"על מכת המדינה הזו למדנו מתוך התכניות האחרות כששאלו אותנו למה אנחנו חושפים עקיצות מינוריות, כשיש בקרבנו ענף בו בעל מקצוע לא צדיק מכניס לקוחות לבור של 100 ו-200 אלף שקלים". כך פותח ומסכם חיים הכט את ספיישל "יצאת צדיק" שישודר הערב ויעסוק במה שקורה בענף השיפוצים במדינה, כשבמרכז, כאמור, הסיפור החוזר על עצמו של קבלנים שנוטשים באמצע הבנייה.

לקראת השידור הערב (21:00), התראיין הכט לתכנית "הבוקר של קשת" וסיפר על מאחורי הקלעים הענף המופקר: "לפני הכל, כדאי להבין שהענף הזה מגלגל בין 10 ל-12 מיליארד שקלים בשנה", סיפר הכט לגלית גוטמן ויואב לימור, "הערב נתמקד בתופעה שכבר הפכה לכרונית – בעלי מקצוע שנוטשים בד"כ בשלב הפירוק, ואחרי שהרסו הכל הם משאירים אותך בין ערימות של פסולת ואפילו ללמפה אתה לא יכול לדבר כי הם פירקו אותה ואתה שבוי. אבל הסיפור הכי מקומם הוא שלקבלנים האלה יש הגנה תחת מערכת החוק של מדינת ישראל ויוצא שאתה מקבל מאותו שיפוצניק מכתב מעו"ד בו הוא כותב לך שמרשו נפגע".

>> כל העצות לשיפוץ נכון של הבית

יחד עם הכט, הגיע לתכנית הבוקר גם משה דהן, אזרח מן השורה שננטש במהלך שיפוץ. "כבר בשלבים מוקדמים, אחרי ששלד הבית החדש היה מוכן, והקבלן לקח לא מעט כסף ומקדמה, הוא החליט שהוא לא רוצה לבוא יותר", מספר דהן, "פתאום הוא הודיע לנו שהוא התחיל פרויקט חדש וניסה להכניס לנו את אחיו, הוספנו גם את זה לחוזה, אבל אז אותו קבלן הפסיק לענות לנו לטלפונים, והתחיל גם באלגן עם האח. העניין הזה נמשך שבוע וחצי ואז שניהם פשוט נעלמו".

סיפורו של דהן אכן מקומם ומרתיח, אבל מתברר שהוא לא הסתיים שם: "אחרי שבועיים הקבלן שלח לנו SMS ושאל 'איך מתקדמים העניינים?', ופשוט עניתי לו שהוא חי בסרט וזה ממש לא מצחיק, והוא אמר שנפגש בבית המשפט. באותו רגע החלטנו לקחת קבלן אחר, הפסדנו המון כסף וחווינו לא מעט נזקים – הוא פגע בתשתיות הבית, ולתקופה אפילו חיינו בבית פתוח וזה היה נורא".

לפני סיום, ניסינו להוציא מהכט מעט אופטימיות, אך לצערנו נראה שהמצב רקוב מהיסוד: "אנחנו מכירים המון סיפורים כאלה, והסיפור של משה נחשב לאחד הקלים – יש סיפורים קשים יותר, זה קורה המון, והערב ננסה לטפל בתופעה".

"יצאת צדיק", הערב (שלישי) ב-21:00