו לדעת", מספר הבוקר דרור גלוברמן, עורך אתר NEXTER. "אנשים אומרים לעצמם: 'זה לא בשבילי, זה משהו שרק חכמים יוכלו להבין', וכך מתחיל המסע אל הטכנאי עוד לפני רכישת המחשב". אז מה הכי חשוב בעת רכישת מחשב חדש? גלוברמן מנסה להסביר: "כל עניין המותגים, גודל הזיכרון וכו', זה קשקושים – הדבר היחיד שחשוב הוא השירות שתקבלו לאחר הרכישה – כדאי לקבל המלצות טובות מאנשים עם ניסיון לגבי איפה כדאי לרכוש את המחשב, ועדיף כמובן לקנות בארץ, במקום אליו תדע לאן לחזור במידה וצצה בעיה".

הצצה ראשונה לפרק המחשבים (תמונת AVI: מתוך יצאת צדיק, שידורי קשת)
מחפשים טכנאים צדיקים | תמונת AVI: מתוך יצאת צדיק, שידורי קשת

טיפ נוסף עליו ממליץ גלוברמן הוא לשמור אליכם קרוב איש שירות אמין: "כל אחד חייב להחזיק בטלפון את הטכנאי עליו הוא הכי סומך, ומעבר לזה, כדאי לזכור שזה לא תמיד כל כך מסובך – יש באינטרנט המון מדריכים לגבי תקלות מחשב נפוצות, והכי חשוב, בסוף הביקור של הטכנאי, אם בכל זאת החלטתם לקרוא לו - לשאול מה בדיוק הוא עשה והחליף, כך תהיו חכמים יותר בפעם הבאה".

>> חיים הכט יוצא לחפש טכנאי מחשבים צדיקים - יצאת צדיק, הערב ב-21:00