"הטריקים, השטיקים והתרגילים לא נגמרים". כך פתח הבוקר חיים הכט את הראיון בתכנית הבוקר של קשת לקראת הפרק החדש הערב (21:00). לאחר שבדק אינספור בעלי מקצוע ונותני שירות שונים ומגוונים, הגיע הכט לעשות סדר בעולם המזגנים: "הפעם יצאנו לבדוק מה קורה כאשר אנשים מזמינים טכנאי מזגנים וה'תקלה' היחידה במזגן היא ההגדרות שמכוונות לא נכון: אוורור במקום קירור", הוא מספר.

"אחד הטכנאים שהגיע לתקן את התקלה היזומה, הראה לנו דוגמא מושלמת לרמאות והחל לשחרר את כל הגז שהיה במזגן, תוך כדי שהוא עושה הרבה מאוד רעש. אחרי שהוא הוציא את כל הגז, כמובן שהוא צריך למלא אותו בחזרה וכמובן לגבות על כך תשלום מיותר לחלוטין. המחיר של מילוי גז מזגנים נע בין 600 ל-700 שקלים". התבדח הכט והוסיף: "אם כל טכנאי מזגנים ירוקן את כל הגז רק כדי למלא אותו שוב, מזל שיש לנו את מאגרי הגז של תשובה", ועורר צחוק באולפן כשלמעשה הבדיחה היא לגמרי על כולנו.

חנוך פליר – טכנאי צדיק (תמונת AVI: mako)
"לפעמים אנחנו מקבלים תגובות שקשה להתמודד איתן" | תמונת AVI: mako

הכט, שכבר מזמן לא מתרגש ממקרים שכאלה, הרחיב מעט על ההתמודדות מול הנוכלים: "זה יוצר מצבים מאוד מביכים לפעמים, כשהתעמתנו עם הטכנאי ושאלנו אותו למה הוא שחרר את כל הגז מהמזגן הוא ענה 'ברח לי', למרות שברור לנו שהוא עשה זאת בכוונה". למרות זאת, הוא לא מאבד את האמון בטוב הלב של אנשים ומוסיף: "לפעמים אנחנו מקבלים מאנשי השירות שסרחו תגובות שממש קשה להתמודד איתן, זה קורע לב".

לסיום, החליט הכט לסכם עם הנתון המקומם הבא: "כל משפחה משתמשת בשירותיהם של לפחות 30 אנשי שירות בשנה (החל מאופטומטריסט ועד למכונאי רכב), וכל בעל מקצוע כזה לוקח כ-300 שקלים מיותרים על השירות שסיפק. זה אומר שכל משפחה מוציאה כ-9,000 שקלים מיותרים בשנה. זה הרבה יותר משמעותי מכל מחאה על קפה ברכבת או מילקי בסופר". אם חשבתם שהעובדות הללו ישברו את רוחו של הכט טעיתם, הוא שומר על אופטימיות ויודע בדיוק כיצד לשאוב סיפוק מעבודתו: "לשמחתנו הרבה, לצד כל הנוכלים שאנחנו פוגשים, ישנם גם צדיקים רבים". אז מה אתם חושבים על תפקוד בעלי המקצוע בארץ? ענו על הסקר.

עוד ב"יצאת צדיק":

 "יצאת צדיק", הערב (ראשון) ב-21:00, ערוץ 2